Žvilgsnis į 2015: nuotakos stilius pagal Angelo Mio


„VAMP “ MADOS NAMŲ NAUJIENOS NUOTAKOMS 2014 METAIS

Fotografas Gediminas Žilinskas
Su naujais metais drauge atėjo ir naujas vestuvių sezonas. Taigi ir vėl domimės naujomis kolekcijomis, 2014 metų mados tendencijomis ir tuo, ką gali pasiūlyti mados namai šiųmetėms nuotakoms. Visais šiais aktualiais klausimais mus konsultuoja „Vamp“ mados namų dizaineris Arvydas Videika.

Trumpai pristatykite naujausią kolekciją: kuo ji išskirtinė, kitokia?

Tai išskirtinė kolekcija, kadangi ji yra 10-oji. Jau pradėjome dešimtąjį sezoną, kai puošiame Lietuvos, ir ne tik, nuotakas. Išskirtinė ji ir tuo, jog panaudoti audiniai rinkti pačiose didžiausiose pasaulio parodose Paryžiuje bei Milane, taigi ši kolekcija išėjo prabangi visomis prasmėmis: ir audiniais, ir aukštajai madai būdingais kirpimais, ir beprotišku audinių naudojimo masteliais bei rankų darbu. Keletas suknelių siūtos iš tūkstančiais karoliukų siuvinėtų audinių, kurių metras kainuoja per du tūkstančius litų. Kaip visada stengiamės pateikti keletą nuotakų įvaizdžių – nuo klasikinės, romantiškos iki šiuolaikinei nuotakai skirto modelio. Manau, šiemet tokį sukūrėme, papuošę iškirptę įspūdingu kaklo papuošalu iš krištolo bei perlų, kurie šiemet vėl tampa labai madingi ir puoš ne tik nuotakų kaklą bei rankas, bet ir sukneles.

Kodėl tik viena trumpa suknelė nuotakai 2014 m.?

Dėl dviejų priežasčių: kadangi mūsų nuotakos dažniausiai renkasi ilgas sukneles, ir dėl to, kad prabangiau ir įspūdingiau visada atrodys ilga, žemę siekiančiu šleifu suknelė.

Naudojate daug nėrinių, ar tai nauja tendencija? Kokie nėriniai naudojami šiai kolekcijai? Kodėl jų tiek daug? Ko suteikia nėriniai nuotakai?

Nėriniai kaip perlai – visada bus madingi. Tik vieną sezoną kažkas labiau dominuos, kažkas mažiau, taigi taip, nėriniai šį sezoną „valdo“ Elie Saabo, De la Renta, Carolina Hererra kolekcijose. Dailūs, siuvinėti ar tik išmegzti puošia ir suteikia prabangos. Žinote, man atrodo, merginos jau pavargo nuo paprastų suknelių ir nori puošnių. Nekalbu apie „tortines“ suknias, puoštas plastikiniais Swarovskiais, didelėm gėlėm, blizgančiais tiuliais ir raukiniais. Jokiu būdu. Kalbu apie tikrąją prabangą – rankų darbo siuvinėjimus bei aplikacijas, dešimtis puošimo technikų, po kurių panaudojimo „išnyksta“ suknelių siūlės bei konstrukciniai elementai, išnyksta net spalva – ji persilieja nuo nuogo kūno iki visiškai baltos, ar atvirkščiai.

Akcentuojate subtiliai apnuogintą nugarą ir pečius. Ar tai irgi metų tendencija? Papasakokite plačiau, kokiai figūrai tinka tokios detalės?

Atidengta nugara ir pečiai, manau, labai patrauklu ir seksualu, bet tik tiek, kiek reikia vestuvių šventei. Aišku, kuo toliau, tuo labiau vestuvių šventė kinta ir nuotakos drąsėja tiek dėl spalvų, tiek dėl apsinuoginimo. Didelės įtakos daro ir vieta, visgi apsinuoginimas vienaip atrodys Bahamų salose ir kitaip kaimo sodyboje. Reikia būti savikritiškai ir įvertinti, kiek nugaros ar pečių atidengti, tuo pačiu nepamišti, kad atidengta nugara gražiai atrodys su nedidele iškirpte priekyje ar net be jos, uždaru sijonu.

Šiemet kaip niekad daug suknelių su rankovėmis. Kodėl jos atsiranda nuotakos suknelėje? Ko suteikia?

Rankovės – vestuvinė tradicija ir subtilumas (prisiminkime monarchų tuoktuves ir sukneles), o kai kada ir būtinybė pridengti. Žinoma, reikia nepamiršti, kad tai BALTOS spalvos rankovės, tad jei jos renkamos tik pridengti putlesnes rankas, reikia labai atsakingai pasirinkti rankovių kirpimą, ilgį, dekorą, kad negautumėte priešingo efekto – dar labiau išryškintų ir padidintų trūkumų...

Kas šiemet įkvėpė jus kurti kaip tik tokias sukneles? Kokiai nuotakai jos skirtos?

Suknelės nesiskiria labai stipriai nuo praeitų metų, nes po truputį atrandame savitą stilių, kuris, džiaugiamės, patinka ir klientėm. Tai subtilios, prabangios suknelės. Man labai svarbu, kad būtų elegantiškos ir puošiančios nuotakas suknelės, galinčios koreguoti figūrą, slėpti trūkumus ir svarbiausia – palikti įspūdį ne tik tą dieną, bet ir po daugelio metų. Net atsivertęs prieš 10 metų sukurtą suknelės nuotrauką galiu pasakyti, ji neatrodo juokingai. Beje, Paryžiuje praeitą žiemą radome tuos pačius nėrinius, kuriais dekoruota ta pirmoji suknelė. Tai buvo malonus netikėtumas, nes tikrai mačiau ne vieną šiuolaikinį nėrinį, kurį gamintojai sezonui praėjus išima iš gamybos. Malonu, kad kai kurie gaminami net dešimt metų – toks laiko tarpas mados industrijoje yra labai ilgas.
O kokiai nuotakai skirta, negalėčiau atsakyti vienu sakiniu – labai skirtingoms. Jei klaustumėte, kokia būtų mano įsivaizduojama klientė, tai subrendusi, patyrusi, vertinanti išskirtinę kokybę bei požiūrį, suprantanti, elegantiška, skirianti kokybę nuo reklamos, siuvinėjimą ir karoliukus nuo plastiko ir štampuotės. Meluočiau, jei sakyčiau, kad uždirbanti vidutinį atlyginimą :)

Beje, kainos. Kokios jos?

Vidutiniškai negaliu pasakyti, nes kuo toliau, tuo labiau mes plečiame kainų diapazoną. Nuomos kainos prasideda nuo 2 tūkst., o siuvinėtos, specialiai mums austo audinio suknelės pardavimo kaina sieks 14 000 Lt. Šiuo atveju vidurkio nėra, todėl visas nuomos bei pardavimo kainas galite rasti tiek mūsų svetainėje, tiek fb puslapyje.

Kokias detales rekomenduojate nuotakoms 2014 m.? Kokios spalvos bateliai? Kokie auskarai? Galvos papuošalai?

Detalės – kaspinėliai, mazgeliai, perlai, perliukai. Taip, šių metų nuotakoms siūloma spalva – mėlyna su įvairiais atspalviais. Šaunu, jei jums ji patinka ir tinka. Manau, vienas iš tikrai gražių elementų būtų jaunikio kostiumas tamsiai mėlynos spalvos, vietoje klasikinės juodos. Jis labai dera prie sniego baltumo nuotakos suknelės. Kalbant apie nuotakos balelius, kūno spalvos batelių era tęsiasi. Ypač po pūstomis suknelėmis – išlošiate du kartus: rasti tokius lengviau ir investuoti galima daugiau, nes po vestuvių nereikės tokių užkišti giliai antresolėse. Auskarai, kaip visada juvelyriniai dirbiniai, atrodys prabangiau (na taip, ir brangiau), bet tai – dalis įvaizdžio, tad jei puota dvare, suknelė siuvinėta bei šleifas besidriekiantis per pusę pokylio salės, auskarai turi būti nepriekaištingi. Galbūt su perliuku, gal su deimančiukais, tik labai prašau tokiu atveju užmiršti tą draugės suvertą ant kablio užkabintą mišrainę iš bumbuliukų, gėlyčių, grandinių ir visko, ką turėjo draugė... Mažiau visada bus geriau.
Galvos papuošalai – ilgas nuometas, uždengiantis visą suknelę, lyg rūkas, nusileidęs ant nuotakos; prie retro ar lakoniškų šilko suknių – vualis.

Ir paskutinis klausimas. Kada kreiptis?

Kadangi dirbame jau 10-tą sezoną, pasiūlyti suknelių tikrai turime daug; praeitais metais teko gelbėti ne vieną nuotaką, kuriai grožį žadėjo eilinė siuvėja ar salonas, bet neištesėjo. Tačiau, jei norite naujos, specialiai jums siūtos suknelės, kreiptis reikėtų prieš 3–5 mėnesius. Užsakymo atlikimas priklauso nuo modelio sudėtingumo, kaip sakė vienos mūsų buvusios nuotakos sesuo: „Aš geriau užsisakysiu anksčiau, kad paskui nereikėtų rinktis iš to, kas liko...“ Ir tai tiesa, nes nemaža dalis nėrinių yra unikalūs ir kolekciniai, tad staiga jų užsakyti net nėra galimybės...
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
4
Komentarai
2014-01-30 22:34
Violeta
mano suknele buvo is vamp ir viskas aukstam lygy buvo
2014-01-30 18:48
kdwp'
buvau nuejusi i vamp,foto atrodo graziai ,bet gyvai tragedija....fufelis
2014-01-26 15:37
TOma
paziurejau ju www kaineles ohohohohohoho neturiu tiek
bet grazu
2014-01-26 11:22
xx
jei plastikiniai, tai jau ne Swarovski. reiktų bent jau į kabutes rašyt. ne visi akmenėliai, karoliukai ir kiti plasmasiukai yra Swarovski!