Vaikai vestuvinėje fotosesijoje: patarimai


BRANGIOJI, GAL PER DEIMANTINES VESTUVES PAKARTOJAM SAVO PIRMĄJĮ ŠOKĮ?

Suskamba Ronan Keating „When you say nothing at all“, Robbie Williams „She‘s the one“ ar Jūsų meilės daina, pritemsta šviesos, romantika... Ir tai Jūsų kelios minutės – pirmasis jaunavedžių šokis. Jau praėjo laikai, kada Jūs, mielieji, sukdavotės tik valso ritmu. Dabar jaunavedžių šokiai tampa tikru šou, į juos įtraukiami visi svečiai arba pulkas. Apie viską iš pradžių.

Pirmasis šokis

Foto: Donatas Zaščiurinskas www.dz-foto.lt
Jaunųjų valsas turi savo reikšmę – tai apeigų dalis, simbolizuojanti jaunos marčios priėmimą į vyro giminę. Senovėje jaunamartę šokdindavo vyriškos giminės atstovai iš jaunikio pusės – pabroliai, piršlys ir tėvas. Dabar jaunoji šoka su savo tėvu – tai simbolizuoja jo palaiminimą dukters santuokai, perdavimą kitam vyrui – jaunikiui, kuris nuo tos dienos tampa kitu svarbiausiu vyru merginos gyvenime. Tai pirmasis naujos šeimos šokis. Vestuvės asocijuojasi su nauja pradžia, nauju statusu gyvenime. Taip pat tai – naujų darbų pradžia, kai tenka mokytis būti dviese, kurti bendrą tikslą – šeimą. Vestuvinis jaunųjų valsas simbolizuoja poros gebėjimą taikytis vienam prie kito, tai savotiškų santykių simbolis. Nelipti vienas kitam ant kojų, nepriminti jaunosios suknelės, neslystelti ir nesuklupti –Šokdama šį šokį pora turi laikytis vienas kito ir neleisti vienas kitam suklupti. Pirmasis šokis svečių akivaizdoje – tam tikras pademonstravimas, kad mes esame sinchroniška pora, pasiruošusi kurti bendrą ateitį. Šokis nuo seniausių laikų būdavo ritualizuojamas, todėl visai nekeista, kad tokiose apeigose kaip vestuvės jis užima labai svarbią vietą.

Naujos idėjos

Internete pilna vaizdelių, kai jaunieji šoka lėtai, sukasi valso ritmu, o po minutės kitos prasideda šou. Dažniausiai jaunavedžiai pasirenka jų mėgstamų dainų miksą ir kartu su šokių mokytojais parengia pasirodymą svečiams. Aišku, ne visi turi laiko ir noro plušėti prie sambos ar rumbos žingsnelių, kai transportas neužsakytas, o tortą radome skanesnį ir dar daug darbų laukia. Bet... Padovanokite sau malonumą šokti. Šokis turėtų atspindėti Jūsų porą, todėl nesvarbu, kokio stiliaus muziką ir šokius pasirinksite – tai bus Jūsų šou. Lotynų, klasikiniai modernieji ar pilvo šokiai – tai Jūsų pasirinkimas.

Pirmasis šokis ne tik dviese

Nesenai internete ApieVestuves.lt komanda ieškojo romantiško kelių minučių filmuko su pirmąkart šokančiais jaunavedžiais, bet rado kai ką kita ir nori pasidalinti su Jumis. Mūsų ir Jūsų nuomonė sutapo – visi šypsodamiesi žiūrėjome ir žavėjomės. Kiti grįžo ir dar kelis kartus žiūrėjo ir rodė kitiems. Kas tai? Tai jaunavedžių ir pulko šokis. Muzika – mėgstama kompanijos, choreografija nėra labai sudėtinga, tačiau šokis kelių minučių, o ir žingsnelių teko išmokti nemažai. Tačiau reginys stebintiesiems – nuostabus. Įdomu, ar lietuvaičiai sutiktų lankyti šokių pamokas, o po to visų svečių akivaizdoje pasirodytų? Manau, atsakymas – TAIP. Paklausę šokių mokytojų sužinojome, kad tokį pasirodymą galima parengti per mėnesį intensyvių treniruočių. Mielieji jaunavedžiai, pagalvokite – tai puiki dovana Jūsų pulkui. Visi išmoks šokti, gerai praleis laiką kartu, o ir per vestuves sukelsite daug ovacijų. Susitikę su visais, bet kokia proga galėsite parepetuoti šį šokį.

O gal šokant ateiti į bažnyčią?

ApieVestuves.lt facebook‘o profilyje šiandien vienas kolega pasidalino nuoroda į nuostabų filmuką. Scenarijus toks – pilna bažnyčia artimųjų, durys atsidaro, pasigirsta muzika ir vienas po kito šokdami įeina pabroliai, pamergės, jie kartoja žingsnelius, po minutės kitos jų pasirodymo įsiveržia šokdamas jaunasis, o po jo – ir nuotaka. Et, fantastiškas vaizdas, tik gaila, kad konservatyvieji Lietuvos kunigai neleistų tokio įėjimo. O gal? Vertėtų pabandyti. Kas išdrįsite pakartoti tokį įėjimą į bažnyčią, būtinai pasidalinkite įspūdžiais.

Patarimai šokantiems jaunavedžiams

Jaunavedžius moko šokti įvairūs šokių klubai, privatūs asmenys ir garsūs Lietuvos šokėjai, pasitraukę iš aktyvaus sporto. Išmokyti jaunavedžius šokti valsą galima per 6–8 pamokas, o šiaip rekomenduojama bent 10–15, tačiau tai priklauso nuo kiekvienos poros sportinio pasirengimo, klausos. Be to, reikia nepamiršti treniruotis namuose. Jei nors vienas iš poros yra šokęs, jau yra lengviau dirbti ir greičiau išmokstama. Šokiams svarbiausia skirti laiko repeticijoms ir jausti partnerį. Iš pradžių treniruokitės apsiavę sportiniais bateliais, o kai pramoksite žingsnelių, apsirenkite į vestuvinius panašiais drabužiais, apsiaukite panašius batelius.
Šokis – poros darbas, kaip ir bendras gyvenimas. ApieVestuves.lt komanda Jums linki smagių treniruočių, gražių pasirodymų per vestuves ir nenusiminti suklydus žingsnelį. Įsivaizduokite, kaip būtų šaunu deimantinių vestuvių proga surengti Jūsų pirmojo šokio pasirodymą. Vaikai ir anūkai tikrai nesulaikytų džiaugsmo ašarų.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2014-01-25 12:11
Rita
youtube radau top 10 romantiškų dainų top 10
http://www.youtube.com/watch?v=qucwSe0vJks

arba čia dar top 20:

http://pajuriofoto.lt/pirmas-sokis.html
2010-04-02 19:47
tapati
mes tai soksime valsa... jau kuri laika vaikinas mane moko sudetinga valso brezini. manau galu gale man pavyks! :) tikrai nuostabus sokis su mums brangia daina ir praeitimi...
2010-03-25 16:32
Toma
mes pradejom lankyt pamokas:)pakolkas, sunku isisavint zingsnelius.
2010-03-19 18:12
Urte
Jei turi filmuta medziaga sokio, tai per deimantines be problemu butu galima susokti. Kitaip tai manau...bus sunku atsiminti:)
2010-03-10 13:23
Sigita
Kiek zmoniu, tiek nuomoniu:) Per savo svente soksim vietoj pabodusio valso kvikstepa.
2010-03-02 18:01
xxx
Klasika nemirsta. Man pirmas sokis - tik valsas, grazus, letas, elegantiskas. Aisku grazus tada kai susoktas nepriekaistingai:) Noreciau su vyru sokti valsa, taipogi pirmaji soki su teveliu-uosviu irgi valsa sokciau. O jau veliau ir polkute ir cia cia ...:)
2010-03-01 14:28
Rugilė
kuo daugiau ir įvairesnių šokių per vestuves - tuo geriau :) !