Geriausia pamergės kalba (video)


VESTUVIŲ POPIETĖ – KITOKS ŠVENTĖS SCENARIJUS

Nuotrauka Fotopastele
Įprastai, po iškilmingos santuokos ceremonijos vestuves švenčiame restorane ar sodyboje su nakvyne, o kartais ir antros dienos šventės pratęsimu. Tačiau tokia tradicinė vestuvių šventė šiandien atitinka ne visų jaunųjų poreikius.
Siekdama sužadėtinių pasirinkimui pasiūlyti daugiau nei vieną vestuvių eigos scenarijų, „Vestuvių šventė“ planuotoja Inga Klimienė pasakoja apie šiandien jaunųjų tarpe vis labiau populiarėjančias spalvingas ir jaunatviškas vestuvių popietes.

Vestuvių popietė – kas tai?

Su Inga susitinkame jaukioje kavinukėje puodelio karštos arbatos. Netrukus pokalbis su smulkute juodaplauke mergina pasisuka apie vestuves, kurių karštinei atslūgus, ramiai nusikeliame į vasarą.
„Viskas prasidėjo, kai prieš keletą metų jauniesiems, norėjusiems švęsti kitaip, pasiūliau vietoje įprasto pokylio sodyboje po santuokos ceremonijos, surengti tik šventinę popietę gamtoje. Toks šventės modelis – puikus sprendimas poroms, norinčioms pasidžiaugti santuoka su draugais bei artimaisiais, neišplečiant jos į kelių dienų renginį. Idėja pasiteisino“, – šypsodamasi prisiminimais apie pirmosios popietės rengimą dalijasi pašnekovė.
„Šiandien sulaukiu vis daugiau jaunųjų, norinčių susituokti ir po iškilmingos santuokos ceremonijos praleisti popietę su svečiais jaukiame gamtos kampelyje, pasivaišinti užkandžiais, atsigaivinti čia pat gamtoje suplaktais gaiviais kokteiliais, patiektais su daug grūsto ledo, paragauti skaniausių desertų. Vedėjas ir DJ pasirūpina svečių užimtumu ir muzika, o laisvu nuo pramogų laiku jaunieji su svečiais turi galimybę fotografuotis specialiame kampelyje, sukurtame pagal šventės tematiką ar tiesiog jaunųjų norus“, – džiugiai vestuvių popietėje jau įprastas ir pamėgtas jaunųjų pramogas dėsto „Vestuvių šventė“ įkūrėja I. Klimienė.
„O kas paskui?“ – klausiu, norėdama sužinoti visą vestuvių popietės eigą. Inga nesiliauja stebinti. „Tokios neįprastos ir smagios popietės, trunkančios nuo 14.00 iki 21.00 valandos, neretai vainikuojamos šokiais po atviru dangumi (šypsosi). Šventė būna labai jaunatviška ir įsimintina. Joje netrūksta nei linksmybių, nei įspūdžių“, – prisiminimais iš surengtų vestuvių popiečių dalijasi pašnekovė.
„Pasibaigus popietei jaunieji patraukia į restoraną romantiškai vakarienei dviese arba su tėvais, o kitą dieną iškeliauja į povestuvinę kelionę. Pasitaiko, kad į medaus kelionę jaunieji išvyksta iškart po šventinės popietės“, – tęsia Inga ir nuramina, kai užsimenu apie galimas oro išdaigas šventės dieną.
„Nė vienos vestuvės nėra apsaugotos nuo lietaus, todėl visais atvejais derėtų numatyti ir „Lietaus scenarijų“. Planuodama vestuvių popietę visuomet parenku tokią vietą, kad pasikeitus orui visą šventės užmanymą ir dekoracijas galėčiau ramiai perkelti po stogu. Tai gali būti ir daili lauko palapinė, ar dvaro menės, lyjant lietui į šventę įnešančios tik daugiau spalvų ir magijos“, – tikina oro iššūkiams pasiruošusi Inga.
„Lietus myli tuos, kurie jo bijo, tad patariu jauniesiems su juo susidraugauti dar iki šventės. Gal todėl „Lietaus scenarijumi“ dar neteko pasinaudoti, nors pasitaikė, kad saulė ir nesišypsojo“, – šypsosi planuotoja.

Vienos popietės istorija

„Vestuvių popietė gamtoje – tokį savo šventės scenarijų mes pasirinkome, buvo tarsi gabalėlis gamtos mūsų Didžiajai dienai, sutalpinęs visas svajones po atviru dangumi“, - pasakoja Roberta, viena Ingos nuotakų. „Mano Didžioji diena tapo svajonių diena, kurią norėjosi sustabdyti ir pasilikti joje bent pusę gyvenimo. Pabūti, patyrinėti, pamedituoti, viską užuosti, visko paragauti, ramiai... neskubant...“ – tęsia spindinčiomis akimis į vestuvių prisiminimus pasinėrusi nuotaka.
„Nuo Provanso baldų iki senų lagaminų, nuo uogomis prisirpusio desertų stalo iki akordeonu atliekamos prancūziškos muzikos, nuo gurmaniškų užkandžių iki saldžios vatos, primenančios vaikystę. Vestuvių dieną virtau romantiška šio gamtos kampelio dama. Ilga nėriniuota suknele, plevenanti tarp pelenų spalvos senovinių rožių. Jaučiau, jog šis mažas lopinėlis dangiško grožio egzistuoja tik šiandien ir tik dėl mūsų.“

Keičiasi jaunųjų požiūris

Vestuvių samprata ir šventimo būdai šiais laikais pakitę. „Pastebėjau, kad vestuvių popietę gamtoje dažniausiai renkasi poros, bėgančios nuo standartų. Seniau jaunieji sukdavo galvas, kaip apgyvendinti ir pamaitinti svečius, kokių pramogų sugalvoti, kokį transportą organizuoti. Šiais laikais jaunieji vestuves linkę planuoti labiau sau, todėl po neilgos šventinės popietės, skirtos draugams ir artimiesiems, išvyksta kopinėti medaus. Ir nematau čia nieko bloga. Taip netgi ir turėtų būti! ☺“ – atrastu šventės modeliu džiaugiasi Inga.
Vestuvių planuotoja giria jaunuosius, esą pastarieji šiais laikais ieško ir drąsiai priima naujoves. „Jaunieji ryžtasi jiems svarbią dieną nustebinti ne tik save, bet ir svečius. Juk kiekvienas nori, kad vestuvės taptų nepaprastos ir išskirtinės“ – tęsia pašnekovė. Tačiau nepaisant naujovių vėjo, jaunieji jaučia sentimentus ir pareigą į šventę įpinti ir papročius.
„Jaunųjų pasitikimas su duona ir druska, tėvų palaiminimas, šeimos židinio įteikimas, jaunųjų šokis, puokštės metimas, torto pjovimas – dažniausiai pasitaikantys ištikimybės seniesiems papročiams simboliai – yra neatsiejama šventės dalis ir vestuvių popietėje. Naujų ir senų tradicijų sąmyšis daro šventę eklektiškesnę ir tas yra sveikintina“, – pasakoja I. Klimienė.

Vestuvių popietės privalumai

  • Vestuvių popietėje gali dalyvauti visi jūsų pageidaujami svečiai. Nuo artimųjų iki kolegų iš darbo. Tuo tarpu planuojant įprastas vestuves neretai jaunieji, ribojami finansinių galimybių, trumpina svečių sąrašą;
  • Įspūdinga floristika, meniškas desertų stalas, fotosesijos kampelis – nuostabūs ir įprasti vestuvių popietės akcentai, kurie dėl tų pačių finansinių galimybių ne visada būna tradicinėje vestuvių šventėje.
  • Pasinaudoję įstatymu, pagal kurį santuokos ceremoniją galima organizuoti jums patinkančioje vietoje, nudžiuginsite svečius. Šventės dieną jiems nebereikės važiuoti iš taško A į B, nes visa popietė – nuo ceremonijos pradžios iki šventės pabaigos, vyks vienoje vietoje;
  • Vestuvių popietė lengvai išsprendžia įprastai kylantį svečių užimtumo klausimą, kol jaunieji fotografuojasi. Svečiai jausis laimingi su jumis turiningai leisdami laiką gražiai išpuoselėtoje aplinkoje, o įamžintos vestuvių akimirkos dailiai dekoruotame kampelyje bus įdomesnės nei fotografuojantis, pavyzdžiui, parke ar važinėjantis iš vienos vietos į kitą, ieškant gražiausių tą dieną peizažų;
  • Nebereikia rūpintis svečių nakvyne, transportu, dviejų dienų maitinimu, kas įprastai sudaro didžiausią vestuvių biudžeto dalį. Jaunieji mielai šią dalį skiria savo medaus kelionei į egzotiškas šalis.
Mob. +370 659 20134
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2014-01-20 05:03
Vestulia
jau dekoraciju grozis vau
2014-01-19 23:00
Gretuxas
omg perskaiciau kaip savo mintis ;) as labai noriu tokiu vestuviu kurios taip vyktu