Skaitytojos Jurgitos laiškas: įspėjimas jaunavedžiams apie R. Byčių


VAIKŲ DALYVAVIMAS VESTUVĖSE: KAIP JUOS UŽIMTI?

Fotografai A-photo 
Vestuvės – viena didžiausių švenčių tavo gyvenime. Trokšti, kad jos būtų tobulos. Viena iš svarbiausių dilemų – svečių sąrašas. Kviesti ar nekviesti vaikus į šventę, štai ko klausia savęs dauguma jaunavedžių prieš vestuves. Vaikai šventei suteiks daug džiaugsmo, natūralumo, žaismingumo ir gyvybingumo. Nuotraukos su mažaisiais svečiais džiugins ne tik jų tėvelius, bet ir jus. Tačiau mažieji ne tik džiaugsmas, bet ir rūpestėlis, kuriuo pasirūpinti turėsi tu – šventės šeimininkė. Taigi ką daryti?
Šis sprendimas yra tik tavo ir tavo partnerio. Neklausykite kitų nuomonių, o patys nuspręskite, ką norite matyti vestuvėse. Priėmus sprendimą nereikėtų galvoti, ką pasakys teta ar pusseserė, nes šventė yra jūsų ir skirta jums.
Jei vaikučių nekviečiate, niekam neturite nieko aiškinti. Jūsų vestuvės – šventė, skirta tik suaugusiesiems.
Jeigu nusprendėte kviesti mažuosius svečius, bet ne visus, kvietime tiksliai įrašykite kviečiamus asmenis. Vienai šeimai skirtame kvietime bus išvardyti tik suaugusieji, o kitai – ir vaikai (pavyzdžiui, kviečiate savo mažąjį mylimą sūnėną). Reikia tikėtis, jog suaugusieji supras, kad vestuvėse dalyvauja tik kvietime išvardyti asmenys. ApieVestuves.lt apie tai rašė straipsnyje „Patarimai vestuvių svečiams“. Maža tikimybė, kad sulauksite nepatogių klausimų, o jei vis dėlto taip nutiktų, pasakykite, kad apgailestaujate, deja, priimtas toks sprendimas, ir viskas. Iš tikrųjų kriterijų gali būti daug (pavyzdžiui, kviečiate vaikučius tik nuo tam tikro amžiaus, tik giminaičius, tik šeimos narių atžalas, tik tuos, kurių krikštatėviai esate ir pan.), tačiau neprivalote aiškintis dėl savo sprendimų.
Taigi jeigu priėmėte džiugų sprendimą, kad vestuvėse vaikai dalyvaus, turite pagalvoti, kaip jais pasirūpinti ir sukurti šventę mažiesiems. Nepamirškite vaikų amžiaus ir poreikių – vienaip reikia pasirūpinti mažuliais, kitaip – didesniais, be to, vaikams reikės atskiros erdvės, galimybės pailsėti ir – labai svarbu – laisvės šėlti, taigi pasirūpinkite ne vaikų tramdytoju, o bičiuliu, kuris tuo pat metu ne tik juos užimtų, bet ir prižiūrėtų.

Susodink tinkamai

Vaikus susodinti prie tėvų ar visus prie bendro vaikų stalo? Šis sprendimas priklauso nuo tavo svečių amžiaus. Jeigu pakviesti vaikai yra jaunesni nei 12 metų, sodink juos šalia tėvų, kurie galės juos užimti ir jais pasirūpinti. Be to, ir mažiesiems šalia tėvelių bus jaukiau, bent jau kol susiras draugų ir ims žaisti. Vis dėlto, jeigu nusprendei susodinti visus prie bendro stalo, pasamdyk arba paprašyk vieno suaugusiojo, kad prižiūrėtų mažuosius svečius. Šis žmogus turėtų jais pasirūpinti ir užimti, kad mažieji nenuobodžiautų.
Jei vaikai vyresni nei 12 metų, galima juos sodinti prie bendro stalo – jaunesniojo amžiaus paaugliams nelabai įdomu sėdėti drauge su tėvais, šalia tetulių ir dėdžių. Nors visi jauni ir linksmi, tačiau paaugliams kur kas jaukiau tarp bendraamžių. Jaunimėlis prie bendro stalo greit ras kalbą, susidraugaus ir linksmai praleis laiką.

Pasirūpink valgiaraščiu vaikams

Vaikai ne itin mėgsta sumuštinukus su ikrais ar lašiša. Verta prisiminti, kad mažiesiems reikia vaisių ir daržovių, o svarbiausia – vaikai valgo „linksmą maistą“, taigi tavo kulinaras galės atskleisti visą savo kūrybiškumą, pavyzdžiui, iš skirtingų vaisių ar daržovių suverti žmogeliuką ar šuniuką. Rezultatas turėtų nudžiuginti vaikus, o procesas tikrai nudžiugins maisto ruošėjus, jei tik jie yra išradingi, tai puiki proga jiems pailsėti nuo maisto ruošimo rutinos. Taip pat pagalvok apie karštų patiekalų porcijas ir paprašyk mažesnių, skirtų vaikams. Geriausia būtų, jeigu visas vaišes jiems pateiktum ant vieno atskiro stalo.

Įtrauk juos į šventę

Labai svarbu, kad mažieji svečiai būtų įtraukti į veiklą – tikra šventė tik tada, kai esi dalyvis, o ne stebėtojas. Patys geriausi dalyviai yra vaikai, jie džiaugiasi kiekviena užduotimi ne todėl, kad taip reikia ar taip daro visi, jie nuoširdžiai stengiasi atlikti jiems pavestas užduotis ir yra patys patikimiausi, nes labai vertina jūsų pasitikėjimą skiriant kokią užduotį. Gėlių žiedų mergaitė, vestuvinių žiedų berniukas, tavo suknelės šleifą nešančios mergaitės... Visas šias užduotėles gali duoti atlikti vaikams – jie jausis naudingi bei svarbūs. Juk labai malonu bus matyti savo dukterėčią kaip gėlių mergaitę, o jai – nors kelias minutes tapti šventės pažiba. Interneto platybėse rasi daugybę idėjų, kaip įtraukti mažuosius į savo vestuves.

Užimk juos įdomia veikla

Vaikai yra labai judrūs ir negali nusėdėti vienoje vietoje ilgą laiką, taigi pasirūpink jų veikla. Mažos dovanėlės, žaidimai, filmai padės užimti mažuosius svečius, kai jiems pabos suaugusiųjų šventėje. Jeigu vestuvės vyksta sodyboje ar kitoje didelėje erdvėje, vaikams skirk vieną kambarį, į kurį gali nunešti žaislus (paprašyk tėvų, kad jų pasiimtų su savimi), televizorių, piešimo priemones ir kitus vaikams patrauklius daiktus. Žinoma, jų ten vienų palikti negalima, taigi pasirūpink, kad visą laiką su jais būtų nors vienas suaugusysis, kad rūpintųsi mažųjų saugumu. Nepalik vyresnių vaikų prižiūrėti mažųjų – juk jie vestuvių svečiai, o ne auklės.

Nesijaudink dėl smulkmenų

Visada gali atsitikti kas nors nenumatyta, taigi svarbiausia nepanikuoti ir viską priimti su humoru. Jeigu mažieji svečiai yra susidomėję tavo tortu ir vis bando jį paragauti, paprašyk fotografo tai įamžinti. Vėliau tikrai bus labai malonu peržiūrėti fotografijų albumą, prisiminti visas mažųjų išdaigas. Suvaržytas vaikas – nelaimingas vaikas, taigi leisk šėlioti ir linksmintis.
Vaikai – didžiulis džiaugsmas, jei tik tinkamai pasirūpinsi jų dalyvavimu, neturėtų kilti problemų. Taigi apgalvok smulkmenas, įdėk pastangų ir tau tikrai bus atlyginta, ne tik nuoširdžiom šypsenom ir apkabinimais (ak, saugokis mažų saldainiuotų pirštukų), o vėliau gal net piešiniais ir eilėraščiais, bet ir begaliniu žavėjimusi tavimi ir tavo sutuoktiniu – vaikai ilgai nepamiršta linksmybių ir jas suteikusių žmonių. O tau neprošal prie laimės ir meilės pajusti ir vaikų teikiamą džiaugsmą – galbūt kitų vestuvių mažasis svečias bus tavo vaikutis... Bet pirmiausia šėlionės ir linksmybės, ko turėtų netrūkti nei mažam, nei dideliam.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2014-01-19 23:01
Vaiva
pas mus buvo zmogus pasamdytas vaikams priziureti ir linksinti viskas buvo super - ir tevai laimingi ir vaikai