Vestuvių žiedai


SVEČIŲ SĄRAŠAS – KOŠMARAS. KAIP JO IŠVENGTI?

 
Nuotrauka A photo www.a-photo.lt
Vienas iš daugiausiai laiko užimančių ir jėgų atimančių bei atsakingiausių darbų planuojant vestuves yra svečių, kuriuos kviesite į vestuves, sąrašo sudarymas. Kad ir kokia darni būtų pora, visuomet kyla ginčų, ką kviesti, o ko – ne. Kaip išvengti vestuvių svečių sąrašo sudarymo keblumų ir kaip elgtis – šiame straipsnyje.

Du sąrašai

Sudarykite visų norimų pakviesti svečių sąrašą. Neribokite savęs – surašykite visus. Tada nusileiskite ant žemės. Tikslų svečių skaičių nustatysite pagal tai, kiek žmonių kviesti galite: kiek leidžia jūsų biudžetas ir erdvė, kurioje vyks vestuvės. Suskirstykite svečius į tuos, kurie būtinai turi dalyvauti (pavyzdžiui, jūsų mylimiausia teta ar jūsų sužadėtinio krikštatėvis). Tai sąrašas A. Į sąrašą B įtraukite žmones, kurių dalyvavimas jums būtų malonus, bet nebūtinas (tai nereiškia, kad šie žmonės jums nepatinka ar jų nenorite pakviesti, tiesiog vestuvės gali vykti ir be jų. Pavyzdžiui, jūsų mylimas kolega). Tai žmonės, kuriuos norėtumėt matyti savo vestuvėse, tačiau jie nėra patys svarbiausi.
Jūs galite pakviesti 10 žmonių daugiau nei esate numatę sąraše A, nes iš pakviestųjų ne visi dalyvaus. Jei iš sąrašo A nedalyvaus dar daugiau žmonių, galite pradėti kviesti iš sąrašo B. Prieš vestuves visada pasitikslinkite, kas dalyvaus, o kas – ne. Jei iš sąrašo A atkrenta dar daugiau svečių, galite paskambinti tiems, kurių dar nekvietėte, atsiprašyti, kad taip vėlai kviečiate ir, pasitelkę iškalbą, maloniai juos pakviesti dalyvauti jūsų vestuvėse žodžiu (ar pridėti mielą pakvietimuką). Tie žmonės tikrai neįsižeis, o gal net bus ir maloniai nustebinti, nes ir jie puikiai supranta, kad nėra jums patys artimiausi. Žinoma, ir juos pakviesti reikėtų ne likus savaitei iki vestuvių, o šiek tiek anksčiau.

Tėvų draugai

Dažnai pasitaiko, kad tėvai iškelia vestuves arba bent jau daug padeda materialiai, taigi jie lyg ir įgauna teisę praplėsti jūsų svečių sąrašą ir pasikviesti žmonių savo nuožiūra. Nemaišykite finansinės tėvų paramos su jų patarimais ar pageidavimais, ką kviesti ir ko ne, bet taip pat ir išlaikykite deramą pagarbą.

Kolegos

Kiek kolegų kviesti, priklauso nuo jūsų kolektyvo dydžio. Jei dirbate mažame kolektyve, tai negalite nepakviesti kurio vieno žmogaus tik dėl to, kad jo pareigos žemesnės ar jūs bendraujate su juo mažiau. Žinoma, jei jūsų įmonė, skyrius ar departamentas labai didelis, kviesite tik tuos žmones, su kuriais jus sieja daugiau nei kolegiški santykiai. Neapsigaukite ir nemanykite, kad vadovo ar kito įtakingo asmens pakvietimas į vestuves padės padaryti karjerą. Beje, jei kviečiate dalį kolegų, nors bendraujate su kur kas daugiau žmonių, galite pakviestųjų paprašyti kitiems kolegoms nesakyti, kad jie yra pakviesti. Galbūt taip išvengsite kalbų ir nepatenkintų kolegų, kurių nepakvietėte.
Jei jūsų darbe priimtinos vaišės, galite padaryti vaišes darbe, parodyti vestuvines nuotraukas ar filmuką ir nekviesti nė vieno kolegos. Galite pakviesti visus kolegas ne į vakarinę, o į oficialiąją dalį prie Santuokų rūmų ar bažnyčios. Kolegos jus pasveikins, jūs juos pavaišinsite, nusifotografuosite drauge ir visu liks patenkinti.

Vaikai vaikučiai

Vestuvės su vaikučiais pabiručiais vieniems gali reikšti džiaugsmą, kitiems – pragarą. Ar į vestuves kviesti vaikus – jūsų sprendimas. Jei norite šventės tik su suaugusiaisiais, tai tokį ir turite sudaryti sąrašą ir nuspręsti, ar nekviesite tik vaikų, ar ir asmenų iki 18 metų, ir pan. Beje, būtų džiugu, jei ir svečiai prisimintų, jog vestuvėse dalyvauja tik tie, kurie išvardyti kvietime. ApieVestuves.lt apie tai rašė straipsnyje „Patarimai vestuvių svečiams“.
Negalite nuspręsti, ar norite, kad vestuvėse būtų ir vaikų? Jei tuokiatės ryte ar po pietų, vaikai mielai dalyvaus, šiuo dienos metu jie yra pailsėję, linksmi ir nesiožiuoja. Vakarinė dalis sudėtingesnė: vaikai užsinori miegučio, pavargsta, ima erzeliuoti. Prisiminkite ir tai, kad vaikams turėtų būti skirta atskira erdvė, kur jie galėtų linksmai ir be draudimų leisti laiką, o tėvams nereikėtų jų vaikytis po šokių aikštelę ar bartis, kad pirštais nučiupinėjo gražiuosius jūsų keksiukus, saugoti, kad smalsučiai nenuniokotų dekoracijų ir t. t.

Skausmingas sąrašo trumpinimas

Taigi jūsų sąrašas vis dar dvigubai ilgesnis už realų svečių skaičių... Trumpindami sąrašą jaučiatės siaubingai. Su būsimu sutuoktiniu jau numatėte kriterijus, ką kviesite (pvz., tik giminaičius ir artimiausius draugus, kolegų ir vaikų nekviesite; arba – tik šeimos narius ir artimiausius draugus su vaikais ir pan.). Dabar dar kartą labai atsakingai ir negailestingai perkratykite savo kviečiamų žmonių sąrašą (gal jaunosios bendraklasė ne tokia artima, o jaunojo futbolo komandos draugas su drauge yra svarbūs, bet su jais bus galima susitikti ir gerai praleisti laiką po vestuvių?..) Priekabiai vertinkite savo sudarytą sąrašą. Po tokio apsvarstymo tiek iš jaunosios, tiek iš jaunojo pusės kviečiamų žmonių turėtų sumažėti. Jei nepavyko, dar kartą peržvelkite sąrašą. Taip darykite, kol sąrašas žymiai sutrumpės. Labai padės, jei svarbiausiais laikysite tuos žmones, su kuriais bendraujate dabar, kurie jums yra svarbūs dabar. Jei labai norite, galite pagalvoti apie artimiausią ateitį, jei jaučiate, kad šie žmonės išliks svarbūs – kvieskite. 
Lietuvoje vis dar populiaru kviesti a) svetį pagal kraujo ryšį (nors pusbrolį matėte prieš septynerius metus per tolimo giminaičio laidotuves) b) tuos, kurių vestuvėse jūs dalyvavote (mane pakvietė, dabar aš turiu pakviesti). Dėl pirmo varianto galima pasakyti tiek: giminaičių nesirenkame, taigi būti giminėmis dar nėra privilegija – skausminga, bet jūs galite būti giminėje pirmieji, sulaužę tradiciją, kai į vestuves kviečiami visi, turintys jūsų tėvo ar motinos pavardę. Prisiminkite, šventė jūsų, ne giminės. Taip pat ir biudžetas. Antrasis variantas panašus: vestuvės ne natūriniai ar kultūriniai mainai, čia negalioja principas „Tu man, aš tau“. Dalyvavimas kieno nors šventėje yra pasilinksminimas ir pagarbos parodymas šventės šeimininkui, bet ne įsipareigojimas atsilyginti tuo pačiu.
Taigi atidžiai sudarykite sąrašą, priekabiai jį peržvelkite, drąsiai sutrumpinkite ir – sveikiname, įveikėte vieną sunkiausių užduočių – pirmyn! Dabar jūsų laukia linksmoji dalis – įteikdami kvietimą suteiksite džiaugsmo būsimiems svečiams ir pasidžiaugsite patys.
 Sėkmės
P.S. Svečių sėdėjimo planą galite atsisiųsti ir juo naudotis štai čia: NUORODA PARSIŲSTI SVEČIŲ SĖDĖJIMO PLANĄ
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2013-11-18 18:09
Edita
labai labai geras :)
2013-11-15 04:42
Inetuc
tiek juokiausi skaitydama :D ziauriai geras ir fainas straipsnis aciu :D tikrai padejo ir man persiplanuoti sveciu sarasa - ypac visa tiesa apie gimines.