Santuoka Bažnyčioje Santuokos Formalumai

Kaip viskas vyksta: civilinės ir bažnytinės santuokos registravimas

kaip viskas vyksta civilinės ir bažnytinės santuokos registravimas

Be malonių vestuvių planavimo rūpestėlių yra ir nemažai popierizmo, kurį, deja, sutvarkyti būtina. Kad būtų paprasčiau ir greičiau, pateikiu sąrašą, kaip viskas vyksta ir kokių dokumentų reikės.

Civilinė santuoka

Kad oficialiai taptumėte vyru ir žmona, Jums teks ne anksčiau kaip prieš 31 kalendorinę dieną nuo norimos vestuvių dienos pasirašyti prašymą registruoti civilinę santuoką vieno iš Jūsų arba vieno iš Jūsų tėvų gyvenamoje savivaldybėje (rekomenduojame tai padaryti kuo skubiau, vos suplanavus vestuvių datą, nes tik taip būsite garantuoti, kad gausite Jums tinkantį ir patinkantį laiką). Tam Jums prireiks: asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų (LR pasas arba asmens tapatybės kortelė), gimimo liudijimų, kvito, patvirtinančio, kad sumokėjote valstybės rinkliavą.

Taip pat jeigu vienas iš sužadėtinių užsienio pilietis, reikalingas jo gimtosios valstybės už santuoką atsakingos įstaigos leidimas (pažyma, kad santuokos sudarymui nėra kliūčių), jeigu užsienio pilietis jau buvo registravęs santuoką savo valstybėje, reikalingas skyrybų arba ankstesnio vyro/žmonos mirties liudijimas. Ir tai viskas. Gausite kortelę, kurioje bus užrašas: Jūsų santuoka bus registruojama (data) civilinės metrikacijos rūmuose (adresas). Maloniai lauksime atvykstant (laikas). Belieka ruoštis ir laukti.

Bažnytinė santuoka

bažnytinės santuokos registravimasBažnytinės santuokos registravimui reikės kaip įmanoma anksčiau aplankyti norimos bažnyčios kunigą ir rezervuoti datą. Tuomet susirinkti visus reikiamus dokumentus, be kurių santuoka neįvyks. Tai yra: abiejų krikšto liudijimai, abiejų laisvo stovio pažymos, pažyma, kad išklausėte sužadėtinių kursus. Taip pat jeigu pageidaujate tuoktis nei vieno iš Jūsų ar Jūsų tėvų parapijos bažnyčioje, teks gauti Jūsų abiejų (jei bent 3 mėn. negyvenate kartu) parapijų leidimus arba Jūsų abiejų parapijos (jei gyvenate kartu ilgiau nei 3 mėn.) leidimą. Jūsų parapija yra artimiausia gyvenamajai vietai, kurioje gyvenate ne mažiau kaip 3 mėn., bažnyčia.

Sutvarkius šiuos formalumus, dar teks apsilankyti pas kunigą pokalbio. Kiekvienas kunigas turi savus metodus, tačiau labai dažnai jis kviečiasi pokalbiui abu sužadėtinius, kalba apie jų būsimą gyvenimą kartu, apie jų pasiryžimą ir atsakomybę. Neretai sužadėtiniai kviečiami pokalbio ir po vieną, tuomet kunigai bando išsiaiškinti, kas jaudina, kokių baimių turi sužadėtiniai, bando padėti jas įveikti arba atvirkščiai – atkalbėti nuo santuokos. Po šių pokalbių seka praktiškesnis aptarimas, kaip vyks ceremonija, kada reikia būti, kaip ateiti, kaip galima puošti bažnyčią, kokia skambės muzika, skaitiniai ir t. t. Kai galutinai suderinamos detalės, belieka vestuvių išvakarėse atlikti išpažintį ir švaria sąžine priimti Santuokos sakramentą.

Apie grožio klubą

Apie Vestuves

Visos svarbiausios detalės tobulos vestuvių šventės planavimui ir įgyvendinimui be rūpesčių!

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite