Švelnumas – savitarpio santykių rišamoji medžiaga


VESTUVĖS ŠRI LANKOJE

Foto: E. Scinskas www.e-s.lt
Santuoka – vienas iš šviesiausių įvykių Jūsų gyvenime. Tai reiškia, kad šventė turi būti toks prisiminimas, kurį Jūs saugosite kaip pačią didžiausią šeimos vertybę ir brangenybę. Mes galime padėti Jums paversti svarbiausią dieną gyvenime neužmirštama akimirka. Kad viskas būtų taip, kaip pasakoje – Jums tereikia panorėti vestuvių ceremonijos Šri Lankoje ir ši Jūsų svajonė išsipildys. Norite šventės tik dviem? Ši idėja kaip tik Jums.

Šri Lanka

Šri Lanka – maža salelė, kurioje palmėmis apaugę paplūdimiai primena žiedo formą. Simboliška, ar ne? Taip tarsi sukurta pačios gamtos įsimintinoms vedyboms ar medaus mėnesiui. Tropinės žalumos, nuostabių gėlių kvapų oazėje vyksta santuokos sudarymo apeigos. Ceilono sala (Šri Lanka) įgauna vis didesnį populiarumą tarp originalių ir egzotinių vestuvių mėgėjų, čia galima net tik dalyvauti neužmirštamoje ceremonijoje, bet ir pasimėgauti nuostabiu poilsiu Indijos vandenyno pakrantėje.

Santuokos ceremonija

Visa ceremonija vyksta laikantis vietinių tradicijų ir sutuoktuvių ritualų, taip pat budistų stiliumi, kuris europiečius vilioja dėl savo neįprasto grožio ir turtingų tradicijų. Jaunieji apvelkami tradiciniais šrilankiečių drabužiais: jaunajai – tai saris, jaunajam – sarongas. Būsimieji vyras ir žmona rankose laiko nuostabias egzotinių gėlių puokštes (taip, taip ir vyras laiko gėles) ir, lydimi nedidelės procesijos žmonių, eina iš kambario link oficialios ceremonijos vietos. Visą kelią skamba jaunų merginių balsai ir tradicinius nacionalinius šokius pristato vietiniai meistrai, kurie į būgnų ritmą pakviečia ir jaunuosius. Ceremonija vyksta ant specialaus jaunųjų tiltelio, kuris būna nuspalvintas baltu arba rožiniu lotosu ir dekoruotas nacionalinio stiliaus detalėmis. Jaunikis ir nuotaka pagal tradiciją septynis kartus apsikeičia laimę simbolizuojančio augalo lapais – tai žymi tvirtą sąjungą septyniose kartose. Po to, kai pora apsikeičia vestuvių žiedais, jaunasis ir nuotaka vaišina vienas kitą ryžių kruopomis, virtomis kokoso piene, ir girdo vandeniu – Šri Lankoje tai simbolizuoja rūpestį bei globą visą likusį gyvenimą. Šrilankiečių mergaičių choras, vilkinčių puošnius šventinius sari, dainuoja vestuvines dainas apie meilę, gerovę ir sėkmę visam gyvenimui. Santuokos sąjungą simbolizuoja jaunosios ir jaunikio auksiniu siūlu sujungti pirštai, ant kurių ceremonijos vedantysis pila vandenį iš sidabrinio ąsočio. Visą šią ceremoniją lydi maldos žodžiai.

Po ceremonijos

Jaunieji nulipa nuo tiltelio, o tuo pat metu vieni iš dalyvių perkerta šventuoju kardu kokoso riešutą. Jo pieno lašai, krentantys ant jaunosios ir jaunikio, pagal Šri Lankos legendą, suteikia jiems didelį būrį sveikų palikuonių. Po būgnų maršo jaunieji vienas kitam uždega tradicinę aliejinę lempą, papuoštą gyvomis gėlėmis. Šviečianti ugnis yra tarsi viltis ir sėkmė ir pažymi naujo gyvenimo santuokoje pradžią. Skambant nacionalinės muzikos ritmams ir demonstruojamiems tradicinių šokių judesiams atidaromas šampano butelis ir prapjaunamas jaunųjų tortas. Dramblys, išpuoštas ryškiomis spalvotomis drobėmis, sveikina porą, kuri įsitaiso ant tvirtos jo nugaros ir, lydima prižiūrėtojų, keliauja paplūdimio link. Jaunieji praleidžia egzotinę iškylą auksiniame paplūdimyje šalia Indijos vandenyno. Vakare vestuvės Šri Lankoje tęsiamos: jaunųjų laukia romantiška vakariene prie žvakių šviesos. Sutuoktiniams taip pat pasiūlomas liukso kambario numeris pirmajai jaunųjų nakčiai praleisti, viešbučio suvenyrai, aromatinis kūno masažas, žolelių vonia. Kiekvienas viešbutis pateikia savo vestuvių ceremonijos eigą ir tradicijas.
Kiekvienas turi šansą savo vestuves atšvęsti atitinkamai laikantis senųjų šrilankiečių tradicijų, pasijausti tarsi vakarų pasakos herojumi. Šią galimybę turite ir Jūs. Juk romantiškesnę vietą dviem žmonėms visame pasaulyje būtų sunku surasti. O pačios neįprastos ir ypatingos apeigos visam laikui pasiliks prisiminimu jauniesiems, jų artimiesiems ir draugams.
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
12
Komentarai
2018-01-26 13:37
Sima
Šri Lanka yra nuostabaus grožio šalis. Ten dalyvavau savanorystės programoje. <a href="http://www.ziptravel.lt/savanoriavimas-sri-lankoje" alt="Savanorystė Šri Lankoje">Savanorystė Šri Lankoje</a> buvo vienas geriausių gyvenimo nuotykių.
2010-04-03 16:28
Vilma to Inesa
aciu Inesa uz patarimus:) pati gal ten susituoket?
2010-04-01 11:22
Inesa
Jeigu planuosite vykti i Sri Lanka, labai svarbus patarimas, nesirinkite vien tik poilsines keliones, butinai rinkites pazintine+poilsine, nes tikrai daug ka galite pamatyti ir patirti neisdildomu ispudziu, tai ne ta salis, kur reikia vien tik guleti papludimy
2010-03-31 17:25
tapati
Gal ir praleis... :)
2010-03-25 17:58
Virginija
neteko
2010-03-25 13:18
nuotaka
O gal kas Šri lankoje praleido medaus menesi?
2010-03-24 14:35
Vika
man irgi butu idomu patarimai
2010-03-23 17:33
rasa
gal kuri tuoketes uzsienyje, ir turite patarimu? ka daryti, ko nedaryti ir ttt..kokiu dokumentu reikia..
2010-03-23 14:52
nikita
pabegti nuo rupesciu ir aplinkos, susituokti papludimyje, kodelgi ne?
2010-03-19 17:12
TaPati
Svajoniu vestuves...