Geidžiamiausi 2016 m. nuotakų kvepalai


KAIP VISKAS VYKSTA: BAŽNYTINIAI SUŽADĖTINIŲ KURSAI

 
Fotografai A-photo www.a-photo.lt
Visi, norintys savo vestuvių dieną ne tik tapti vyru ir žmona, bet meilę ir ištikimybę prisiekti Dievo akivaizdoje jo namuose, privalo lankyti ir sėkmingai baigti katalikiškus sužadėtinių kursus. Sužadėtinių kursai šiuo metu yra vertinami labai prieštaringai.

Kursų tikslas

Užsiėmimai yra išties prasmingi, jų tikslas dar labiau, dar gilesniame lygmenyje supažindinti sužadėtinius, atskleisti ir parodyti būsimo gyvenimo realybę, priversti jaunus žmones susimąstyti, koks amžinas yra sprendimas, kurį jie ruošiasi priimti. Būsimi jaunavedžiai yra tiesiog priverčiami bendrauti temomis, kurių galbūt vengtų natūraliomis aplinkybėmis, tai padeda apmąstyti dalykus, kurie lyg šiol neatrodė svarbūs, tačiau sukūrus šeimą gali virsti esminiais.

Metodai

Skirtingi miestai turi skirtingų pobūdžių kursų, tačiau šįkart orientuosiuosi į Vilnių. Aprašysiu Palaimintojo Jurgio Matulaičio šeimos pagalbos centro organizuojamus sužadėtinių kursus. Jie trunka 7 savaites. Kiekvieną savaitę po dvi su puse valandos gvildenamos šios temos:
Kas mums svarbu?
Bendravimas ir bendrystė
Kartu per permainas
Atleisti ir švęsti
Krikščioniškas požiūris į lytiškumą
Vaisingumo pažinimas. Gyvenimas iki gimimo
Dievas ir Bažnyčia
Priesaika
Susitikimai prasideda bendra malda, tada visi dalyviai išsako savo nuotaiką, mintis ir viltis. Tuomet seka maždaug dviejų valandų paskaita – diskusija viena iš šių temų, kur kiekvieno nuomonė yra išklausoma, bet stengiamasi aptarti kaip tik tuos klausimus, kur bažnyčia yra itin kategoriška. Diskusijos paįvairinamos užduotimis iš pratybų sąsiuvinio, kurį gausite per pirmąjį susitikimą. Taip pat šį pratybų sąsiuvinį teks pildyti po kursų. Kiekvieną susitikimą skelbiama, kas šį kartą kviečia į taip vadinamąjį pasimatymą – vyrai ar moterys. Vienas iš sužadėtinių tą savaitę turėdavo pakviesti kitą pokalbio prie arbatos puodelio ar vyno taurės pildant užduočių sąsiuvinius ir aptarinėjant ten minimas temas. Dauguma užsiėmimuose dalyvaujančių porų pripažino, kad sužadėtinių kursai visgi leido jiems geriau pažinti vienas kitą.
Apie parapijas ir šeimos centrus, organizuojančius sužadėtinių kursus, teiraukitės savo parapijose.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2013-10-19 08:27
Raimonda
Kaip ir nežinau ar kokios naudos buvo per tuos kursus,su vyru esame atviri pakalbame visomis temomis be tabu, tad kaip ir mums nereikia svetimų kurie klausinėtų kur dirbame kiek gyvename kartu plius dar ima "auką" be jos net negali pradėti kursų.
2013-10-18 22:01
Coliuke
didesnes nesamones uz tuos kursus nera