Netradicinės torto puošmenos


2014 M. VESTUVIŲ TENDENCIJOS – TIKRUMAS IR ORIGINALUMAS

Fotografai A-photo www.a-photo.lt
Kai nuolat sukiesi vestuvių planavimo versle, gana paprasta kalbėti apie ateinančio sezono tendencijas, jei gebi analizuoti ir sisteminti tą nenutrūkstamą informacijos srautą, kuriuo kasdien dalijasi internetas. Ir net jei pati ne kartą teigiau, kad vestuvių rinka keičiasi labai labai lėtai, tam tikras tendencijas įžvelgti visada įmanoma. Aišku, kadangi dauguma besikreipiančių į planuotoją tuokiasi pirmą kartą, tai viskas, kas susiję su žodžiu vestuvės, gali pasirodyti nauja ir dar negirdėta.

Kas tikrai nebemadinga?

Faktas kaip blynas – lengviausia pasakyti, kas tikrai nebemadinga ir nežinia, ar kada dar grįš į madą:
  • Pūstos (dažniausiai lanku) suknelės iš neaiškios kilmės medžiagos. Ne ne ne ir dar kartą ne!
  • Balti a la atlasiniai vestuviniai bateliai – ne. Suderinti suknelės ir batelių atspalvių praktiškai ir teoriškai beveik neįmanoma. Parduotuvėse galima rasti daug madingesnių ir stilingesnių sprendimų;
  • Baltas blizgus kostiumas jaunikiui. Jergutėliau, su tokiu tik į teminį vakarėlį, bet ne į gražiausią savo gyvenimo šventę!
  • Balandžiai. Nebent jų būtų daug, jūs dievintumėte Alfredo Hitčkoko filmą „Paukščiai“ arba vieno kurio pavardė būtų susijusi su šiuo vardu. Visais kitais atvejais tai jau banali atgyvena;
  • Vestuvių nuotraukos, kuriose pozuojama. Žmonės yra išsiilgę tikrų emocijų ne tik pačioje šventėje, bet ir nuotraukose;
  • „Tikrieji“ vestuvių muzikantai. Suprantate, ką turiu omenyje? Galiu pasakyti, kad per savo praktiką man dar neteko susidurti su tikrai gerais „tikraisiais“ vestuvių muzikantais. Dažniausiai būna šiek tiek graudu 40 kartą per vakarą girdėti: „Po stikliuką, po mažiuką...“, nusidainavimą ir lėkštus juokelius.
  • Tortas su fontanu viduje. Kažkas iš „Santa Barbaros“ laikų, o tie laikai jau praeityje ir gyvi tik „Tele 2“ reklamoje.
Aišku, šios klaidos gal jau nekartojamos masiškai. Taip pat turiu pastebėti, kad klientai darosi išrankesni ir dažniausiai nori originalios šventės. Aišku, ši tendencija negalioja amžinos vestuvių klasikos mėgėjams. Ir nieko čia blogo norėti šiek tiek saldžių, švelnių, pastelinių vestuvių, kuriose skamba stiklo taurės sakant tostus, jaunieji šoka valsą, o vidurnaktį iššaunami fejerverkai. Princesiškos vestuvės bus gyvos visada, nes dar ilgai ilgai dalis mergaičių norės tą dieną būti karalaitėmis. Tokiose vestuvėse gal tik didelį penkių aukštų tortą kitais metais pakeis „Virtuvės mitų griovėjų“ desertų šou, o visa kita liks taip, kaip buvo ir prieš pusę amžiaus Europoje.

Tikrumas – pagrindinė ateinančių metų vestuvių tendencija

Svarbiausia – tikros emocijos! Jokių vaidinimų, dirbtinių pagraudenimų, sintetinių staltiesių ir plastiko taurių. Reportažinės nuotraukos neapkraunant savęs vietų fotografavimuisi paieška ir keturias valandas trunkančia kančia pozuojant.

Tradicijos

Vis dažniau atsisukama į istoriją, iš kur esame kilę. Ypač, kai tuokiasi skirtingų tautybių žmonės. Norima ne tik supažindinti iš užsienio atvykusius svečius su egzotiškomis lietuviškų vestuvių tradicijomis, bet ir gilinamasi į prasminius tradicijų klodus. Pagoniškos ceremonijos nieko nebestebina. Jų bus tik daugiau, nes vis labiau atsigręžiama į gamtą.

Vestuvės namuose

Vestuvės namuose vis dar išlieka mano proteguojama vestuvių tendencija. Tokių vestuvių bus tik daugiau ir daugiau. Surengti vestuves namuose ne pigiau, bet simboliškiau. Žmonės kalba, kad namuose švęsti tikrai jaukiau ir visi greičiau atsipalaiduoja.

Spalvos kuo įvairiausios

Stilistika: „The Great Gatsby“, nepaisant to, kad kūrinys yra apie absoliutų vienišumą, to laikotarpio pamišimas, džiazas, suknelės, svaigus blizgantis malonumas persikelia į vestuves. Dvaruose gaivinsim meniškus pasibuvimus, viešnios žavės žvyneliais nusėtais suknelėmis – meno kūriniais – ir tuo metu tikrai negalvosim apie egzistencinę vienatvę; vintage, kad ir ką tas žodis reikštų, kiekvienai porai vis dar gyvuos vestuvėse: skirtingų epochų baldai, mediniai stalai, skirtingos antikvarinės lėkštės ir taurės, krištolo šviestuvai medžiuose, nertos močiučių staltiesės ir siuvinėtos servetėlės, iš bobutės indaujos ištrauktos saldaininės ir įvairaus dydžio lemputės, pagrindinį vaidmenį atlikusios praėjusią vasarą, bet tikrai karaliausiančios ir ateinančią; skirtingų kultūrų sandūra, kai derinami dviejų skirtingų kultūrų stilistiniai elementai: pagoniška simbolika su iranietiškais raštais, vienos šalies vėliavos spalvos su kitos šalies vėliavos spalvomis...
Floristiniuose sprendimuose vyraus sezoninės gėlės, lauko gėlės ir uogos. Gėlės taps svarbiausios puošiant vestuves. Kaip ir desertai desertėliai, vaikystės skonį primenantys saldumynai bei mamų ar draugių kepti pyragai.
Keičiasi lietuvių maisto vartojimo kultūra, kas daro įtaką ir naujoms vestuvinio meniu tendencijoms. Svarbiausia ne prikimšti skrandžius, nereikia, kad stalai lūžtų nuo nesuvalgomų silkučių, mėsyčių ir farširuotų lydekų, aktualiausias tampa mėgavimasis maistu, net jei jis visai paprastas, bet tikras. Čia irgi svarbus tampa sezoniškumas. Ant stalo bus vis dažniau tiekiama tai, ką galima rasti sode ir darže, lietuviškame ūkyje, miške ar vandens telkiniuose.
Atsisakoma ne tik piršlių, bet ir vedėjų. Siekiama, kad žmonės komunikuotų tarpusavyje, giminės, draugai susipažintų, džiaugtųsi galimybe pabūti kartu, o ne klusniai vykdytų kieno nors paliepimus.
Vis labiau vertinama gyva muzika, atliekama profesionalių muzikantų, tačiau savaime suprantamas tampa ir DJ vaidmuo. Nebesiekiama įtikti madai ar laikomam populiariu skoniui, o leidžiama sau ir per vestuves klausytis patinkančios ir įkvepiančios muzikos.
Natūralumas ir detalės – štai kas sukurs gražiausią Jūsų šventę.
Visada Jūsų
Lapė
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
6
Komentarai
2013-12-06 20:54
kri
Visur norima pabrezti originaluma, taciau koks gali but originalumas kai yra sakoma tas madinga, o tas ne, va pustos sukneles nemadingos, bet metine spalva vestuvese si sezona labai madinga, busimos nuotakos, maziau skaitykite tokius straipsnius ir darykite taip kaip norite!!!
2013-12-05 06:03
Ponas Klausimas
Sveiki Laura, norejau paklausti apie vestuves namuose. Kaip jus manote as miesto centre esantis namas su nelabai dideliu vidiniu kiemu gali tapti sventes vieta? kaip su kaimynais/ juk svente ilgai tesiasi ir triuksmas jei gyva muzika ir DJ su vedeju. Mes vis dvejojame del triuksmo, nors mano suzadetinio tevu namas nuostabiai grazus ir manom kad tiktu musu sventei.
2013-12-04 07:03
Veronika
juokingai skamba visos tos senos geros tradicijos :) ir as juokiausi balsu o kadais balti balandziai ir tortai buvo madingi. dar pamenu kaip lankuota suknele laikiau draugei kol ji i verslo centra ejo :)
2013-12-04 02:13
Nighprincess
yra graziu ideju taciau ka veikti be vedejo? mano brangiojo seima sedetu ir linguotu paga karti karti ir as nuo to vaizdo nusisauciau su duru rankena. as manau kad vedejas netgi labai reikalingas kad sureguliuotu sventes nuotaika.. esame buve dvejose vestuvese be vedanciojo - believe me - nieko gero. visi pakampem vaiksto niekas nezino kas ir kaip ir kur vyksta. Ne man ne man ir manau dar ne daugeliui lietuviu.. gi visi 50 zmoniu pvz musu vestuvese nepazista vieni kitu
2013-12-01 12:12
Coliuke
geri tie "nemadingi" sedejau ir balsu juokiausi
2013-11-30 22:16
Jurga
o musu planuotoja ;) vualia :) fainas straipsnis Lape ;) keep on rolling