Saldaus stalo puošimas


VISKAS KĄ REIKIA ŽINOTI APIE VESTUVIŲ PLANUOTOJAS

Būsiu atvira: prieš gerus 20 metų retas lietuvis žinojo tokią profesiją – vestuvių planuotoja. Ir be jokios pavydo gaidos turiu pripažinti, kad šioje srityje vėliavnešė yra Kristina Kaikarienė, pirmoji išdrįsusi kaip tik taip įvardyti savo pareigas ir pradėti kurti šventes, kurios visiškai skyrėsi nuo tradicinių užstalės vestuvių su piršlio korimu ir abejotino muzikinio išsilavinimo linksmintojais. Buvo mergaičių, kurios žiūrėdamos televizorių svajojo apie vestuves kaip iš kino filmo, buvo mergaičių, kurios svajojo tokias kada nors suorganizuoti. Realybė nėra tokia romantiška ir saldi. Bet mes čia ne apie tai.
Be abejo, vestuves galima susiorganizuoti ir be profesionalo pagalbos. Jei turit laiko, noro, organizacinių gebėjimų, paslaugių draugų ir idėjų. Jei trūksta bent vieno iš šių komponentų – kreipkitės į specialistą. Vestuvių planuotojas nėra geros šventės garantas, bet, patikėkit, pasilengvinsit sau ir artimiesiems gyvenimą, jei bent šventės dienos koordinavimą atiduosit į žmogaus, žinančio, ką daro, rankas.
Dalis besikreipiančių į mane laiškuose prašo papasakoti, ką aš darau. O papasakoti, ką darau, praktiškai neįmanoma, nes darau tai, ką reikia daryti. Nėra šventės standarto ir nuolat pasikartojančių veiksmų, nes jūs visi, besikreipiantys į vestuvių planuotoją, skiriatės vienas nuo kito. Kiekviena planuotoja turi savo strategijas. Aš stengiuosi kiekvieną šventę organizuoti kaip sau: išsirinkti geriausią datą, gražiausią vietą, patogiai susiplanuoti dienos eigą, kur įmanoma, – pataupyti, maloniai nustebinti svečius, sukurti geras emocijas, pagalvoti apie detales, pasirūpinti, kad niekas nebūtų alkanas, ištroškęs ar sušalęs. Kai internetas pilnas idėjų, nuotraukų, o pora nežino, nuo ko pradėti, planuotojos darbas yra pažaboti šitą procesą.

Svarbiausia – laikas

Čia su planuotoja sutaupysite daugiausia. Kaip naršant internete išsirinkti šventės vedėją, DJ ar floristą – negaliu įsivaizduoti. Susitikinėsit su kiekvienu? Ar tik su tais, apie kuriuos daugiau gerų atsiliepimų? Kiek valandų tam sugaišite? Kaip išsirinksite palapinę šventei lauke? Imsite pigiausią ar tą, kurios tiekėją randate pirmoje vietoje Google paieškoje? Kur ieškosit lempučių, vėliavėlių ar senovinės indaujos? Ir taip toliau, ir panašiai...

Vestuvių planuotojų kainos skiriasi. Kaip tai paaiškinti?

Visiškai paprastai. Kuo ilgiau dirba planuotoja, tuo daugiau turi patirties, kuri yra neįkainojama, tuo daugiau suplanuoja vestuvių per sezoną – tokia planuotoja įvertina savo savaitgalius kaip reikiant. Tačiau tai nereiškia, kad tik pradedanti planuotojos karjerą mergina dirba blogiau, visai ne. Tačiau atsakingą projektą ir sudėtingą logistiką, siūlyčiau patikėti žmogui, kuris jau daugiau laiko tvirtai stovi ant kojų ir turi patikimą, tarpusavyje derančią komandą. Vestuvių organizavimas yra ne tik dekoras: servetėlės, žvakės, lemputės, bet ir iš visų pasaulio kampelių susirenkantys svečiai ir, svarbiausia, jaunieji, kurių lūkesčiai, susiję su švente, turi išsipildyti. Todėl, jei planuojat kreiptis pagalbos, biudžeto lentelėje numatykit nuo 438 iki 1752 €.

Atliktų darbų sąrašas

Kad būtų paprasčiau įsivaizduoti, ką visgi už tokią pinigų sumą daro planuotoja, pasidalysiu atliktų darbų sąrašėliu. Jis ne toks išsamus, koks galėtų būti, tiesiog viską prisiminti ne taip paprasta:
• Pirmas susitikimas po pirminio pabendravimo telefonu. Išsiaiškinami lūkesčiai, jau atlikti darbai, poros istorija, pomėgiai, vizijos.
• Sudaroma preliminari vestuvių sąmata.
• Atsižvelgiant į svečių skaičių, stilistiką, reikalavimus apgyvendinimui, maitinimo paslaugoms pasiūlomos galimos šventės vietos. Pasiūlomos galimos ceremonijos vietos ir informuojama apie reikalingus dokumentus bei procesus norint susituokti bažnyčioje/civilinės metrikacijos biure.
• Atsižvelgiant į poros simpatijas reportažui/režisuotai fotografijai pasiūlomi fotografai.
• Atsižvelgiant į poros norus ir reikalavimus programai pasiūlomi vestuvių vedėjai, muzikantai.
• Organizuojami vizitai į galimas šventės vietas, tarpusavyje derinamos koncepcijos, prasideda šventės stiliaus kūrimo procesas.
• Jei pasirinktoje šventės vietoje nėra teikiamos maitinimo paslaugos, organizuojama maitinimo tiekėjų atranka. Derinami meniu pasiūlymai, vakarienės tipas, degustacijų laikas.
• Su visais rangovais sudaromos sutartys.
• Pasinaudojus ilgalaikiu pasikartojančiu bendradarbiavimu su tam tikrais tiekėjais derinamos nuolaidos.
• Sudaromas preliminarus dienos eigos planas.
• Pasiūlomos veiklos, kurios galėtų paįvairinti dieną. Jei klientas turi savo norų ir vizijų, stengiamasi surasti tų paslaugų teikėjus ir suderinti detales.
• Derinami kvietimų tekstai ir maketai. Jei reikia, pagaminti kvietimai išsiunčiami pagal pateiktą adresų sąrašą.
• Jei yra poreikis, stengiantis išlaikyti vientisą šventės stilistiką, planuotoja padeda susitvarkyti su nuotakos ir jaunikio apranga. Pasidalija gerosios praktikos pavyzdžiais, rekomenduoja makiažo, šukuosenos specialistus.
• Reikia šokių, vokalo pamokų, jei norit nustebinti svečius ar antrą pusę per vestuves. Kreipkitės į planuotoją.
• Derinamos šventės vietos dekoro detalės. Planuotoja žino ir nuolat stengiasi atnaujinti žinias, kas yra rinkoje. Jei ko nors nėra, bet klientui labai norisi, planuotoja stengiasi pagaminti specialiai vestuvėms.
• Esant poreikiui planuotoja organizuoja šventės logistiką: svečių iš užsienio pasitikimas oro uoste, nuvežimas į šventės vietą ir t.t.
• Esant poreikiui, praėjus RSVP terminui, planuotoja skambina neatsakiusiems svečiams, galutinai sutikrina svečių sąrašą ir praneša skaičių kitiems rangovams (maitinimas, apgyvendinimas).
• Suderinamas dienos eigos planas su visais atsakingais rangovais: maisto tiekėjas, vedėjas, fotografas, muzikantai, fejerverko paleidimą organizuojantys žmonės, transporto priemonių vairuotojais ir pan.
• Planuotoja atsakinga, kad visi rangovai būtų laiku ir vietoje ir atliktų savo darbą kokybiškai. Visos užsakytos prekės turi būti atvežtos į šventės vietą.
• Planuotoja sprendžia visas netikėtai iškilusias problemas, o jų būna kuo įvairiausių: lietus, kai jo visai nereikia, sugriuvęs tortas, nuvytusios ne laiku gėlės, skaudanti nuotakos galva, įpjautas svečio pirštas, kunigas per ceremoniją vis kartoja kitos nuotakos vardą, padavėjai nespėja suktis, cerkvėje alpsta viešnia ir t.t.
• Planuotoja prie bažnyčios suvaldo minią, nežinančią, ką daryti, ir šventė prasideda! Jaunikiui dar kartą primenama, kur jis turi atsistoti. Nuotakai pataisoma suknelė ir nuometas. Nuotakos tėčiui prisakoma neskubėti, o žiedų berniukui – šypsotis. Duodamas ženklas muzikantui, kunigui, kad visi vietoje…
Detalių detalės... Privalu suprasti: vestuvių planuotojas ne jūsų priešas, jis – jūsų draugas, komandos narys. Jokiu būdu ne vergas. Ir ne aiškiaregys. Jei turit kokių nors sumanymų, išsakykit juos, dar geriau kartu surašykit viską į dienos eigos planą, aptarkit. Jei jums atrodo, kad kažkas vyksta ne taip, ar kuris daiktas padėtas ne ten, pasakykit tai planuotojai tada, kai dar galima viską padaryti idealiai, o ne po šventės praėjus trim mėnesiam. Visi dirbantys vestuvių organizavimo srityje mėgsta savo darbą ir tikrai linki kiekvienai porai jų svajonių šventės.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2014-09-09 12:59
Jolanta
Na dėkui už informaciją, ką gi tas planuotojas daro. Bet..patyrusių planuotojų yra ne tiek mažai, o tokios kainos - 5-6000Lt už šventės suplanavimą (kadangi jau toks patyręs planuotojas, viską užsimerkęs ir greitai gali padaryt, taigi ir klaidų gali pasitaikyti ir neatitikimų, bet ką aš čia išsiplėsiu, profai juk save profais laikys vienaip ar kitaip..). Manau pats vestuvių planavimo procesas įkainojamas taip brangiai, kai planuotojams labiau rūpi pinigai, o nebe laimingi jaunieji ir pasisekusi jų šventė. Todėl siūlau apsižvalgyti plačiau ieškant tikrų profesionalų, o ne aklai pasitikėti ekspertais, kurie už savo statusą dar ir primokėti šiam portalui tūkstantuką turi.
2014-02-09 21:06
Vita
lape aciu uz isamia info