Konkursas: laimėk sužadėtuvių žiedą


FOTOGRAFO PATARIMAI JAUNIESIEMS

Įprasta, kad vestuvių fotografų puslapiuose yra skyrelis „Patarimai jauniesiems“, o juose patariama kaip nuotraukose atrodyti gražiau. Vieni pataria pavalgyti, kiti – pasirūpinti neblizgiu makiažu, treti – nuolat galvoti apie būsimų nuotraukų kompoziciją ir neatsistoti šalia kadrui netinkamų daiktų. Visa tai yra tiesa, tad būtinai perskaitykite kai kuriuos iš tų patarimų, galbūt jie išgelbės keletą nepakartojamų kadrų ir jūsų samdomas fotografas galės lengviau atsipūsti. Bet ar per vestuves norite tik pozuoti ir ieškoti tinkamų daiktų bei vietų gražioms nuotraukoms?
Pamirškite visus patarimus! Svarbiausia yra gerai jaustis šią ypatingą dieną. Štai keletas „patarimų“, kaip to pasiekti.

Laimingi jaunavedžiai – gražių nuotraukų kodas

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Vestuvės – jaunųjų šventė. Planuodami savo jungtuvių dieną, daugiau galvokite apie save, neišduokite savęs dėl tradicijų ir nuomonių. Net jei finansavimo šaltinis yra tėvai, tuokiatės jūs, o ne jie. Paklauskite savęs, kokią norite prisiminti šią dieną jūs? Kaip laikėtės už rankų jus mylinčių žmonių apsuptyje, o gal kaip salė prisirinko jums mažai pažįstamų antros eilės giminaičių? Kaip skridote balionu ir vakare stebėjote specialiai jums danguje šviečiančius fejerverkus, o gal kaip ištvėrėte dviejų dienų puotą tvankioje kavinės salėje? Jei bent pusė vestuvių scenarijaus bus padaryta tik todėl, kad taip priimta ar to reikia svečiams, jūs patys jausitės antraeiliais svečiais savo pačių šventėje. Bet koks scenarijus, jei jis prie širdies jauniesiems, yra mažytis sėkmės garantas. Laimingi jaunieji savo vestuvių dieną, nuotraukose atrodo gražiau. Netikite? Pabandykite.

Pamirškite planavimą per vestuves

Planuokite, bet nepersistenkite. Žinojimas kas, kaip ir kada vyks, padeda jaustis saugiems ir užtikrintiems. Bet jei nuolat tikrinsite, ar viskas vyksta pagal planą, ar kilimas iki altoriaus patiestas tiesiai, ar limuzino ilgis tikrai 12 metrų, ar tinkamai suderintos pamergių šukuosenos, ar nenuvyto papuošimo gėlės, neužteks jėgų tiesiog švęsti Savo Dieną. Patys planuokite iki vestuvių, o per jas paveskite viską kontroliuoti patikimam asmeniui ir pamirškite prižiūrėtojų vaidmenį. Dalyvaukite visur, kas vyksta gyvenimo scenoje, o ne užkulisiuose, nes būtent ten vyksta tai, kas svarbiausia, ką norėsite prisiminti ir matyti nuotraukose.

O jei lyja lietus?

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
 
Priimkite realybę. Kiekviena pora tikisi, kad jų vestuvių diena bus stebuklinga, viskas vyks nepriekaištingai. Mintyse vaizduojamos detalės, piešiami laimingi vaizdai. Realybėje daug kas vyksta kitaip nei buvo sumanyta, bet neverta dėl to „nurašyti” visos šventės. Net jei lyja kaip iš kibiro, o jums užsakytas kabrioletas. Pakelkite stogą, paimkite skėčius – juk krentantys lašai taip gražu! Tragedija neįvyks, net jei viskas vyks kiek kitaip nei tikėjotės. Priimkite tai kaip siurprizą. Juk siurprizai – nuoširdžių emocijų šaltinis. O niekas taip nepuošia nuotraukų, kaip nuoširdumas.

Nesklandumai suteikia žaismingumo

Neslėpkite savo jausmų. Vestuvių diena ypatinga, ir ją prisiminsite tokią, kokią išgyvenote, neapgausite savęs bejausmiais atvaizdais. Suplyšo jaunosios nuometas? Galima jį nuimti ir vaškiniu veidu rodyti, kad nieko neatsitiko ir šis menkniekis niekaip jūsų nepalietė. Toks sustingęs veidas nuotraukoje vis tiek jums primins, kad tuomet buvote suirzusi. O galima tiesiog trumpai nuoširdžiai paliūdėti, ir jei nuotrauka užfiksuos jūsų sudrėkusias akis ir pirštuose laikomą skylėtą lengvutę medžiagą, po daugelio metų rodydami ją savo vaikams vėl pajusite tos dienos gyvą dvelksmą, lyg tai atsitiko vakar. Ech...

Mylėkite vienas kitą

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Mylėkite vienas kitą. Tai svarbiausia priežastis, kodėl tuokiatės. Ir tai svarbiausia mintis, kuri turi suktis jūsų galvose, šviesti veide ir spinduliuoti aplinkiniams šilumą. Ne balta suknelė ir puokštė rankose, o mylinti ir savo meilę vienas kitam rodanti pora vestuvių nuotraukas padaro Tikromis Vestuvių Nuotraukomis.
 

Kaip išsirinkti fotografą tobuloms nuotraukoms?

Rinkitės sau „jaukų“ fotografą. Daugelis žmonių nejaukiai jaučiasi prieš kamerą, dėmesio centre ir prieš auditoriją. O kiti mėgsta būti dėmesio centre, jaustis fotosesijos žvaigžde ir matyti tūkstančius į juos nukreiptų akių. Daugelis žmonių nori būti laisvi ir nevaržomi, daryti tai, kas jiems patinka. Treti patogiau jaučiasi, kai aišku, ką ir kaip daryti. Pasirinkote šventę pagal save, todėl rinkitės ir fotografų darbo stilių. Jei norite tiesiog džiaugtis švente ir būti vienas su kitu ir draugais, o fotografas prašo pakelti ranką, atsiremti į turėklą ir su tikru džiaugsmu žiūrėti į sutuoktinį dar viename (šeši šimtai septintame) kadre, tą tikrą džiaugsmą vargu ar parodysite. Jausite tik nuovargį ir suvaržymą. Jei norite, kad šventė tekėtų sava vaga, o nuotraukos lyg atsirastų savaime, pasirinkite fotografus, dirbančius reportažiniu stiliumi. Jei norite turėti gražias parodomąsias nuotraukas, kur visi žiūri į kadrą, ir esate pasiruošę paaukoti šventę pozavimui, rinkitės tradicinę režisuotą vestuvių fotosesiją. Abu būdai yra geri, abiejų rezultatai yra gražūs, tik pasirinkite tinkamą ir švęskite šventę.

Kokios nuotraukos mums patinka?

Apsispręskite, ko laukiate iš nuotraukų. Dar rinkdamiesi fotografą galvokite, kokių nuotraukų norėtumėte. Paprastai geri fotografai, kurie fotografuoja reportažiniu stiliumi, pagauna gražius, gyvus ir tikrus kadrus, bet daugelis jų yra pagauti. Jei bijote nežiūrėti į kadrą, užsimerkti, esate labai kritiški savo išvaizdai, nesuprantate kadrų, kuriuose yra per daug žmonių arba jų visai nėra, nematyti jūsų veidų, stovi tik batai, nuotaka dar nepasipuošusi, – geriau rinkitės tradicinį režisuotą stilių. Net jei šis stilius atrodo varginantis, galbūt būsite laimingesni, jei nuotraukų stilius atitiks jūsų lūkesčius. Be to, prisiminkite, kad žmonės linkę daugiau vertinti tai, už ką jiems tenka sumokėti – savo prakaitu ar pinigais. Todėl nuotraukos, kuriuose pozavote ar už kurias daug sumokėjote, vėliau jums atrodys nepaprastai gražios. Pažiūrėkite fotografų darbų pavyzdžius, „pasimatuokite“ nuotraukas, ar norėtumėte ko nors panašaus? Jei nesate tikri, ar manote, kad būtent dėl jūsų šis fotografas gali pakeisti stilių, geriau ieškokite ko kito. Kuo daugiau jūsų ir fotografo nuomonės dėl nuotraukų grožio sutampa, tuo didesnis bus jūsų abiejų pasitenkinimas rezultatais.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2010-12-05 10:48
fotografas
grynas reportažas yra netūralus, bet gerų kadrų procentas mažesnis. Optimaliausias varijantas - mišrus fotografavimo stilius, pagal aplinkybes. Juk bažnyčioje fotografas veiksmo nerežesuoja, viskas vyksta natūraliai. Tačiau ir surežesuotose scenose nesidrovėkite rodyti tikrų emocijų, improvizuoti. :)
2010-03-24 22:34
alina
bet tada ir reik moket dviems:)
2010-03-23 14:22
bantukas
kai dirba du fotografai, yra garantija, kad bus grazesniu nuotrauku daugiau.
2010-03-14 18:46
Tomas
Kiek pastebejau, siuo metu vyrauja tendencija, jog vestuvese dirba keli fotografai.
2010-03-10 13:37
Paukstuke
As labai noriu tokio fotografo, kuris ir kadrus pagautu kaip sakoma, ir pajaustu atmosfera sventes, kuria perkeltu i nuotraukas, o kas svarbiausia, kad nekankintu su savo nurodymais ir pozom. Negaliu pakest kai man vadovauja ir komanduoja, jei dar sventes metu jis aiskins, kur stot, kaip pasisukt, tai isvis bus man nuotaika sugadinta.. Norisi svesti, dziaugtis svente, o ne klausytis komandu.
2010-02-23 14:05
Grytei
geras fotografas pagaus
2010-02-16 14:49
Gryte
Del fotografu kurie "gaudo" kadrus, tai taip baisu, o jei niekon nepagaus????:)))