Vestuvės su trupučiu magijos


PARODA „MŪSŲ VESTUVĖS“ 2014 METŲ NAUJIENOS JŪSŲ ŠVENTEI

Fotografas Vilmantas Žilinskas
Praėjusį savaitgalį jau šeštąjį kartą Vilniuje vyko paroda „Mūsų vestuvės“. Kaip ir kiekvienais metais, joje netrūko įdomių renginių, seminarų bei kitos svarbios informacijos būsimiems jaunavedžiams. Apžvelgsime naujas idėjas bei pateiktus pasiūlymus šiais metais susituokti besiruošiančioms poroms. Nuo mažiausių dekoro detalių iki šventės vietos pasiūlymų – visa tai radome vykusioje parodoje.

Jaunųjų aprangos stilius įvairių kūrėjų akimis

Kaip ir kiekvienais metais parodoje dalyvavo daugybė vestuvinių drabužių salonų bei sukneles kuriančių dizainerių. Šiais metais parodoje svečiavosi ir vienas iš garsiausių dizainerių Egidijus Rainys, demonstravęs savo neseniai pristatytą pavasario–vasaros suknelių kolekciją. Vieni dizaineriai pristatė kolekcijas ant podiumo, kiti demonstravo savo kūrinius stenduose.
Vilniuje įsikūrusio vestuvinių suknelių salono „Tiulio fėja“ dizainerė Viktorija Jakučinskaitė atskleidė kelis dominuojančius būsimų nuotakų norus šį sezoną: permatomu audiniu ar gipiūru puoštos, ilgomis rankovėmis bei lengvai plevėsuojančios vėjyje suknelės. „Šiais metais 90 procentų merginų renkasi ilgas, skirtingai nuo praėjusių metų, kai didžiulės paklausos sulaukė trumpos suknelės“, – atskleidė „Tiulio fėjos“ dizainerė.
Taip pat buvo pristatyti Vilniuje įsikūrusio šventinių drabužių vyrams salono „Doriano“ siūlomi smokingai, kostiumai bei frakai. Vietoj juodų ir jau daugeliui pabodusių vestuvinių kostiumų, šiame salone siūlomi įvairių atspalvių mėlyni bei šokolado spalvos komplektai. Šių metų naujovė yra kostiumai su įvairaus dydžių langučiais. „Būsimieji jaunikiai dažniausiai renkasi trijų dalių kostiumą su peteliške“, – teigia salono darbuotoja.

Nuotakos makiažas šį sezoną

Su pirmosios makiažo studijos Lietuvoje „Carolina“ įkūrėja kalbėjomės apie nuotakos makiažo tendencijas šį sezoną. Karolina Taraškevič atskleidė, kad šį sezoną dominuoja natūralumas, įvairūs akių kontūrų apvedimai bei koralų spalvos lūpos. Tinkamai padažytas veidas, sutvarkyta antakių linija bei švytinti ir skaisti oda – svarbiausia vestuviniame makiaže. Žydros, violetinės ar rožinės spalvų akys ir šį pavasarį siūlomos oranžinės ar persikinės lūpos gali būti derinamos prie nuotakos gėlių puokštės. „Šiuo metu jau yra daug nuotakų, užsiregistravusių makiažui mūsų salone. Turbūt merginos pradėjo daugiau dėmesio skirti tam, nes anksčiau to nebuvo“, – pripažino makiažo specialistė. K. Taraškevič pataria būsimoms nuotakoms iš anksto pasirūpinti veido oda, kad ypatingąją dieną spinduliuotų jaunyste bei natūralumu.

Vestuvinių gėlių tendencijos

Jau 26-erius metus su gėlėmis dirbanti Nijolė Beliakienė pasidalijo mintimis apie šio sezono naujienas bei tendencijas gėlių asortimente. „Šie metai yra žalio arba mėlyno arklio, todėl šios spalvos dominuoja nuotakos ar kitose gėlių puokštėse. Taip pat šie metai mus grąžina į senus laikus, nes merginos ieško natūralumo bei žalių atspalvių. Lauko gėlių, įvairių plazdenančių vėjyje augalų puokštės yra labai populiarios šį sezoną“, – dalijasi savo pastebėjimais salono „Nijolės gėlės“ savininkė. Kiekviena jos kurta puokštė yra individuali ir skirta konkrečiai nuotakai, nes, pasak moters, kiekviena gėlė turi charakterį. „Vestuvinė puokštė yra vienas iš svarbiausių akcentų nuotakos stiliuje, todėl jų vertė yra nuo 150 litų“, – teigia ponia Nijolė.

Vestuvinis dekoras tampa vis svarbesnis Lietuvoje

Neseniai susikūrusios, praėjusių metų liepos mėnesį, „Bruknės dizaino“ projektas vykusioje parodoje sulaukė daugybės būsimųjų jaunavedžių pagyrimų. „Dabar jaunieji nori išskirtinių, netradicinių ir jiems asmeniškų vestuvių. Tai bandome sukurti ne tik vaizdu, bet ir skoniu bei kvapu“, – teigia viena iš projekto organizatorių. Pagrindinės šių metų tendencijos yra natūralumas, orientuojamasi į kaimą, įvairūs gamtos motyvai, baltos ir žalios spalvos dekoracijos bei puošnumas, aukso elementų naudojimas.
Partynuoma.lt užsiima įvairių vestuvinių dekoro detalių bei stalo indų nuoma visoje Lietuvoje. „Kad ir kiek turėtume šampano taurių, visą laiką būna per mažai“, – prisipažino viena iš darbuotojų. Susikurkite įspūdingą šventę – vestuvių dekorą papildant senais lagaminais, molbertu ar paukščių narveliu, o vaišių stalą didelėmis vazomis bei įvairiomis žvakidėmis.

Įvairus saldus vestuvių stalas

„Beatričės saldumynai“ siūlo įvairius tortus, pyragaičius ar sausainius vestuvių šventei. „Šiais metais tortai yra puošiami įvairiai: nėriniais, drugeliais ar gyvomis gėlėmis“, – atskleidė viena iš darbuotojų. Moterys pastebėjo, kad vis daugiau jaunavedžių renkasi pyragėlius vietoj tradicinio torto. „Juos lengviau transportuoti, o nesuvalgytos porcijos atrodo daug estetiškiau ant saldumynų stalo“, – privalumus vardija darbuotojos. Tokio pyragėlio kaina yra nuo 7 iki 12 litų.
Tortų kepyklos „Bijola“ darbuotojos pastebėjo, kad jaunieji dažniausiai renkasi pastelinių spalvų tortus, nors nebijo ir ryškesnių, tradicinių kaip mėlyna ar raudona. „Jaunavedžių figūrėlės ant tortų viršūnės jau nebėra tokios populiarios. Vietoj jų jaunieji renkasi gėles, paukščiukus arba iš viso atsisako figūrėlių“, – pastebėjo viena iš kepėjų.

Didžiulis pasirinkimas vestuvių fotografų parodoje

Viena iš žymesnių vestuvių fotografų porų Viktoras ir Daiva Morozavai parodoje demonstravo savo kurtas fotografijas. Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje fotografuojanti pora prisipažino, kad fotografijomis nori atskleisti vyraujančią nuotaiką ar šventės stilių. „Jaunavedžiai renkasi šiltas šalis savo fotosesijai. Būna atvejų, kad vestuvės atšvenčiamos Lietuvoje, o kitą dieną visi skrendame, pavyzdžiui, į Ispaniją, fotografuotis“, – atskleidė Daiva. Aštuonių valandų fotosesija ir visas komplektas (t. y. per 200 fotografijų, sumaketuota fotoknyga bei fotofilmas) kainuoja 5500 litų. Parodoje dalyvavo labai daug fotografų. Vieni jų žinomi ir su jaunavedžiais dirba ne vieną sezoną, kiti – dar tik pradedantys.

Daugelio jaunųjų vienas iš galvos skausmų, ką dovanoti vestuvių svečiams?

Šių metų parodoje taip pat buvo pristatytas Raimundo Grigaičio bitinynas, kuriame galima įsigyti įvairių dydžių medaus stiklainėlių. „Jie yra puošiami pagal jaunavedžių pageidavimus. Įvairiomis džiovintomis gėlėmis ar cinamono lazdelėmis, prie kurių dažnai prašoma pridėti ir kortelę su vardu“, – pasakojo puošyba užsiimanti mergina. Už 7–15 litų galima įsigyti skirtingų dydžių stiklainius medaus – šilumą spinduliuojančią dovaną.

Vestuvių planuotojai dalijosi savo kurtų švenčių akimirkomis

Parodoje dalyvavo ir K&M vestuvės. Paklausus, kokias vestuves šiais metais renkasi jaunavedžiai, merginos sudvejojo, nes kiekvienos poros norai yra skirtingi, kaip ir patys žmonės. „Galime pastebėti vakarietiško stiliaus vestuvių tendencijas. Taip pat jaunieji nebebijo plačios spalvų gamos, o savo vestuvėse nori panaudoti išskirtines detales, kurios yra asmeniškai svarbios būtent jiems“, – sakė Karolina.
Didelio dėmesio sulaukė „Olga Studio“ įkūrėja ir vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė, vestuves planuojanti saulėtoje Italijoje. „Dauguma jaunavedžių nori ko nors ypatingo savo vestuvių dieną, be to, tai yra puiki proga sumažinti svečių skaičių“, – priežastis, kodėl jaunieji renkasi vestuves užsienyje, atskleidė „Olga Studio“ įkūrėja. Tokios vestuvės nėra žymiai brangesnės, nes prisideda tik skrydis ir viešbutis, o kitų paslaugų kainos yra gana panašios.

Tavo šventinės vietos idėjos

Įvairias progas pramoginis keleivinis laivas „Venus“ siūlo švęsti ant vandens. Trijų denių įspūdingas laivas talpina iki 200 žmonių. „Jau vasario mėnesį turime 7 užrezervuotas šventes vasarai, nors plaukiame ir žiemą“, – džiaugėsi mergina. Visi maršrutai iš Klaipėdos kruizinių laivų terminalo, o vienos valandos plaukimo kaina yra 1000 litų. Šventės idėja – atšvęsti vestuves ant vandens, o viršutiniame denyje pasidaryti gražią fotosesiją.
„Čiop čiop“ organizuoja įvairių pasaulio virtuvių kulinarinius kursus. „Vienos iš populiariausių užsakomų kursų yra Italijos ar Prancūzijos virtuvės. Taip pat populiarėja ir modernios Lietuvių virtuvės kulinariniai kursai“, – atskleidė viena iš organizatorių. Vienam žmogui kainos svyruoja nuo 150 iki 250 litų. Švenčiant mergvakarį ar bernvakarį tai tinkama vieta ne tik pavalgyti, bet ir pasimokyti, kaip gaminti.
Dviejų dienų parodą aplankė daugybė būsimų jaunavedžių ir, tikėkimės, kad prisirinko naujų idėjų ir kontaktų, reikalingų šventės organizavimui. Tendencijos ir naujovės nėra taip svarbu – juk svarbiausia, kad jūsų vestuvės būtų įsimintinos jums!
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2014-02-24 12:22
Greta
man patiko paroda aciu
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS