Kitokia palinkėjimų knyga – laiškas jaunavedžiams


VESTUVIŲ DEKORAS: JUODA IR BALTA

Fotografai A photo www.a-photo.lt
Klasikinis juodos ir baltos derinys, atrodytų, toks įprastas kasdienėje aplinkoje, panaudotas vestuvių ar kitų švenčių dekore dažnai nustebina svečius. Tačiau kaip tik šis derinys užkariauja vis daugiau jaunųjų širdžių ir įsiveržė į kitų metų vestuvių dekoro tendencijas.

Daugelį gąsdina juodos spalvos naudojimas

Tačiau tinkamai ir subtiliai viską sustygavus, derinys su tradicine balta spalva suteiks vestuvėms išskirtinės ir nepamirštamos elegancijos. Bene svarbiausias patarimas prieš pasirenkant šį klasikinį derinį – aplinka, kurioje švęsite, turi būti arba moderniai minimalistinė, šiuolaikiška, arba klasikinė su daug baltų detalių (dideli langai, baltos sienos, lubos, šviesios arba tamsios, beveik juodos grindys ir pan.). Mat juodos ir baltos derinys gali suskambėti tik atitinkamame kontekste. Auksinių, rudų, rausvų ar bet kokių kitų spalvų patalpose, įvairiomis detalėmis, paveikslais nukabinėtose restoranų salėse, ar tuo labiau kaimo sodybose, jis visiškai netiks.
Na, o kai duodi laisvės fantazijai, nespalvotos idėjos tiesiog liete liejasi. Vestuvių tema nebūtinai turi būti tik spalvinis kodas. Nespalvotą dekorą kuo puikiausiai atspindės tokios temos kaip: šachmatai, nespalvotas kinas ar nuotraukos, mistikos ir pasakų motyvai, siluetai, nėriniai, muzikiniai instrumentai, natos, o kur dar daugybė grafinių motyvų – dryžiai, taškeliai, zigzagai bei kiti įvairūs ornamentai. Pasitelkus šias temas bus kur kas lengviau ieškoti detalių ir perteikti juodos ir baltos derinį.
Drąsesni jaunieji rinksis juodą spalvą kaip dominuojančią šiame derinyje. Pradėti, žinoma, reikėtų nuo kvietimų – vokas ar pagrindinis viršelis gali būti juodi, o tekstas, parinkus įspūdingą šriftą, gali būti spausdinamas ant balto popieriaus juodai arba, dar labiau pabrėžiant išskirtinį spalvų derinį, – baltai ant juodo popieriaus. Tuomet tikrai „įspėsit“ savo svečius, kad lauktų ir kitų netikėtų sprendimų vestuvėse.

Juoda spalva nuotakos puokštėje

Jaunosios puokštei tiks įvairios baltos gėlės, derinamos su smulkiomis juodomis ar tiesiog tamsiomis uogų šakelėmis. Ideali gėlė – plukės (darželinės plukės su baltais žiedais ir juodu viduriuku). Taip pat galite derinti baltų žiedų puokštę su juodomis detalėmis – kaspinu, nėriniais, kristalais ir pan. Tokias pačias gėles naudokite ir stalų dekorui, tik čia galima dar labiau improvizuoti – juodos matinio ar skaidraus stiklo vazos, nuo puokščių svyrantys dekoratyviniai elementai – ažūriniai drugeliai, žirniukai, perlai ir t. t.

Stalo dekoras

Stalai irgi gali būti dekoruojami ir serviruojami dviem būdais – patys drąsiausi rinksis juodas staltieses ir baltas detales (servetėles, lėkštes, takelius...), kiti – atvirkščiai. Ant baltų staltiesių taip pat labai subtiliai galima žaisti juodomis detalėmis, ypač jei esate pasirinkę ir kokią nors minėtą temą. Kėdžių užvalkalams irgi naudojamas toks pats kontrasto principas – juodi užvalkalai (tik medžiagą geriau rinkitės prabangią, elegantiškai krintančią) ir balti kaspinai, arba vėlgi – atvirkščiai. Apsisprendimą, naudoti daugiau juodos ar baltos, turėtų lemti šventės vietos aplinka.
Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad saldžiam stalui juoda spalva yra absoliučiai netinkamas pasirinkimas, tačiau – priešingai! Juodos ir baltos spalvų tortas iš tolo spindės nepaprasta elegancija ir paslaptimi. O kur dar šalia nutūpę įvairūs juodojo šokolado desertai – pyragai, keksiukai, sausainiai, pertepti vaniliniu kremu, lengvučiai balti zefyrai ar išskirtinio skonio – anyžiniai – saldainiai bei ledinukai. Pridėkite juodų rėmelių su skaniais užrašais, kortelių, perrištų juodu kaspinėliu, su pavadinimais kiekvienam skanėstui ir šviesą virpinančių žvakių – ir jūsų saldžiam stalui niekas neatsispirs.
Na, o jei norite dar labiau sustiprinti elegancijos, prabangos įspūdį, juodos ir baltos spalvų dekorą papildykite ir išskirtinėmis medžiagomis, detalėmis – veidrodžiais, kristalais, perlais, nėriniais, ažūru, švelniu aksomu ar šilku. Svarbiausia, kad toks netikėtas spalvų derinys vestuvėms tiks ir prabangiai nuotaikai sukurti, ir labai linksmai, jaunatviškai, kur galėsite patys gamintis daug detalių.

Facebook idėjų albumas

Albumo nuoroda Facebooke SPAUSK ČIA
Daugiau idėjų vestuvėms VESTUVIŲ IDĖJOS
Daugiau apie vestuvių planavimą VESTUVIŲ PLANAVIMAS
Daugiau Linos idėjų EKSPERTAI
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2013-12-02 22:59
Greta
Nu man tai labai grazu, matosi kad tiek saldumynams tiek stalo dekorui pinigu nepagaileta, kiek esu pati ruosusi vestuviu tai sios spalvos tikrai atrodo vienu is geriausiu ir prabangiausiu varijantu :) dar labai graziai atrodo balta ir bordo spalvytes,bet cia jau tinka manau zmonems kurie tikrai nera 20 metu,si spalva brandziau ir geriau atrodo vyresniems :) siaip viskas perfect tik reikia nepersistengt idedant juodos spalvos elementu ;)
2013-12-01 12:11
Kotryna
man tai fainas derinukas daugiau baltos mazi juodi akcentai super vau
nezinau man klasika kvepianti chanel super atrodo :) tik dar little white dress reikia
2013-11-30 22:17
Coliuke
na juodos tia man nereikia asmeniskai bet kasdien juoda balta grazu bet ne per vestuves