KAIP SUPLANUOTI VESTUVIŲ DIENOS EIGĄ

Fotografai A photo www.a-photo.lt
Pirmiausia svarbu susiplanuoti iki vestuvių dienos visus darbus taip, kad vestuvių dieną visą laiką iki ceremonijos labai ramiai galėtumėte skirti tik ruošimuisi, maloniam bendravimui ir fotografavimuisi.
Antra, svarbu turėti dienos planą – popierinį planą prieš akis tam, kad jaudulio, emocijų, nuotaikų pagauti nenukryptumėte nuo sudėliotos įvykių tvarkos.
Trečia, kaip įmanoma mažiau rūpesčių nuotakai. Kadangi visą pirmą dienos pusę nuotaka ir taip bus užimta pasiruošimu, trunkančiu daug ilgiau nei jaunikio, visi rūpesčiai – tokie kaip: kas susisieks su muzikantais, pasirūpins, ar atvyko ledų furgonėlis, ar šaltas šampanas, pas ką pasai, žiedai ir visa kita – turi likti tik jaunikiui. Arba planuotojai, jei tokią turite.
Ketvirta, sėkmingos ir be stresų dienos paslaptis – viskam palikti šiek tiek papildomo laiko. Jei nuotakos makiažas trunka 1 valandą, būtinai pasilikite 15–20 minučių papildomai tarp šukuosenos ir makiažo visokiems netikėtumams (vizažistei nuleido padangą, neranda jūsų adreso, nepatinka makiažas, reikia pataisyti). Jei viskas vyksta sklandžiai, tiesiog ramiai galėsite paskambinti brangiausiajam ir paplepėti gerdama kavą.

Ideali nuotakos vestuvių dienos dienotvarkė

Labai trumpai: sveiki ir kiek įmanoma sotesni pusryčiai (nereiškia daug, svarbu yra teisingas baltymų, riebalų ir angliavandenių balansas, gal kiek mažiau vaisių rekomenduočiau), puiki nuotaika, makiažas, šukuosena, pristatoma nuotakos puokštė, rengiamės suknelę, nuotraukos, kelionė į bažnyčią, ceremonija, džiaugsmo ašaros, žiedai, priimame sveikinimus, gėlės, geriame šampaną, dar daugiau laimės, šypsenų ir nuotraukų... Vakaras, šokiai, džiaugsmas. Taip turėtų atrodyti ideali nuotakos dienotvarkė pagal mane.
Detaliau: po pusryčių sulaukiate pirmųjų draugių, kurios kartu ruošis namie su jumis, arba pradedate keliauti link grožio salono, kuriame ruošitės. Jei nusprendžiate vykti į grožio saloną, ne namie darytis makiažą, būtinai susiplanuokite dvigubai daugiau laiko kelionei iki salono ir atgal – visokiems netikėtumams nutikus išliksite rami.
Jei dažotės ir šukuojatės kartu su draugėmis, mamomis, pamergėmis, nuotaka turėtų dažytis paskutinė. Taip ilgiau išliksite gaivi.
Jei dažosi daugiau kaip 3–4 merginos, vizažistė turi turėti asistentę.
Makiažas pamergėms trunka apie 30 min. Nuotakai – apie 45 min.–1 val.
Elegantiškas šukavimas su plaukų tvarkymu merginoms, pamergėms – 30 min. Iš anksto aptarkite su salono darbuotoja ir merginomis, mamomis jų šukuosenas, kad nekiltų nesusipratimų, jei kuri užsimanys itin sudėtingos šukuosenos ir prireiks daug laiko garbanėlėms ar kitoms įmantrybėms. Tokiu atveju mergina turėtų užsirašyti atskirai ir anksčiau į kitą saloną.
Fotografas turėtų atvykti ne daugiau kaip valandą iki ceremonijos ir užfiksuoti nuotakos pasiruošimą. Nebent scenarijus labai painus ir spalvingas.
Vualis ir kiti plaukų papuošalai segami tik apsirengus suknelę.
Kelionė į ceremonijos vietą. Dvigubinkite kelionės laiką, kad išvengtumėte netikėtumų ir streso.

Ideali jaunikio dienotvarkė

Sveiki ir sotūs pusryčiai. Skambučiai telefonu visiems reikiamiems ir su vestuvėmis susijusiems žmonėms, atlikėjams, ar visi viską žino, nevėluos, sutikrinate laikus dar kartelį.
Jaunikis su liudininkais ar pabroliais turėtų atvykti prieš pusvalandį iki ceremonijos pradžios. Pasižiūrėti, ar atvyko muzikantai, vokalistė, jei tokius užsisakėte, pasirūpinti, kad po ceremonijos lauktų šaltas šampanas ir taurės, patikrinti, ar yra visi dokumentai, ar liudininkai turi žiedus, pagalvėles žiedams ir pan. Ar mažieji šventės dalyviai, kurie neš žiedus, pasiruošę ir gerai nusiteikę, parepetuoti.

Idealus vestuvių dienos scenarijus

Bažnyčia: ceremonija trunka apie 30 minučių.
Sveikinimai: priklausomai nuo svečių ir sveikintojų skaičiaus, sveikinimai trunka nuo 30 minučių iki 1,5 valandos, tada laukia nuotraukos su svečiais, draugais bei šampanas.
Kelionė ar fotosesija: jaunųjų fotosesija arba kelionė į šventės vietą.
Iki vakarienės: kokteilis, aperityvas – pasitikimo užkandėlės, gaiviųjų ir svaigiųjų gėrimų pasitikimo taurės, muzika, kol visi įsikuria ir ruošiasi vakarienei.
Jei tik įmanoma, labai rekomenduojama nepalikti svečių po ceremonijos vienų daugiau nei 2 val. arba sugalvoti jiems veiklos (plaukti laivu, keliauti į šventės vietą, apžiūrėti miestą, apžvalga autobusu…). Idealu, jei nuo ceremonijos iki kokteilio ar aperityvo yra apie 2 val., o nuo kokteilio iki vakarienės pradžios iki 2 val.

Vakaro eiga:

Atvykimas, įsikūrimas, visi apsipranta, atvyksta jaunieji, jų sutikimas, sveikinimai, daugiau nuotraukų, atsipalaidavę visi sėda vakarienės.
Dažnai pasitaikantys vakarienės pradžios scenarijai: jaunųjų padėka visiems atvykusiems arba vedančiojo sveikinimas ir kvietimas pakelti taurę už naują šeimą, arba pirmasis jaunųjų šokis. (Apie stalo užsėdimus ir liudininkų kalbas, išbandymus nepasakosiu...).
Tostai, jei tik tokių norisi ir yra.
Vakarienė įprastai trunka apie 2–3 valandas.
Po vakarienės pirmasis šokis (arba nebūtinai), šokių vakaro pradžia, oficialios dalies pabaiga, grupė ar DJ.
Įprastai po pirmojo jaunųjų šokio šoka nuotaka su tėvu, jaunikis su mama.
Kiti vakaro smagumai: grupių, magų, šokėjų, pasirodymai – ko tik patys norite. Tik atminkite, jei norite ir galite sau leisti įspūdingą programą, svarbiausia yra labai geras vedantysis ir ne daugiau 2–3 kokybiškų šou elementų. Svečiams smagu ir pajudėti, atsikvėpti, aptarti tai, ką matė, pasimėgauti, pašokti, o ne visas 4 val. ar daugiau sėdėti ir žiūrėti šou. Tai visų pirma yra vestuvės, o paskui jūsų renginys. Šiek tiek palikite ir laiko netikėtumams, savieigai, ypač vakare.
Bet yra ir kitokių šventinių dienų scenarijų! Ir tai nieko blogo ar neįprasto! Aš aprašiau dažniausiai pasitaikantį ir populiariausią. Būna, poros kartu pusryčiauja, fotografuojasi, tada drauge vyksta šukuotis ir ruoštis, važiuoja į fotosesiją ir už rankų susikibę atvyksta į bažnyčią ar santuokos rūmus taip pat kartu, kur sutuokiami, išėję sulaukia sveikinimų bei plojimų, išvyksta vakarieniauti su artimiausiais arba tiesiai į oro uostą povestuvinei kelionei. Kiek porų, tiek skirtingų tos dienos planų. Svarbiausia, kad viskas būtų taip, kaip Jūs abu to norite, o visa kita – tik detalės. Sėkmės!
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2014-04-10 13:36
Alina
Va va, su tom pamergem taip ir buna! Per vestuves visos ruostis turejom namie, uzsakiau kirpeja, ruosiames visos namie, sampana geriam ir viena pradejo savo fantazijas destyti kokia ten sukuosena ji nori, kad VOS nepavelavom i MANO VESTUVES ir ne del mano kaltes, o mano drauges.... Ziauriai susipykom visos ir jai svente buvo sugadinta... nes liko su pusiau padaryta sukuosena...
2014-04-07 15:01
Pukshtele
O GERAS! as net nenutuokiau kad tikrai tiek daug visko reikia vestuviu diena apgalvoti... ruosiuosi pati... tai reikia visus siuos patarimus del dienos eigos issisaugoti... Aciu Edita... einu ruosti psichologiskai jauniki...kad as organizuoju iki vestuviu dienos, o po to tegul jis jau perima, nes noriu buti grazi ir rami :)
2014-04-05 22:17
Gilieta
geri patarimai mnuotakai aciux