KAIP PLANUOTI VESTUVES PAJŪRYJE?

Nuotr. iš asm. Vestuvių šventė arch.
Vestuvės, kad ir kur jos vyktų, – didmiestyje ar mažame provincijos miestelyje – išskirtinis nenusakomo jausmo ir būsenos įvykis, žadinantis bene visų sužadėtinių vaizduotę ir svajones.
Viena dažniausių svajonių – vestuvės pajūryje. Poras vilioja bangų mūša, geltonas smėlis, kvepiančios pušys ir gaivus oras. Nuostabu, kad ant jūros kranto galima praleisti ištisą dieną. Vėlyvi pusryčiai kopose, romantiška santuokos ceremonija paplūdimy, smagi fotosesija, ir siautulingą šventę vainikuojantis pobūvis.
Vienas iš svarbiausių dalykų, dėl kurių sužadėtiniai renkasi tuoktis ir švęsti pajūryje, – nuotraukos. Labai dažnai vien dėl nuotraukų ir ceremonijos ant jūros kranto poros pasiryžę nuvažiuoti net kelis šimtus kilometrų. Ko nepadarysi dėl atsiminimų.

Pobūvio vietų (restoranų, kavinių, salių... ar pan.) pasirinkimas Lietuvos pajūryje

Pobūvio vietų pasiūla pvz. Palangoje yra ne didesnė nei kituose šalies miestuose. Kasmet žvalgydamasi matau, kad situacija nesikeičia. Jeigu restoranai yra skoningai įrengti ir jaukūs, dažniausiai jie yra maži, nepajėgūs priimti daug svečių. Jeigu restorane gali tilpti daugiau svečių, erdvės būna sudalytos kolonomis ar sienelėmis. Idealiausia, kai per šventę jaunieji, svečiai ir atlikėjai telpa nedalomoje patalpoje ir gali vieni kitus matyti.
Kai vietos pakanka, neretai susiduriame su neskoningu euroremontu. Be abejonės, kiekvieną salę galima išpuošti ir sukurti jaukumą, tik tokiu atveju prireikia nemažai investicijų.
Per pastaruosius kelerius metus Vakarų Lietuvoje atsirado keletas naujų sodybų, atitinkančių minėtus reikalavimus, taigi jose galima suplanuoti puikiausias vestuves. Tačiau išsvajotoji jūra lieka už keliasdešimt ar šimtų kilometrų...
Planuojant vestuves pajūryje šiltuoju sezonu reikėtų žinoti, kad neretai kyla problemų su svečių apgyvendinimu ir garso apribojimu, nes viešbučiai pilni poilsiautojų. Pasibaigus sezonui, kai išnyksta apribojimai, atsiranda rizika, kad oras jau bus vėsus. Žvarbus vėjas nuo jūros vargu ar džiugins šventės dalyvius.
Kita vertus, kiek porų, tiek skirtingų nuomonių, ir prioritetai ne visada yra vienodi. Galiu tik patarti, o galutinis sprendimas būna sužadėtinių.

Permainingas oras

Pajūryje oras būna gana permainingas, todėl planuojantiems vestuves pajūryje su oro išdaigomis susidraugauti siūlau nuo pirmos planavimo minutės. Jeigu šventės dieną ima lyti, jauniesiems ir svečiams tradiciškai pasiūlome skėčius, neperšlampamus lietpalčius, jeigu reikalinga, statome pavėsinę.
Jaunųjų fotosesijai iš anksto numatome vietas ne tik po atviru dangumi, bet ir patalpose: dvare, muziejuje, viešbutyje, dekoro salone, restorane ar kavinukėje, SPA, bibliotekoje ar tiesiog fotostudijoje. Rekomenduojame įsigyti stilingus viršutinius drabužius (lietpalčius ar apsiaustus), kurių detalės galėtų atspindėti vestuvių tematiką ir stilių, guminius batelius arba batus.
Jau ne pirmą sezoną planuodama vestuves įsitikinau, kad visoks oras vestuvėms yra tinkamas, todėl į bet kokias oro išdaigas žiūriu gana ramiai. Viskas, kaip ir daugeliu atvejų, priklauso nuo požiūrio. Jaunuosius visada perspėju, kad oras pajūryje gali iškrėsti žymiai daugiau pokštų nei bet kurioje kitoje šalies vietoje.
Juk tam žmonės ir samdo planuotojus, kad netikėtai subjuręs oras ar kitokie nesklandumai šventėje nesugadintų nuotaikos.

Blogo oro istorija santuokos ceremonijoje

Pastebėjau, kad jauniesiems, labai išgyvenantiems, kad tik jų santuokos dieną nelytų, įvyksta atvirkščiai – pliaupia kaip iš kibiro, o kartais užklumpa ir audra.
Prieš kelerius metus viena nuotaka rinkosi vestuvių datą išanalizavusi šešių vasarų oro prognozių statistiką. Pasirinkta data žadėjo nuostabią saulėtą dieną – šešerius metus tądien buvo nepaprastai šilta ir saulėta.
Planuojant vestuves nuotakos lietaus baimė tik stiprėjo. Nuolat kartojo, kad per jos vestuves lis... Taip ir buvo. Šešerių metų statistika nepasitvirtino. Laimėjo baimė. Nuo pat ryto siautė tikra pajūrio audra, beveik be perstojo pliaupė lietus, medžių šakas plėšė žvarbus vėjas. Santuokos ceremonija turėjo vykti po atviru dangumi – šią idėją kartu su nuotaka labai norėjome įgyvendinti. Ryžomės nugalėti stichiją. Norėdamos apsaugoti svečius nuo lietaus, pastatėme dailią pavėsinę, taip jie galėjo stebėti santuokos ceremoniją, o trumpam nurimus lietui pastatėme kupolą ceremonijai. Turint galvoje, kad šie daiktai visi yra baltos spalvos ir statant neišvengiamai liečiasi su lietuje sumerkta žeme – užduotis buvo ne iš lengvųjų. Rizikavome, nors turėjome planą kviesti svečius į šalia esančias patalpas. Pati nuotaka jau netikėjo, kad jos svajonė išsipildys. Tačiau rizika pasiteisino ir mums pavyko. Per santuokos ceremoniją, tarsi pagal užsakymą, lietus liovėsi, iš debesų nedrąsiai išlindo saulės spinduliai. Ir, vos tik ceremonija pasibaigė – vėl pliaupė lietus. Kadangi didžiojoje palapinėje jau vyko sveikinimai, lietus nebeatrodė toks baisus.
Tą pačią dieną, kitame Lietuvos krašte vykusias vestuves taip pat lydėjo audra. Nors jaunųjų nuotaika dėl to buvo prastesnė, abiejų vestuvių fotografijos pranoko jų lūkesčius. Gražiausios nuotraukos su balomis ir vėju!
Taigi kartais ir blogas oras turi savo privalumų ir tam tikro šarmo.

Patarimai planuojantiems vestuves pajūryje

Jeigu jaunieji norėtų susituokti ant jūros kranto, derėtų pasirūpinti:
➢ Reikiamais dokumentais išvažiuojamosios santuokos registracijai;
➢ Numatykite tinkamą santuokos vietą. Labiausiai tiktų privati arba nuošali teritorija. Kad saulėje besikaitinantys poilsiautojai netaptų jūsų vestuvių liudininkais;
➢ Pasirūpinkite išvažiuojamosios ceremonijos kupolu bei pavėsine svečiams, jei lytų, turėkite skėčius ar lietpalčius;
➢ Nesivaržykite ir nesisprauskite į aptemptą, judesius varžančią suknelę. Čia nebūtina dėvėti elegantiško kostiumo ar smokingo. Būkite lengvi ir plazdantys;
➢ Nepamirškite, kad jūsų padus kutens smėlis. Ar verta galvoti apie avalynę?
➢ Nusiteikite, kad jūrinis vėjas gali taršyti jūsų plaukus, juk nieko nėra gražesnio už natūraliai išslydusią sruogą;
Keletas patarimų dėl pobūvio pajūryje organizavimo:
➢ Renkantis šventės vietą viešbutyje šiltuoju sezonu, išsiaiškinkite, iki kurios valandos gali groti muzika;
➢ Pasidomėkite, ar viešbutyje galėsite apgyvendinti svečius. Pasirūpinkite pusryčiais;
➢ Jeigu pobūvis vyktų ant jūros kranto, gali tekti pasirūpinti leidimais pavėsinei statyti;
➢ Na, ir oras oras oras! Jeigu netikėtai subjurtų, dar nereiškia, kad vestuvės sugadintos!
Ieškote kas Jums padėtų suorganizuoti vestuvių šventę pajūrye? Rekomenduojame Vestuvių šventė

 Daugiau idėjų ApieVestuves.lt Pinterest paskyroje

 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2016-09-17 09:36
Relax Park
Kodėl vestuvės prie jūros? toks pat klausimas - kodėl renkames jauniesiems prabangias mašinas, kodėl fotosesijas darome gražiose vietose, kodėl salės norim gražios, kodėl norime įsimintinų vestuvių. Tam yra ir estetiškai, ir morališkai ir psichologiškai lemiantys faktoriai. Parašykite savo nuomone ar norėtumėte vestuvių ant jūros kranto. Relax Park viena geriausių vietų vestuvėms prie jūros - https://www.facebook.com/relaxpark
2014-04-03 19:01
Ineta
idomu kokia samata tokiu vestuviu pajury?
2014-03-29 22:52
Toma
super patarimai aciu