Vintažo įkvėpta vestuvių puošyba


R. NAVICKAS : „VESTUVIŲ FILMAS – TAI JŪSŲ MEILĖS ISTORIJA“

Nuotrauka iš RGB archyvo
Daugiau nei 10 metų vestuves filmuojančio studijos „RGB Pictures“ įkūrėjo ir vadovo Rimanto Navicko teigimu, jaunieji, nutarę įamžinti ypatingą šventę vestuviniame filme sau ir savo artimiesiems, įteikia išliekamąją vertę turinčią dovaną.
Įamžintos vestuvių akimirkos liks po daugybės metų. Vestuvinį filmą žiūrės vaikai, gal net ir anūkai. Jaunyste, meile ir spindinčiomis akimis po daug metų, švęsdami sidabrines ar auksines vestuves galės džiaugtis ir patys sutuoktiniai.
Kaip išsirinkti vestuvių filmuotoją ir kiek pastangų kainuoja sukurti nuoširdų, ypatingą vestuvinį filmą, pasakoja Rimantas Navickas, už šią veiklą ne kartą parodose ir festivaliuose įvertintas aukščiausiais apdovanojimais.

Kada ir kaip prasidėjo jūsų pažintis su vestuvių filmavimu?

Kaip mėgėjas filmavau vestuves dar 2001-aisiais, profesionaliai tuo užsiimu nuo 2005-ųjų metų. Pažintis su šiuo darbu prasidėjo tuomet, kai sūnaus klasės draugo tėvas pakvietė jam patalkinti per vestuves. Jis turėjo filmavimo kamerą, reikėjo antro žmogaus. Sutikau, pabandžiau. Patiko pats filmavimo procesas per vestuves ir montažo darbai. Domėjausiu tuo ir anksčiau, todėl tas žingsnis tik paspartino pradėti veiklą, kuri man patiko.

Į ką jaunavedžiai turėtų atkreipti dėmesį ieškodami žmogaus, kuris įamžins jų šeimos pradžią?

Šią užduotį labai palengvina žinojimas, ko tikimąsi iš filmo, arba bent jau įsivaizdavimas, koks jis turėtų būti. Tuomet lengviau ieškoti žmogaus, galinčio tai įgyvendinti. Paprastai, jaunieji pasirenka filmuotoją peržvelgę ne vieną vestuvinį filmą, kiti susiranda pagal rekomendacijas. Lengviau dirbti su tais, kurie klausia, ar galiu įgyvendinti jų sumanymą, tačiau kur kas dažniau sulaukiu užklausimų elektroniniu paštu apie paslaugos kainą ir ar esu laisvas tam tikrą dieną. Atsakyti konkrečiai sudėtinga, nes neaišku, kokį sumanymą teks įgyvendinti. Galima įamžinti ne tik vestuvių dieną. Su kai kuriomis poromis sutariame į filmą įtraukti ir artimuosius, šeimos narius. Filmuojame jaunavedžius gerokai prieš vestuves, jie pasakoja savo pažinties istoriją, vysktame į jiems brangias vietas. Tokiu būdu sukuriame nuoširdžią ir jautrią meilės istoriją, kurią vainikuoja vestuvės. Jaunieji turėtų apmąstyti, kokio rezultato tikisi, ir planuoti savo laiką bei biudžetą.

Vestuvių filmai šiandien gerokai skiriasi nuo to, ką matėme prieš 10–15 metų. Anuomet stebuklu vadinome didžiules vaizdo kasetes su vestuvių įrašu be jokio montažo...

Šiandien yra galimybė jaunavedžiams įteikti tą pačią vestuvių dieną sumontuotą filmą. Amerikiečiai net terminą yra sugalvoję – „same day edit“ (tos pačios dienos montažas). Vestuvinio filmo peržiūra per šventę gali tapti jos kulminacija. Jei yra poreikis, jaunieji net per šventę turi galimybę įteikti svečiams DVD diskus arba USB laikmenas su jau sumontuotu filmu. Žinoma, per tiek laiko patobulėjo technika, todėl pakito ir paties filmavimo, montažo kokybė. Mes vestuves filmuojame keliomis kameromis, yra galimybė išskirtinius, ypatingus šventės momentus įamžinti ir skraidančiomis kameromis iš viršaus. Tarsi iš paukščio skrydžio užfiksuotos akimirkos tikrai papuošia filmą.

Ar yra tekę meilės istorijas filmuoti neįprastose vietose?

Ypatingai keistų sumanymų įgyvendinti neteko. Meilė dažniausiai asocijuojasi su romantika, todėl į vestuvių filmus patenka akimirkos, filmuotos prie Baltijos jūros, žirgyno, jaunųjų tėvelių namuose. Įamžiname porai brangias ir svarbias vietas, aplinką.

Kaip filmuojant vestuvių istoriją atrodyti natūraliai? Šis klausimas, ko gero, labai aktualus jaunosioms?

Žmonės įsitempia, kai daro ką nors, kas jiems neįprasta. Prieš filmavimą aptariame veiksmus, kuriuos turės atlikti jaunieji. Kai jiems reikia atlikti įprastus veiksmus, nelieka laiko galvojimui, kaip pasisukti į kamerą ar kaip pozuoti. Net paprasčiausias ėjimas atnešti puodelio kavos išlaisvina žmogų. Aptarus filmavimo scenarijų ir veiksmus, dažniausiai šioje vietoje problemų nekyla. Žinoma, per šventę geras filmuotojas „gaudo“ išskirtines akimirkas. Tai – nesuvaidintos, tikros emocijos, juokas arba ašaros, spindinčios akys ir laimingi veidai.

O kurie filmavimo etapai yra patys sudėtingiausi?

Dažnai atrodo, kad trūksta laiko sumanymo įgyvendinimui. Vis norisi surasti dar vieną kadrą, nufilmuoti dar vieną siužetą. Filmuojant vestuves yra momentų, kurių neįmanoma pakartoti, todėl nuo to, kaip operatorius pamatys ir įamžins šias svarbias akimirkas, neabejotinai priklauso ir galutinis rezultatas. Svarbu ir techniniai dalykai – būtina turėti omenyje, kad per šventę keisis apšvietimas, kad filme turi girdėtis priesaikos žodžiai ir pan.

Kiek laiko turi užimti jau sumontuotas filmas?

Vieno bendro strandarto nėra. Mūsų studijos filmai yra 40–50 minučių. Jaunavedžiai dar gauna ir filmo santrauką – videoklipą, kuriame įamžintos gražiausios ir svarbiausios vestuvių dienos emocijos. Filmo trukmė priklauso ir nuo užsakovų pageidavimo, ir nuo paties filmavimo laiko. Yra porų, kurios pageidauja įamžinti tik tam tikrus šventės momentus.
Jaunieji į rankas gauna galutinį rezultatą – paruoštą, sumontuotą filmą. Kas lieka už kadro? Tiksliau, kokia yra šio darbo virtuvė, kurios nemato užsakovai?
Jei šventės filmavimas trunka, pavyzdžiui, 10–12 valandų, tam, kad profesionaliai parengtume galutinį rezultatą prireiks dar 40–50 valandų montažo darbams. Filmavimo dienos pareikalauja ir didelės ištvermės. Ji yra būtina tam, kad darbą atliktume kokybiškai. Galima palyginti: jei įprastą dieną žmogus nueina apie 2000–3000 žingsnių, tai vestuvių dieną skaičius išauga iki 10 000 žingsnių per dieną. Juokaujame, kad vestuvių filmuotojams labai tinka posakis „vilką kojos maitina“.

Kiek laiko tenka laukti vestuvinio filmo?

Terminai ir kainos yra nurodomi sutartyje, kurią jaunieji pasirašo su studija užsakydami paslaugą. Sutartis yra reikalinga dar ir tam, kad būtų galima išvengti nesusipratimų arba juos būtų galima išnarplioti kur kas lengviau, nes yra dokumentas, kuriame aiškiai nurodyta kas, kur, kada ir ką privalo padaryti.

Kai kurios poros mano, kad jų vestuvių dienos įamžinimui pakaks tik fotografijų. Ką praranda jaunieji neužsisakydami šventės filmavimo?

Videofilme įamžintos akimirkos išsaugo tikras, gyvas emocijas. Jos mus nukelia į praeitį, suteikia galimybę sugrįžti į svarbiausias gyvenimo akimirkas ir išgyventi jas dar kartą.
Rimantas Navickas, studijos „RGB Pictures“ įkūrėjas 2006 metais Lietuvos vestuvinių filmų konkurse tapo 1-osios vietos laimėtoju; 2010-aisiais vestuvių parodoje „Hera“ taip pat buvo įvertintas 1-ąja vieta.

Klientų įvertinimai:

„Peržiūrėjome Jūsų kūrybinio darbo rezultatus. Abu manome, kad pasirinkdami Jus mūsų šventei įamžinti, neabejotinai priėmėme teisingiausią sprendimą.“
„Labai ačiū už Jūsų profesionalumą nuo pat pirmosios darbo akimirkos. Šventėje buvote nepastebimas, o viena iš įsimintiniausių vestuvių akimirkų svečiai įvardijo būtent jų metu parodytą priešvestuvinį filmą. Dėkojame Jums ir už nuoširdų bendravimą viso proceso metu.“
„Labai labai patiko mūsų filmukas – be galo gražu! Ačiū Jums labai už darbą, kurį per dieną peržiūrime po keletą kartų.“

Patarimai jaunavedžiams:

1. Išsiaiškinkite, kokio stiliaus filmo norite, išsirinkite abiem tinkamą muzikinį foną savo filmui.
2. Skirkite laiko apmąstymui ir aptarimui, dėl kokių priežasčių jums gali būti reikalingas priešvestuvinis filmas su jumis, jūsų šeimos narių ir draugų interviu.
3. Aptarkite pagrindinius šventės momentus ir jums ypač svarbias smulkmenas.
4. Turėkite omenyje, jog jūsų žodžiai, ištarti per ceremoniją, filme skambės kokybiškai, jei filmuojant bus naudojami papildomi mikrofonai.
5. Suplanuokite laiką ir videosesijai būtinus atributus.
6. Iš anksto susitarkite, kad vestuvių filmą jums pateiktų keliais formatais: HD, DVD ir internetu dalytis tinkamu formatu ( jis tiks ir jūsų išmaniesiems prietaisams).
Daugiau RGB pictures darbų Facebook  ir www.filmavimas.vestuviu.lt

Video filmai

Karina ir Valentinas
Karolina ir Mantas
Sandra ir Kęstas
 
 
 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
4
Komentarai
2014-01-19 22:29
Kristina
mes pernai su juo kalbejom parodoj Musu vestuves. Neblogas pasirode poziuris bet pasamdem kitus :)
2014-01-19 19:45
Laura
Geras straipsnis! Deja mums nepavyko gerb. Navicko pasikviesti į mūsų šventę. Per anksti visus kitus dalykus susiorganizavom, o filmavimas pabaigai liko.. neišsitenkam biudžete. Jo darbai labai nuostabūs, mano skonio.. patys nuoširdžiausi..
2014-01-18 12:42
Vestulia
Sandra ir Kestas man video patiko labiausiai
2014-01-16 22:55
TOmute
kokia jusu kaina?