SUŽADĖTUVIŲ VAKARĖLIS – MUMS TINKANTI AMERIKIETIŠKA TRADICIJA

 
 
Fotografai A-photo.lt 
Ir štai taip laukta arba visai netikėta akimirka – jis padovanojo žiedelį ir Tu sutikai! Jeeeee!!! Kaip smagu! Kaip gera širdy! Dabar jūs ne tik „draugė ir draugas“, o S U Ž A D Ė T I N I A I! Norisi šaukti rėkti visa gerkle visam pasauliui ir švęsti.

Sužadėtuvių vakarėlis – kas tai? Kam jis skirtas ir kodėl rengiamas?

Tai ypač populiarus vakarėlis vakarietiškose šalyse. Jis tapo populiarus dėl elementaraus laiko stygiaus visus apvažiuoti, parodyti žiedelį, kalbėtis, kada ir kaip planuosite tuoktis, arba tiesiog telefonu valandų valandas pasakoti visiems draugams ir draugėms, kaip tai įvyko. Daug smagiau VISUS artimiausius suburti į vieną krūvelę ir praleisti smagią savaitgalio popietę ar net visą vakarą.
Tai geras pretekstas sukviesti visus draugus, Jo ir Tavo gimines pristatyti vienus kitiems ir tiesiog proga smagiai pašėlti artimiausiųjų rate.

Kaip organizuoti?

Šiam vakarėliui tikrai nereikia ruoštis pusmetį, tai daugiau spontaniška šventė, tačiau jūsų mėgstamoje vietoje ir su artimiausiais žmonėmis. Etiketas reikalauja, kad toks vakarėlis įvyktų per mėnesį nuo sužadėtuvių. Na ir kita vertus, juk tas džiaugsmas, tie drugeliai pabudus ryte ir pažiūrėjus į žiedelį pradings su laiku, tad ir vakarėlis nebebus aktualus ☺ Gali kiek užtrukti derinimo klausimai, jei jūsų artimiausi žmonės gyvena skirtinguose miestuose, tačiau per 2 savaites ar 1 mėnesį tikrai galima rasti laisvą ir bent apylaisvį Jūsų svečiams tinkantį vakarą. Visada galima suorganizuoti kelis vakarėlius, jei abu esate iš didelių ir skirtingų miestų, svečių skaičius iš abiejų pusių irgi didelis: padarote viename ir vykstate į Jo ar Jos gimtinę dar vienam vakarėliui. Tad pirmyn!
Dar vienas patarimas: nebūkite pernelyg rimti organizuodami šį vakarėlį, nevenkite ir humoro kurdami kvietimus ir tekstą juose. Žemiau pateikiu kelis užsienietiškus pavyzdžius galerijoje, tikiuosi, jie jus įkvėps.

Ką kviesti?

Visus, kuriuos tik norite ir planuojate kviesti į vestuves. Na, gal tik pagalvokite apie tuos, kurių tikrai nekviesite į vestuves, pavyzdžiui, bendradarbės, su kuriomis kartais pietaujate, bet nesibičiuliaujate artimai. Kita vertus, jei manote, kad vestuves darysite itin intymias, sužadėtuvių vakarėlis kaip tik gali būti su daugybe žmonių, tiesiog ateisiančių pakelti taurę už jūsų laimę. Griežtų taisyklių nėra.

Kur?

Gali būti jūsų namai, namų kiemas, sodas, parkas, golfo klubas, vyninė ar baras. Labai patogu ir smagu pasirinkti tokią erdvę, kurioje visi gali laisvai judėti, nebūtinai sėdėti prie stalų – taip sutaupysite maistui ir programai. Kai žmonės sėdi, jie tartum natūraliai kažin ko laukia: maisto ar linksmybių; o kai patys juda, vaikšto vienas prie kito, „pragrama“ pati įvyksta ☺

Ar reikia kvietimus siųsti?

Nebūtinai popierinius. Kvietimus šiais laikais galite patys maketuoti nemokamai internete pagal šabloną ir išsiųsti elektroninę versiją. Taip sutaupysite laiko kiekvienam aiškindami, kur, kada ir kas. Tėveliams ir seneliams galite tiesiog paskambinti ar raštu parašyti kvietimą.

Kiek galėtų kainuoti vakarėlis? Biudžetas

Tikrai nebūtina susodinti visus prie stalo penkių patiekalų vakarienei. Žinoma, tai jūsų apsisprendimas ir viskas daroma pagal galimybes. Jei to norite – pirmyn. Smagu visus pirmą kartą susodinti prie vieno ilgo šeimyniško stalo, tačiau paprasta ir idealu daryti kokteilio tipo vakarėlį: lengvi užkandukai, keletas taurių vyno ar kito gėrimo kiekvienam, ir viskas. Jei vakarėlį norėsis tęsti, tuomet galite pagal išgales arba siūlyti apmokėti sąskaitą arba ja dalytis. Tai neturėtų būti jums labai brangus vakarėlis, juk dabar „taupysite vestuvėms“, tai supras visi ☺

Tortas?

Kodėl ne? Juk taip smagu kurti individualų torto dekorą, kuris bus jūsų smagaus vakaro kulminacija.

Į vakarėlį pakviestiems svečiams: ką dovanoti susižadėjusiems?

Jokiais būdais dovana neturėtų būti „vestuvinės“ dovanos lygio – keli šimtai voke ar prabangus pietų servizas. Tai turėtų būti daugiau pramoginio, smagaus turinio dovanėlė. Juk jie tik paskelbė, kad susižadėjo, kaip žinia, tai šiais laikais visai nereiškia jokių terminų, vestuvės gali įvykti ir „šią“ vasarą ir po 4 metų. Siūlau dovanoti ką nors mielo, šilto, skanaus arba pramogą, kuria galės džiaugtis kartu: desertų degustaciją, kvietimus į kiną, masažą dviem ir t. t.
Kaip ir kiekvienas renginukas ir šventė, taip ir sužadėtuvių vakarėlis gali „prašytis“ pagalbos organizuojant įvairias detales, tad jei reikės pagalbos ar konsultacijos ieškant vietos, muzikos, maisto, gėrimų ar dekoro, prašau kreiptis vysnios@vysnios.com. Sėkmės!
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
4
Komentarai
2014-06-03 16:36
Ziede su ziedu
Labai labai fainas dalykas! Mes darem! Sutinku, kad daug kam neiprasta, bet mes darem ir dabar daro musu draugai! p.s. Raganiuke, o kodel NEreikia skelbtis visam pasauliui, kad susizadejai? :D nebent vyras ne tas...arba brilikas netikras...o gal kaip kruopelyte mazas mazytis, kuri geda ir rodyti
! :D
2014-04-20 15:25
Raganiuke
Sužadėtuvių vakarėlis - mums netinkanti amerikietiška tradicija :)
Aš nelabai jos suprantu, niekad nė vieni draugai tokio dalyko nedarė ir mes nedarėme. Juk dabar, kai teikiams visiems kvietimus, važiuojame ir pabūname su kiekvienu, o apie sužadėtuves žinojo tik artimiausi žmonės. Kai kurie draugai iki šiol nežino. Kodėl reikia skelbtis visam pasauliui ir dar ta proga rengt kažkokį vakarėlį?
2014-01-20 12:23
Elena
wow kaip faina... man tai superine tradicija...
2014-01-19 22:59
Toma
nu wa as sakiau kad noriu daryti ir dar vakariene su sveciais kaip Kere is sekso ir miesto bet maniskis sako kad per daug lt viskam ismesim bet man taip grazuuu ir faina ir visi pasibuna… nuo pirslybu praejo jau daug laiko bet vakariene su sveciais mmmm