Žvakių, šviesų ir baltų gėlių magija


IŠVAŽIUOJAMOJI SANTUOKA GAMTOJE

Nuotraukos iš Vestuvių šventė arch.
Kur svajojate tuoktis? Civilinės metrikacijos salėje, bažnyčioje, o gal su brangiais prisiminimais susijusioje vietoje? Lietuvoje jau penktus metus yra galimybė žiedus sumainyti ten, kur širdis geidžia. Apie išvažiuojamąją santuoką pasakoja Lietuvoje viena pirmųjų pradėjusi rengti tokias ceremonijas „Vestuvių šventė“ planuotoja Inga Klimienė.

Pasirinkimo laisvė

Anksčiau tuoktuvių ceremonijai buvo galima rinktis tik bažnyčią arba civilinės metrikacijos biurą. Todėl dažnai sužadėtinių, trokštančių susituokti kitaip, žvilgsniai pavydžiai krypdavo į užsienį. Ten išvažiuojamoji santuokos ceremonija jau seniai yra vienas populiariausių būdų savo gyvenimą susieti su kitu žmogumi.
Dabar jau ir Lietuvoje vis daugiau sužadėtinių renkasi tuoktis šiuo neįprastu būdu.
„Išvažiuojamajai ceremonijai jaunieji gali pasirinkti sau patinkančią vietą, galbūt susijusią su svajonėmis ar prisiminimais. Tai gali būti pajūris, botanikos sodas, miško laukymė, ežero krantas, seno dvaro parkas, privatus sodas ir pan.“, – pasakoja vestuvių planuotoja Inga Klimienė.
Prieš pasirinkdami vietą tuoktuvėms, sužadėtiniai turėtų žinoti, kad išvažiuojamoji ceremonija, jei jie yra registruoti, pvz., Vilniuje, gali būti rengiama tik Vilniaus miesto ribose. Tad vilniečiams, norintiems susituokti pajūryje, gali tekti prisiregistruoti Klaipėdoje.

Tuoktuvės po pasakiško grožio kupolu

Poros, kurios savo jungtuvių ceremoniją įsivaizduoja gryname ore – šviečiant saulei, medžių apsupty ar ošiant jūros bangoms, neretai ieško Holivudo filmuose matytų tuoktuvių kupolų.
„Ne kartą teko dalyvauti vestuvėse, organizuotose užsienyje. Tiesiog pasakišką įspūdį paliko vestuvių kupolai, išpuošti baltomis skraistėmis ir gėlėmis, po kuriais būdavo atliekama jungtuvių ceremonija. Buvau viena pirmųjų, nusprendusi šią stulbinamą idėją įgyvendinti ir Lietuvoje. Tokių proporcijų ir dydžio kupolas mūsų šalyje yra vienintelis“, – šypsosi planuotoja.
„Kaip ir tikėjausi, tuoktuvių kupolas šiandien susilaukia vis didesnio sužadėtinių susidomėjimo. Jaunieji sumąsto vis originalesnes tuoktuvių vietas. Ko gero, įdomiausias iš pasiūlymų buvo kupolą statyti ant vieno dangoraižio stogo“, – prisimena jaunųjų norus „Vestuvių šventė“ planuotoja Inga Klimienė.
Ir, nors kupolas yra įspūdingo dydžio, sužadėtiniams pageidaujant, nugabename jį į bet kurį Lietuvos kampelį.

Gongai vestuvių ceremonijoje

Gongai mūsų kultūroje žinomi kaip varpai. Tai instrumentai, kurių vibracija kuria meilės ir gėrio jausmą. Todėl gongai, skambantys per jungtuves, yra kaip meilės garsas, pasiekiantis atokiausias sielos kerteles.
„Penkerius metus rengdama išvažiuojamąsias santuokas gamtoje, pastebėjau, kad jaunieji tapo drąsesni, atviri naujovėms, norintys neįprastos ir išskirtinės jungtuvių ceremonijos. Todėl nuolat ieškau naujų sprendimų jaunųjų svajonėms įgyvendinti. Neseniai įgyvendinau dar vieną netikėtą idėją. Išvažiuojamąsias ceremonijas gamtoje papildžiau ne tik ceremonijos vedėju, bet ir gongais, smėlio ceremonija. Džiaugiuosi, kad šią naujovę nepaprastai gerai įvertino ne tik jaunieji, jų svečiai, bet ir visko matę civilinės metrikacijos darbuotojai. Šiandien santuoka gamtoje su gongais jau tampo populiari jaunųjų tarpe. Geros idėjos netrunka pasklisti“, – šypsosi Inga, „Vestuvių šventė“ planuotoja.

Būti kitokiems – didžiulė laimė

Vieni pirmųjų gamtoje susituokė ir Kristina su Justu. Jie džiaugėsi atsivėrusiomis galimybėmis laimingiausią gyvenimo dieną padaryti dar nuostabesnę.
„Visada žinojau, kad bet kokia kaina norėsiu tuoktis gamtoje, gryname ore. Kaip ir kiekviena panelė žavėjausi romantiškais filmais apie gražias vestuves ir troškau to paties. Vieną dieną ši svajonė išsipildė, – džiaugėsi nuotaka. – Svečiai minėjo, kad per mūsų ceremoniją jie buvo praradę realybės jausmą. Kartais buvo sunku atskirti, ar tai, kas vyksta, yra tikrovė ar pasaka.“

Patarimai planuojantiems išvažiuojamąją vestuvių ceremoniją

* Prieš renkantis tuoktuvių vietą derėtų įsitikinti, kad ji priklauso tai pačiai savivaldybei, kurioje registruoti jaunieji. Pavyzdžiui, jei sužadėtiniai registruoti Vilniuje, tai santuokos ceremonija gali būti rengiama tik Vilniaus miesto ribose. Tad vilniečiams, trokštantiems susituokti pajūryje, gali tekti prisiregistruoti Klaipėdoje. * Vertėtų žinoti, kad vykstančią gamtoje santuoką gali registruoti tik Santuokų rūmų darbuotojai. Jeigu pageidaujate kunigo palaiminimo, teks apsilankyti ir bažnyčioje.
* Romantikams, svajojantiems susituokti po žvaigždėtu dangumi, gali tekti iš esmės keisti šventės viziją , nes Santuokų rūmų darbuotojai tuokia tik tam tikromis valandomis.
* Neišvengsite ir dar vieno formalumo – civilinės metrikacijos skyriui reikės pristatyti garantinį raštą iš teritorijos, kurioje planuojama ceremonija, savininko.
* Jei yra galimybė, ceremonijos vietą apžiūrėkite keletą kartų. Jeigu nuvykę pamatysite, kad teritorija neprižiūrėta, prišiukšlinta, yra tikimybė, kad net ją sutvarkius netrukus padėtis bus tokia pati.
* Nepamirškite, kad vasarą auga žolė. Jeigu ceremonijos vietoje pavasarį ji dar nedidelė, tai jos nenupjovus šventės dieną gali tekti bristi per aukštą žolę.
* Atkreipkite dėmesį į pasirinktą ceremonijos vietos pasiekiamumą: ar patogus privažiavimas, ar teritoriją lengvai ras svečiai, ar yra automobilių stovėjimo aikštelė, takeliai.
* Būtina įvertinti rizikos veiksnius: lietų, karštį, vėją ir kt. Žinant lietuviškų orų išdaigas, reikia numatyti ir alternatyvią ceremonijos vietą. Bet jeigu gamta ir pateiktų „šlapią“ staigmeną, neverta sielotis – lietus šventei gali suteikti tik papildomo žavesio.
* Nepamirškite ceremonijos įgarsinti. Svečiai bus laimingi galėdami ne tik matyti, bet ir girdėti ištartą kiekvieną Jūsų žodį.
* Na, o tiems, kurie neturi idėjų, galimybių ar laiko ruošti savo svajonių šventę, pagelbės šios srities meistrai – „Vestuvių šventė“ planuotojai.
Pasitikite vestuves su šypsena, tai Jūsų šventė!
Daugiau informacijos apie kupolo nuomą www.vestuviusvente.lt
 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2014-03-16 05:29
Tomute
jau kupolo grozis kokia kaina kazin nuomot?
kiek prisideda dekoras?