Vestuvės užsienyje. 10 planavimo patarimų


VESTUVINIS TORTAS 2014M. JAUNAVEDŽIAMS

Nuotrauka iš Dvaro tortai archyvo
Lietuviai sako: „Koks „balius“ be baltos mišrainės?“ O kokios vestuvės be vestuvinio torto? Tokių paprasčiausiai nebūna. Taigi tortas yra svarbu, net labai labai svarbu. Apie vestuvinių tortų tortinius ypatumus kalbamės su Jūrate Ūseliene („Daukšiagirės tortai“).

1. Kaip rinktis tortą vestuvėms? Kokie pagrindiniai ir svarbiausi akcentai? Ar vyksta torto ragavimas?

Vestuvinis tortas – paskutinis šios nuostabios šventės akordas ir kulminacija! Todėl jam reikia skirti ypač daug dėmesio. Kaip ir vestuvinių suknelių, jų aksesuarų taip yra ir tortų mada.
Nepamirškite, kad tortas turi derėti prie bendro vestuvių dekoro. Jei vestuvės teminės, torto puošyba gali atitikti temą. Svarbu pasirinkti ne tik gražų ir skanų tortą, bet ir tokį, kuris atitiktų daugelio svečių skonį, jei žinote, kad jūsų vestuvėse dalyvaus, pavyzdžiui, riešutams alergiški žmonės, nesirinksite riešutinio torto. Puiku, kai pavyksta pasirinkti tarp ne per daug pabodusio ir ne per daug įmantraus skonių. Jei negalite apsispręsti, pasitikėkite klasikinio skonio tortais.
Jau nuo ateinančių metų sausio mėnesio jaunieji gali, iš anksto užsisakę, nusipirkti mūsų siūlomą septynių skonių rinkinuką. Tai įmonės patys skaniausi ir laiko patikrinti gaminiai: „Magija“, „Avietinis“, „Morenginis“, „Rudens simfonija“, „Karamelinis“, „Fantazija“ ir „Baltas sapnas“.

2. Kiek g skaičiuoti žmogui? Jei vestuvėse dalyvauja 30 žmonių, kokio dydžio torto reikės?

Be jokios abejonės, renkantis vestuvinį tortą, reikia žinoti dalyvausiančių svečių skaičių. Mes rekomenduojame 100 g vienam žmogui, plius papuošimas. Jei svečių – 30, tai galėtų būti dviejų aukštų tortas, sveriantis iki 3,5–4 kg su papuošimu. Paprastai jaunieji mūsų neklauso ir, norėdami padaryti įspūdį svečiams, užsako 3 aukštų 6–8 kg sveriančius vestuvinius tortus. Nereikėtų pamiršti, kad tortas valgomas šventės pabaigoje, kada visi svečiai jau yra sotūs.

3. Koks tortas populiariausias buvo šią vasarą? Kokie skoniai? Formos?

Šiais, kaip ir kiekvienais, metais jaunieji rinkosi tradicinės formos torčiukus. Populiariausius išskirtume trijų skonių tortus: „Morenginį“, „Fantaziją“ ir „Rudens simfoniją“.
Tai labai skanūs ir ilgesnio galiojimo termino tortai, be to, jų sudėtis leidžia juos saugiai transportuoti.
Dar kartą priminsiu, kad tortas ir jo dekoras turi derėti prie bendros nuostabios vestuvių šventės spalvos ir tematikos. Gaminio forma gali būti ir kvadrato, ir pagalvėlės ar rombo. Tik nereikia pamiršti, kad toks tortas svers žymiai daugiau. Todėl taupydami jaunavedžių pinigus paprastai rekomenduojame tradicinį – apvalų – tortą. Svarbiausia, kad jis būtų švariai ir nepriekaištingai dekoruotas, skanus ir iki vėlaus vakaro išlaikytų savo formą.

4. Kokios tendencijos vyraus 2014 m. sezoną?

Jei jaunieji nusprendė surengti stilingas vestuves, tai turėtų iš anksto pasirūpinti, kas pagamins jiems vestuvinį tortą, kuris bus ir skanus, ir gražus, ir madingas! 2014 Arklio metais, ypač madingi aukso ir sidabro spalvų papuošimai. Taip pat nereikėtų vengti ir ryškių spalvų. Ateinantį sezoną tebelieka aktualūs mėlynos, raudonos, rožinės, pistacijų, ryškiai geltonos ir apelsininės spalvos tortai. Originaliai žiūrėsis ir kontrastinių spalvų torto kantavimas bei dekoras. Bus labai madingi tortai, papuošti gyvomis egzotinėmis gėlėmis: lelijomis, orchidėjomis. Kad ir kokį tortą pasirinksite, jis turi būti pagamintas pagal individualų užsakymą, derėti prie šventės spalvos, būti madingas ir skanus!

5. Kada reikėtų kreiptis dėl vestuvinio torto? Per kiek laiko jis pagaminamas?

Mes jau priimam ir jau turim užsakymų ateinančių metų vestuviniams tortams. Todėl jaunieji, norintys mūsų gaminio, turėtų neatidėlioti ir iš anksto viską suderinti. Pats vestuvinis tortas gaminamas 1–2 dienas prieš vestuves, papuošimai žymiai anksčiau: tai priklauso nuo jų sudėtingumo.

6. Kokie Jūsų pagrindiniai patarimai jaunavedžiams? Išrinkite tris.

1. Geriau viską suplanuoti anksčiau, negu paskui verstis per galvą.
2. Neperlenkti su torto svoriu (įdėtas torto gabaliukas svečiui į namus – bloga mintis).
3. Įsiklausyti į profesionalų patarimus – jie tikrai nori Jums padėti!
Tikimės, kad šis straipsnis buvo saldus ir informatyvus. Sėkmės renkantis ir skanaus gardžiuojantis vestuviniu tortu. 
DAUGIAU
Daugiau apie tortus skaitykite RUBRIKOJE VAIŠĖS
Ekspertų patarimus skaitykite RUBRIKOJE EKSPERTAI
Vestuvių idėjų ieškokite RUBRIKOJE PLANAVIMAS
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2014-01-06 05:26
Tomuse
aciu Dievui suzinojau kaip skaiciuoti kiek torto reikia :) Aciu