Stresas prieš vestuves įveikiamas


PATARIMAI NUOTAKOMS IŠ V. PROKOFJEVOS LŪPŲ

 
Nuotrauka Fotoperlas.lt
Vestuvių planuotoja Viktorija Prokofjeva surengė seminarą būsimoms nuotakoms, kur dalijosi savo patirtimi ir patarimais apie vestuvių planavimą. Per kelių valandų seminarą buvo aptartos pagrindinės problemos: nuo ko pradėti, kaip pasirinkti, kaip suplanuoti? Visus atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite straipsnyje.

Pirmieji planavimo žingsniai

Daugumos būsimų jaunųjų pagrindinis klausimas būna: nuo ko ir kaip pradėti? Mūsų atsakymas – nuo esminių dalykų.
- Peržiūrėkite savo namų interjero, aprangos stilių, tai padės jums nuspręsti, koks stilius ir spalvos dominuos vestuvėse. Pavyzdžiui, jei dauguma jūsų drabužių yra pastelinių spalvų, vestuvėse naudodami ryškius atspalvius jausitės nejaukiai.
- Kartu su sužadėtiniu nuspręskite, kokios trukmės (vakarienė su nakvyne arba be jos, po ceremonijos vakarėlis ar tik popietė) bus šventė ir kiek maždaug svečių kviesite (Lietuvoje dažniausiai daromos iki 70 žmonių vestuvės).
- Svarbiausia yra suplanuoti biudžetą – kiek galite ir norite išleisti savo vestuvėms. Nepatartina imti paskolos, tai, pasak Viktorijos, gana prasta investicija.
- Išsirinkite tris jums svarbiausius dalykus ir jiems negailėkite nei laiko, nei pinigų, o kitose srityse neužsisėdėkite.
- Patariama pirmiausia išsirinkti šventės vietą bei fotografą.

Šventės vietai ir maistui skirkite daug dėmesio

- Renkantis šventės vietą reikia susidėlioti visus privalumus ir trūkumus. Susitikus su šeimininku išsiklausinėkite visų smulkmenų, kaip Viktorija sako „pasirodykite visiški neišmanėliai“. Pavyzdžiui, ar reikės atskirai mokėti už komunalines paslaugas, iki kelintos valandos galite likti, kiek reikės mokėti už viršvalandžius, kas išveš šiukšles ir t. t. Taip pat vertėtų pasiderėti dėl kainos. Viktorijos patarimas: „Prašykite, kad už tą pačią kainą pridėtų jums reikalingus dalykus, pavyzdžiui, kėdes ir stalus.“
- „Geriausia pateikti pirma karštą patiekalą, o vėliau jau šaltus, kaip švedišką stalą, kad svečiai galėtų pasirinkti“, – pataria daugelį metų planuojanti vestuves moteris. Ji nepataria rinktis vieno kąsnio užkandžių, nes, pasak jos, „Lietuvoje niekas gražiai nepadaro ir yra gana brangu“. Su maisto tiekėjais vertėtų derėtis atsargiai, nes galite gauti prastesnę kokybę ar mažesnes porcijas.

Burkite komandą, kuri dirbs su Jumis

Internete ir socialiniuose tinkluose ieškokite tų, kurie Jums patinka ir yra tinkami. „Nesidomėkite tais, kuriems negalite sumokėti reikiamų pinigų – bus skaudu, kad negalėsite sau jo leisti“, – sako Viktorija. Nepabijokite prašyti darbuotojų fotografijų jų darbo vietoje ir žmonių, su kuriais jiems jau teko dirbti, kontaktų. Nepasitikėkite įvairiais forumais, nes tai nėra patikimi šaltiniai. Išsirinkę jums tinkamą žmogų, pakalbėkite apie aprangą. „Buvo atvejų, kad didžėjas atėjo su kroksais ir šortais“, – savo patirtimi dalijasi vestuvių planuotoja. Kaip ir visose srityse, labai svarbu yra klausti ir teirautis kiekvienos smulkmenos.
- Fotografas. Jo patirtis kitose srityse jūsų sprendimui neturi daryti įtakos, nes: „Visiškai skirtinga specifika fotografuoti surežisuotą kadrą su modeliu dvi valandas ir per svarbias dvidešimt minučių padaryti daug tinkamų kadrų“, – pataria Viktorija. Renkantis jį reikėtų paprašyti visų jo darytų fotografijų iš vienų vestuvių, taip pamatysite, kaip jis mato vestuves, į ką atkreipia dėmesį. Taip pat pasakykite konkrečiai, kokių fotografijų norite arba padarykite sąrašą, pavyzdžiui, svajojate apie nuotakos ir mamos arba gėlių mergaitės portretą.
- Padavėjai. Pasak Viktorijos, yra labai sunku rasti gerą padavėją, todėl reikia būti labai atsargiems. Susitikdami su jais pasirodykite reiklūs, bet nežiūrėkite į juos kaip į žemesnius. Padavėjai turi žinoti, kad juos stebite, todėl jie labiau stengsis jums įtikti. Galima pasiūlyti arbatpinigių už gerą darbą, bet Lietuvoje tai nėra populiaru. Kiek jų reikia? Dažniausiai skaičiuojama: vienas padavėjas stalui, vienas prie gėrimų ir dar vyriausiasis, tas žmogus į kurį galite kreiptis su klausimais, pageidavimais ar pastabomis.
- Vedėjas. Ar jis iš viso reikalingas? Viktorija teigia, kad reikia, nes, pasak jos, lietuviai yra kukli tauta, kuriuos reikia užimti ir įkalbinėti. Žinoma, galite paprašyti kokio iškalbingesnio draugo ar draugės pasirūpinti, kad svečiai tinkamu laiku būtų tinkamoje vietoje.
- Didžėjas. Susidirbimas su vedėju yra labai svarbus, todėl geriausia jau renkantis jį paklausti ar turi kokį didžėją. „Jeigu vedėjas jums patiko, tai maža tikimybė, kad jo išrinktas didžėjas bus blogas“, – teigia Viktorija.

Viena iš skaudžiausių dalių – biudžetas

„Jis turi būti“, – sako Viktorija. Dažniausiai suplanuota suma padidėja maždaug 30 procentų, taigi reikia būti atsargiems. Anksčiau minėtiems, pasirinktiems trims dalykams negailėkite, o kitose srityse galite ir pataupyti.
Norėdami sutaupyti, švęskite vestuves ne sezono metu, atsisakykite savaitgalio, trumpinkite šventės laiką, mažinkite svečių kiekį, derėkitės, dekoru pasirūpinkite patys ir, svarbiausia, planuokite jas iš anksto.
Dažniausiai biudžetas išsiskirsto taip: 50 % – šventės vieta + maistas ir gėrimai; 15 % – vaizdo reportažui, fotografui; 5 % – dekoras. „Lietuvoje visos detalės yra daug brangesnės nei užsienyje“, – pripažino Viktorija; 10 % – muzika ir kitos pramogos; 10 % – abiejų jaunųjų apranga; 10 % – kitos išlaidos.
Labai svarbu turėti sąskaitas, kiek ir kam išleidote. Visas išlaidas surašykite ant vieno lapo, taip galėsite kontroliuoti išleidžiamą pinigų sumą.

Vestuvių dienos planas

- Užpildyti preliminarų visos dienos planą su valandomis. Kiekvienam įvykiui skirkite daugiau laiko, nei tai užtruks, kad nereikėtų skubėti. Pavyzdžiui, jeigu važiuoti iki bažnyčios trunka 5 minutes, skirkite 20.
- Visą reikiamą informaciją parašykite kvietime. Populiariausia yra pridėti atskirą lapelį ir ten išdėstyti visos dienos planą, informaciją apie aprangą bei dovanas.
- Ant atskiro lapo susirašykite visus žmones, kurie bus reikalingi tą dieną ir padarykite dvi kopijas: vieną turėkite jūs, kitą duokite patikimam žmogui, kuris galėtų paskambinti nenumatytu atveju.
- Visos dienos nesuplanuokite minučių tikslumu, suteikite sau ir svečiams laisvės.
 
 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2014-02-24 12:23
Veja
geri patarimai aciu