2017 metų nuotakų aksesuarai


A-PHOTO: LABAI SVARBI FOTOSESIJA SU ŠEIMA

Fotografai www.a-photo.lt
Svarbiausią gyvenimo dieną nepamirškite ir svarbiausių žmonių. Ne, ne sutuoktinio – jo ar jos nepamiršite – tačiau tikrai vėliau gailėsitės, jei pasirodys, kad žiūrėdami vestuvių nuotraukas retokai matote artimųjų – tėvelių, o gal ir senelių – veidus. Dažnai vestuvinėje fotosesijoje dalyvauja tik įsimylėjėliai, tačiau lengvai jūsų fotosesijoje vietos ir laiko atsiras ir tėvams. Tereikia pagalvoti apie fotografavimąsi su tėvais, ir nuotraukose prie dviejų mylinčių žmonių atsiras daugiau laimingų veidų. O gal paprasčiausiai paprašyti fotografo per šventę kur kas dažniau nei kitus svečius įamžinti jūsų artimuosius?

1. Ką jūs per pirmą susitikimą patariate jaunavedžiams dėl fotografijų su artimaisiais?

Pirmiausia mes visada stengiamės suprasti, kas svarbu jaunavedžiams, ką jie norėtų matyti nuotraukose. Auksinė taisyklė: kam jūs skirsite daugiau laiko ir dėmesio vestuvių dieną, tokių nuotraukų ir bus daugiau. Jeigu jūsų prioritetas romantiška fotosesija – praleiskite daugiau laiko dviese, jeigu norite džiaugtis draugų kompanijoje – švęskite visi kartu. Jeigu norite turėti daugiau nuotraukų su šeima, tėvais – pagalvokime, kaip padaryti taip, kad jie neliktų nuošaly. Bet pirmiausia reikia kiek galima sumažinti atsakomybę ir rūpesčius, kad tėvai nebūtų įsitempę, skubantys, ir galėtų ne tik širdimi, bet ir mintimis būti su jumis.

2. Ką galvojate apie jaunavedžių fotosesiją dviese? O gal reikia skirti laiko ir dėmesio nuotraukoms su šeima ir brangiais artimaisiais? Jei vis dėlto jaunavedžiai svajoja apie fotosesiją dviese – ką pasiūlysite, kad ir artimieji liktų įamžinti ne tik bažnyčioje laimės ašarą braukiantys?

Vestuvės – tai jaunavedžių diena, ir suprantama, kad jie nori romantiškų nuotraukų dviese. Užtat logiškas toks klausimas: kodėl nuotraukoms su poromis, draugais paprastai skiriama daugiau laiko ir dėmesio, o nuotraukoms su tėvais – tik keletas minučių bažnyčioje, namie… Tačiau mūsų visuomenėje gyvuoja stereotipai, ir dalyvavimo fotosesijoje idėja daugybę tėvų gerokai išgąsdintų arba bent jau pridėtų jiems papildomo streso.
Mes visa širdimi esdame už vestuvių reportažą, nes tokios nuotraukos atspindi tikras, nepozuotas akimirkas, ir todėl nepraras savo vertės, neišeis iš mados. Vestuvių dieną yra daug akimirkų, kai tėvai gali dalyvauti nesijausdami nepatogiai. Vėliau tai bus įdomu prisiminti iš nuotraukų. Bet dėl geresnio rezultato ir tokioms natūralioms nuotraukoms reikia pasiruošti.
Pavyzdžiui, jaunavedžių pasiruošimas, išlydėjimas, palaiminimas. Nors dabar labai populiaru ruoštis viešbutyje dviese arba kartu su draugais, ir tai yra gražu, bet daugybė tėvų norėtų ir tikrai neatsisakytų praleisti vestuvių rytą su savo vaiku, dalyvauti pasiruošime. Tai jausmingos akimirkos jiems ir jums. Jūsų mamai bus daug smagiau matyti tose nuotraukose save pasipuošusią; apgalvokite ne tik šventinę, bet ir „naminę“ aprangą. Nepamirškite ir senelių.
Ceremonija. Tai visos dienos kulminacija, ir visų ilgų pasiruošimo mėnesių priežastis. Tad čia svarbu viskas. Todėl:
• Supažindinkite savo fotografą su artimiausių žmonių, kurių nuotraukų norėtųsi daugiau, sąrašu;
• Apgalvokite svečių susodinimo planą per ceremoniją taip, kad tėvai, seneliai sėdėtų pirmose eilėse ir būtų lengvai pasiekiami fotografo objektyvui;
• Kartais tėvai dalyvauja jaunavedžių palaiminime, uždega ir perduoda šeimos židinį bažnyčioje. Tai graži ir prasminga tradicija;
• Nuotaką prie altoriaus gali lydėti ne tik tėtis, bet ir abudu tėvai. Tėvai gali lydėti ir jaunikį. Jokių taisyklių, svarbu, ką jaučiate.
Sveikinimai, sutikimas su duona ir druska, palaiminimas ir kitos tradicijos. Jeigu tradicija Jums tikrai svarbi – pasirūpinkite, kad viskas vyktų erdvioje, gerai apšviestoje vietoje, kad aplink būtų tie žmonės, kurie turi būti, o visiems kitiems svečiams numatykite vietą, iš kurios jie galės matyti visą veiksmą netrukdydami fotografavimui, filmavimui.
Per šventės vakarą taip pat galima sukurti veiksmo, kuriame galėtų dalyvauti tėvai: nuotakos šokis su tėčiu, jaunikio – su mama, torto pjovimas, padėka tėvams. Jeigu jūsų tėvai nedrovūs ir turi talentų, visai smagu duoti jiems galimybę juos išreikšti: sudainuoti, pašokti, suvaidinti, nupiešti…
Nepamirškite ir apie klasikinius grupinius portretus su artimiausiais šeimos nariais. Kartais atrodo, kad tai jau visai nemadinga ir neįdomu, bet kada nors gyvenime jūs galite pasigesti tokios nuotraukos. Peržiūrėkite savo tėvelių arba senelių vestuvių albumus: kokios nuotraukos išliko įdomios ir šią dieną? Klasikiniai portretai bei svarbiausios emocingos akimirkos. Pažiūrėkite dešimto dešimtmečio tipišką vestuvių albumą: klasika – taip, nuotaka ant delno – ne, ne, ne!

3. Kaip vyksta fotosesija su šeimos nariais? Seneliai, tėveliai, broliai, seserys, vaikai... Kokia tvarka ir kaip įtraukti juos į fotosesiją? Juk visiems pabodę pozuoti prie bažnyčios ar krūmelių. Kokias idėjas siūlote ir kaip jas įgyvendinti?

Paskutiniu metu bendraudami su jaunavedžiais išgirstame pagrindinį reikalavimą: kad nuotraukose nesimatytų dirbtinio pozavimo. Visiems norisi šventės linksmumo, natūralumo, tikrų emocijų – ir mes tam labai pritariame.
Žinoma, norisi, kad ir klasikiniai grupiniai portretai atrodytų gyvai, džiaugsmingai. Tam tereikia duoti laiko, kad pasirodytų emocijos, nes jos tokią dieną yra ryškios ir keičiasi. Tiesiog apkabinkite tėvelius stipriau – ir jiems iš karto bus drąsiau fotografuotis. Arba kartais mes sakom stovintiems eilutėje su truputį priklijuotomis (skirtomis kamerai) šypsenomis: „Dabar pasikalbėkit, pabendraukit tarpusavyje.“ Žmonės sutrinka, apie ką čia kalbėti, ir šypsenos keičiasi į tikras, KLIKT – ir mes turime puikų kadrą.
Fotosesija su vaikais – taip pat svarbi. Įsivaizduokite, kaip jūsų vaikui bus smagu matyti save nuotraukose, ypač, jei jis per mažas ir pats neprisimins jūsų vestuvių dienos. Be to, vaikai visada puošia ir prideda tikrumo nuotraukoms. Svarbiausia neversti vaikų ką nors daryti, geriau, kad viskas jiems atrodytų kaip žaidimas. Labai svarbu, kad fotosesija nevyktų, kai mažieji įprastai turi miegoti. Daug kas priklauso ir nuo vaikučio charakterio: jeigu jūsų mažylis drovesnis – geriau palikti laiko fotografavimui per pasiruošimą, ramioje aplinkoje: namuose arba viešbutyje. Paruoškite vaiką fotosesijai: apgalvokite aprangą iki smulkių detalių (kaip, pavyzdžiui, čiulptukas, jei jo gali staiga prireikti). 3–5 metukų vaikui galite papasakoti, kad dalyvaus fotosesijoje, jis to lauks ir pasistengs atsakingai bendradarbiauti. Jeigu vaikas mažutis ir dalyvaus ne visą dieną, geriau skirti laiką atskirai mini fotosesijai, kad tikrai būtų galima jį įamžinti. Taip pat praneškite fotografui, kur vaikas dalyvaus, kur ne, kad jis galėtų užfiksuoti daugiau reportažinių akimirkų. 

4. Darosi populiaru fotografuoti su įrėmintomis tėvelių ar senelių vestuvių nuotraukomis ir savo nuotraukas įrėmintas dovanoti tėveliams. Kokie dar nauji atradimai su artimųjų nuotraukomis?

Tarp kitų idėjų su nuotraukom:
• Papuošti įrėmintomis tėvų vestuvinėmis nuotraukomis savo šventę, pavyzdžiui, panaudoti saldaus stalo dekore. Tai suasmenins jūsų dekorą, be to, padarysite gražią staigmeną tėveliams, jie dar kartą prisimins savo dieną…
• Nufotografuoti 3-jų kartų rankas su žiedais: nuotakos, jos mamos, senelės...
• Daug fotofilmų yra, buvo ir bus rodoma vestuvėse: dažniausia tema yra jaunavedžių meilė, meilės istorijos. Galima sukurti padėkos fotofilmą tėvams, prisiminti smagiausias ir svarbiausias gyvenimo akimirkas, už kurias jūs jiems dėkingi, ir paskui įteikti įrėmintą savo nuotrauką dovanų. Tai tikrai būtų jausminga akimirka, graži dovana ir pagarbos gestas.
• Animacinės, „judančios“ nuotraukos. Atrodo smagiai, o kadangi fotografai vis tiek daro keletą kiekvienos bendros nuotraukos dublių, ir kartais net sunku nuspręsti, kuris geresnis, – juos galima panaudoti šiam reikalui.
• Visų pamėgtas fotokampas arba vestuvių stiliumi dekoruota vieta su įvairiais atributais svečių fotografavimui gali tapti linksma pramoga ne tik jūsų draugams, bet ir tėvams arba net seneliams. Galima išsinuomoti polaroidą ir patikėti fotografavimą patiems svečiams. Padarytos nuotraukos gali tapti dovanėlėmis prisiminimui arba iliustruoti svečių palinkėjimų knygą…
• Ne tik jaunavedžiai laukia vestuvių nuotraukų. Pasirūpinkite, kad tėvai taip pat gautų atspausdintą nuotraukų variantą: jos gali būti su meile suklijuotos į albumą, fotoknygos pavidalu, sudėtos į dėžutę arba įrėmintos. Jie žiūrės jūsų vestuvių nuotraukas gal net dažniau nei jūs, ir galbūt kartais verks… Ir labai jumis didžiuosis.
Linkime prasmingų idėjų ir tegu jūsų vestuvių albumas švyti nuoširdžiom šypsenom.
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2014-02-04 22:52
Gretusha
labai siltas ir verciantis susimastyti net pergalvojom fotosesija teks is naujo su fotografu susitikt
2014-02-04 21:56
TOma
net apsiverkiau skaitydama … tikra tiesa apie laika draugams ir sau, o kur seneliai ir teveliai?? jie labiausiai dziaugiasi gi mumis… 10 balu uz sita straipsni