Svečių knyga - automobilis (Atsispausdink)


DIZAINERIO VESTUVINĖS SUKNELĖS KODAS - SIELA

Nėriniuota nėriniuota ir balta... Nuotakos suknelė mums, mergaitėms, tai svarbiausias gyvenimo drabužis. Be to, dažniausiai jis vilkimas vieną kartą gyvenime, todėl ją pirkti, siūtis ar nuomotis? Apie nuomos salonus ir pirkimą jau pakalbėjome, taigi šįkart apie siuvimąsi pas dizainerius. Aplankiau dvi skirtingas dizaineres, tikraI išskirtines ir talentingas moteris, ir štai ką sužinojau: didžiausia vestuvinės suknelės paslaptis – pasiūta su meile ji gauna sielą.

Dizainerė nuotakai tampa drauge

Dizainerė – ne siuvėja, todėl ji turi tave pažinti iki sielos gelmių, kad sukurtų Tavo Vestuvių drabužį tik Tau. Todėl, mieloji, įžengusi pro mažo saloniuko ar didelės stiliaus artelės duris šypsokis, brauk ašaras ar būk dalykiška. Svarbiausia, būk tokia, kokia esi. Išgersi kavos ar arbatos, papasakosi apie save ir ... Prasidės darbas. Pavartysite katalogus ar pažiūrėsite jau pasiūtus modelius, dizainerė pieš eskizus, o galbūt pirmojo pokalbio užteks tik kavos gėrimui. Rekomenduoju pirmiausia pasiskaitinėti internete arba paprašyti rekomendacijų apie dizainerę ir pasikalbėti su buvusiomis nuotakomis. Dizainerių teigimu, reikia suprasti kiekvieną moterį ir žinoti, kuo ji gyvena ir kas jos mintyse, svajonėse.... Tada lengviau dirbti ir sukurtas rūbas įgauna sielą. Svarbiausia yra ne tik ryšys, bet ir pasitikėjimas viena kita. Nepamirškite to, mergaitės, kaip ir kalbėti su dizainere, nes jei nutylėsite, kad „ta“ klostė Jums nelabai patinka, net ir vestuvių dieną ji Jums trukdys, jei to nepasakysite laiku. Geriau pasitikėti vienai kita ir kalbėtis.

Laikas – suknelei

Kada ir kaip pasiruošus ateiti siūtis vestuvinės suknelės pas dizainerius? Ogi jokios paslapties – nuotaka turi žinoti tik kada yra ta vienintelė diena (data) ir kad jai reikia suknelės. Taip pat – kad ji pasitiki tuo žmogumi, kuris jai kurs tą suknelę. Kada ateiti? Aišku, ne paskutinę savaitę, bet ir tada dizainerė pasistengtų padaryti stebuklus. Vis dėlto nustatyti vestuvinės suknelės sukūrimo laiką labai sunku, nes viskas priklauso nuo to, prieš kiek laiko ateina nuotaka. Jei lieka mėnuo ar du, tai tas procesas tiek ir užtrunka, jei ateina prieš pusmetį, tai tuo laiku daugmaž aptariamas modelis, audinys, o darbas vis tiek prasideda likus porai mėnesiu iki šventės. Taigi, mielosios, į dizainerius galima kreiptis likus savaitei, keliems mėnesiams ir net pusmečiui ar metams.

Vestuvinės suknelės kodas – nuotaka

Jos abi renkasi modelį, derina detales, po to – medžiagų eilė. Dizainerė adata darbuojasi tarsi Pelenės krikštamotė tol, kol nuotaka jaučiasi puikiai. Suknelių kūrėjos vieningai sako, kad svarbiausia nuotaka, todėl suknelė turi būti tobula. O kaip tai padaryti, ir yra jų uždavinys. Juk nė viena nenorime svajonių dieną jaustis storos ar negražios. Viena kalbintųjų pasakojo, kad vestuvine suknele pasipuošusi nuotaka turi jaustis devintame danguje ir ji tol tobulins suknelę, kol tai matysis nuotakos akyse. Taigi kaip vyksta šis procesas? Per pirmą susitikimą, kaip ir minėjau, aptariamas suknelės ilgis, audinio spalvos tonas, išsirenkama medžiaga, apsitariama suma, kurią jaunoji gali skirti vestuvinei suknelei. Per antrąjį susitikimą dizaineris siūlo keletą modelių variantų, sprendžiami akcentai, jų vietos ir išreiškimo būdas. Bet iš tiesų, dizainerės išdavė paslaptį, kad visa kūryba vyksta per primatavimus. Per visus kitus susitikimus (jų būna tiek, kiek dizaineriui reikia iki tol, kol paruošia nuotakai tobulą vestuvinę suknelę) vyksta primatavimai, dizainerių laisva kūryba, bendraujama su nuotaka, derinami visi akcentai, priedai: rankinė, pirštinaitės, bateliai, aksesuarai, galvos apdangalai, nuometai ir t. t.

Naujas automobilis ar dizainerės suknelė?

Smalsu, kiek kainuoja nuotakos suknelę siūtis pas dizainerius? Apskritai kuriamos suknelės kaina priklauso nuo modelio sudėtingumo, audinio, akcentų. Pas dizainerį siūtis suknelę yra brangiau (nei pas paprastą siuvėją), nes jums nereikia sukti galvos ieškant audinio, paišyti modelio ir galvoti, tiks jis man ar ne? Kainos pas mažiau žinomus dizainerius prasideda apytiksliai nuo 1000 Lt, bet, kaip ir minėjome, viskas priklauso nuo Jūsų norų. Dizainerė išdavė paslaptį, kad pigiausia suknutė, kurią buvo kūrusi, kainavo 700 Lt, bet tik todėl, kad rado labai pigų audinį. O jei susižavėjote Lietuvoje garsiais dizaineriais, kaip, pavyzdžiui, Ramunė Piekautaitė, jos suknelių kainos prasideda nuo 6000 Lt. Bent man nuostabi vestuvinė suknelė yra svarbiau už automobilį.
Ką gi, brangiosios, kiekviena vestuvinė suknelė, sukurta tam tikrai moteriai, yra meno kūrinys ir tarsi antra oda. Ji svarbi, nes su ja moteris tampa žmona. Pirkti, nuomotis ar siūtis – čia jau Jūsų sprendimas. Aš tik išduosiu mažytę paslaptį – dizainerės rankos ir nuotaka suteikia suknelei sielą ir jau po pirmojo pasimatavimo prasideda suknelės istorija. O suknelių istorijos priklauso Jums, Mielosios. Puoškitės, nes tai – Jūsų diena.
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
5
Komentarai
2010-08-01 23:02
Vaida
rengiant vestuves viskas kainuoja...
2010-04-04 13:07
tapati
nerealu butu bet jauciu laaaabai daug kainuoja...
2010-03-24 15:35
piene
gal kuri jau siuvotes pas dizainere? gal galit kazka papasakot, parekomenduot?
2010-03-23 14:53
iveta
labai sutinku su autores nuomone, kad spec siuta suknele nuotakai, suknele-su siela, su istorija
2010-02-15 15:12
Saule
Mano svajone - dizainerio kurta vestuvine suknele, nes ji bus sukurta butent man! Kada nors kai tekesiu, stengsiuos, kad ta svajone butu igyvendinta. Ateity suknute noreciau perduoti savo vaikams ar anukems:)