„Nuotakos ir..... Jaunikis ......“


KO NEDARYTI SVEČIAMS VESTUVIŲ DIENĄ: TOP 10

Fotografai www.a-photo.lt
Pagaliau atėjo Ta diena. Reikia puikiai nusiteikti, pasipuošti ir pasidžiaugti kartu su jaunaisiais. Tačiau vestuvių svečiams taip pat reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Egzistuoja etiketo normos, kurios turėtų būti žinomos kiekvienam atėjusiam į vestuves. Deja, dažnai atsitinka taip, jog taisyklės būna primirštos arba tiesiog ne taip suprastos. Taigi, kad žinotumėte, kaip nedera elgtis, pateikiame Jums sąrašą, kuriuo vadovaudamiesi tikrai nenuklysite nuo etiketo normų.

1. Balta spalva – nuotakos

Deja, dar daug merginų per vestuves nusižengia šiai taisyklei. Balta spalva nuo seno priklauso šventės šeimininkei – nuotakai. Būtų ne tik blogo tono ženklas, bet Jūs taptumėte ir apkalbų šaltiniu. Negi norite tapti „ta mergina, su balta suknele“? Jau net dalyvaujant mergvakaryje siūloma nedėvėti baltos spalvos drabužių. Nors toks patarimas savaime suprantamas, tačiau gana dažnai pasitaiko merginų neišmanymo renkantis drabužio spalvą.

2. Svečio svečias

Dar vienas patarimas, ko nedaryti einant į vestuves, tai nesikviesti dar vieno svečio ar poros. Jeigu kvietimas tik Jums, daugiau klausimų kilti neturėtų. Kiekvienas papildomas svečias kainuoja jauniesiems, o kas be ko, šie dažniausiai nori matyti sau artimus žmones. Taip pat nereikėtų skambinti ir klausti, ar galima ateiti drauge su kitu žmogumi – jaunavedžiai rašydami kvietimus jau būna nusprendę. Jeigu kvietime neminima, nereikėtų vestis ir savo vaikų.

3. Ryškus makiažas

Žinoma, makiažas vestuvėms iš esmės jau būna ryškesnis. Norime gražiai atrodyti nuotraukose, pakeisti įvaizdį – toks makiažas mums padeda ir visai nesvarbu, kad jau nuo ryto vaikštome su vakariniu makiažu. Tačiau neretai pasitaiko, jog mielos damos persistengia. Ryškios lūpos, daug juodo akių pieštuko ir didelės dirbtinės garbanos. Per vestuves dažniausiai susidedame viską, ką galime, ant savęs. Ką jau kalbėti apie ilgus dirbtinius nagus, priklijuojamas blakstienas, daug plaukų lako ir visa kita. Visos šios priemonės jau yra neatskiriama vestuvių atributika, tačiau nepamirškime, kad kartais ryšku nelygu gražu. Nerėksmingas makiažas yra santūrumo ir rafinuotumo ženklas.

4. Iššaukiantys apdarai

Panašiai kaip su makiažo subtilybėmis, taip ir čia pasitaiko mados klaidų. Nebūtina verstis per galvą ieškant paties gražiausio ir išskirtiniausio drabužio. Kai kalbame apie iššaukiančius apdarus, mes turime omenyje blizgias sukneles, ilgus šleifus, gilias iškirptes ar itin trumpas sukneles. Taip pat tai tokios suknelės su visais įmanomais aksesuarais. Kad rastumėte suknelę, nebūtina pulti į suknelių nuomos salonus – neretai daug gražių suknelių Jums pasiūlytų ir prekybos centrų parduotuvės. Tad, mielos damos, siūlytume neskubėti pirkti pirmos pasitaikiusios, dažniau pasitarti su draugėmis ir pagalvoti, ką tokia suknelė sako apie Jus. Juk kai dalijamasi vestuvių įspūdžiais, kalbama ir apie bendrą vaizdą kartu su svečiais.

5. Šukuosenos

Daug laiko dailiosios lyties atstovės skiria makiažui ir šukuosenoms. Visgi derėtų iš anksto nuspręsti, ko norite, ir žinoti, kas jums tinka. Labai dažnai šukuosenų meistrai persistengia vykdydami klienčių norus. Norima, kad šukuosena išliktų net iki kito ryto ir nė vienas plaukelis nepajudėtų iš savo vietos. Tačiau tokie plaukai atrodo negyvi ir sulipę. Švaros ir gaivos pojūtis yra tai, ko reikia, kad atrodytumėte nepriekaištingai. Švariems ir gražiems plaukams nebūtina „lipdyti“ šukuosenos. Jeigu norima atrodyti kitaip nei įprastai, vertėtų nepamiršti, kad geriau kukliau negu per daug.

6. Nevėluoti ir išjungti telefono garsą

Atrodo, taip elementaru, tačiau dažnai pasitaiko ir sujaukia minutės rimtį. Dažniausiai vestuvės įprastai prasideda kiek vėliau nei suplanuota, tačiau tai nesuteikia teisės vėluoti. Jaunavedžiai neturėtų jaudintis ir skaičiuoti, ar jau visi atvyko, deja, tai itin dažnai nutinka. Taip pat nepamirškite išjungti telefono garso. Tai labai paprasta, bet lygiai taip pat paprastai užmirštama. Nesugadinkite jausmingų jaunavedžių įžadų telefono skambučio melodijomis.

7. Nepadauginti alkoholio

Nors įprastai tai atsitinka nepastebimai, per tokią šventę reikia ypatingos kontrolės. Vaišinkitės gėrimais, bet „neišnaudokite“ gėrimų meniu. Viena akimi stebėkite ir savo antrąją pusę. Nors per vestuves reikia linksmintis, pavieniui padauginę vestuvių svečiai tampa per daug reiklūs ir atkaklūs. Tokioms linksmybėms yra kita vieta, bet ne vestuvės. Juolab kad jaunavedžiai tikisi, jog viskas praeis sklandžiai ir kultūringai.

8. Svečių knyga

Atsiminimai svarbūs, tad, kas geriau primins jaunavedžiams apie jų stebuklingą dieną jei ne nuotraukos ir gražūs žodžiai svečių knygoje. Miela ir šilta skaityti palinkėjimus ir matyti, kaip jie pildosi. Tad, jeigu jau dalyvaujate vestuvėse, nesukčiaukite ir pasirašykite svečių knygoje. Jaunavedžiai norės atsiminti, kas dalyvavo jų vestuvėse, ir turėti kai ką apčiuopiamo iš Tos dienos. Šis gražus gestas turi būti jūsų planuose atėjus į vestuves. Jeigu nesate labai kūrybingi, visada galite pasiruošti gražių žodžių iš anksto.

9. Nesidalyti vestuvių nuotraukomis, kol to nepadarė jaunieji

Dabar vestuvių dieną net Facebook‘e ar kituose socialiniuose tinkluose galima pamatyti ką tik minutės įvykius įamžinusių nuotraukų. Tačiau mūsų patarimas toks: nesidalykite nuotraukomis, kol to nepadarė jaunavedžiai. Nuotakos yra labai jautrios kalbant apie bendrą įvaizdį, tad kol neturite patvirtinimo, nederėtų skubėti. Parodydami pasauliui kitų vestuves, Jūs sugadinate jaunavedžių džiaugsmą pasidalyti pirmomis akimirkomis iš vestuvių.

10. Bendrauti ne tik su jaunavedžiais

Nors jaunieji yra kaip tik tie, su kuriais būtina pabendrauti ir tarti sveikinimo žodį, tai neturėtų trukti visą dieną. Kelios minutės pokalbio yra viskas, ko reikia susirinkus švęsti. Jaunieji turi pakalbėti su visais svečiai, o ką daryti, jeigu jų daugiau nei 100? Taigi nepamirškite, kad jaunavedžiai turi daugiau įsipareigojimų, ir vienas jų – atrasti laiko visiems. Būkite malonūs ir supratingi, nes tai galioja visose vestuvėse.
Daugiau įdomių diskusijų ApieVestuves.lt FORUME
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
6
Komentarai
2016-08-02 08:03
Indrė
Svečiui nedera kištis į organizavimą, atvykus sukeitinėti stalo korteles pagal save. Man tokią kiaulę pakišo vyro brolis...
2014-04-16 18:00
Sveciui
jus kalbate apie labai jau senovines vestuves
senai tokiu niekas nedaro nebent kaimo gludoj

naujos vestuves su vedejais dj fotografais ir grazia svente ne tik sveciams bet ir patiems jauniesiems

cia ju idena ir jie daro ka nori ir kaip nori
2014-04-16 10:24
For Ana
Tai gal tada tegu jaunavedizi isvis nedaro baliaus. Kam kviesti zmones, jei pusei ju nebus linksma. Manau tai yra svente, o ne idarbinimas zmoniu, kai aiskinama su kuo eiti, o su kuo neiti, kai jaunosios tas vargses pamerges aprengia kuo baisesnem suknelem ir kai muzikantai vercia stotis ir sakyti kvailus tostus, kuriu niekas neprisimins. Arba darai svente, kad visiems, ne tik Tau butu linksma, arba nueini, susirasai ir pasedi su tevais kavinukeje, jei neturi finansu.
2014-04-15 19:02
Ana
Tai cia jau jusu beda, jei nemokate linksmintis. Gi jaunavedziai negalvos: "aha, jam reiktu pakviesti ta, kad butu smagiau, o sitam leisti pasikviesti sita - nes vel jausis nelaimingas." Sprendzia jaunavedziai, tai kam su savo simpatija kartis ant kaklo. Visa beda ir yra, kad nemokam laikytis tasykliu. Taip ir gaunas, kad is 50 sveciu gaunas 100
2014-04-15 17:25
Svecio svecias
Nepritariu punktui svecio svecias. Jei neseniai pradejai bendrauti su zmogumi, esi issimylejes, o kai gavai kvietima, dar buvai nienisas, tau net smagu nebus iki galo tose vestuvese, nes visada sedesi su telefonu rankose ir rasinesi savo naujajai pasijai. O is vestuviu noresis kuo greiciau pasprukti, nes sokti nesinores su niekuo kitu.
2014-04-12 23:19
balta
balta spalva tik nuotakai
ir tas lb geras su FB nedekit foto kai jaunavedziai jums duoda