Tavo vestuvės vasarą – ar viską padarei? Pasitikrink!


RENGINYS „10 PASLAPČIŲ JŪSŲ VESTUVĖMS“: KĄ PATARIA PROFESIONALAI

 
Fotografas T. Laurinaitis. Nuotraukoje renginių vedėjas M. Krasauskas
Jau rašėme apie neseniai praėjusį renginį Kaune. Vestuvių temai dedikuoti seminarai padėjo praskleisti vestuvių planavimo šydą. Kokių klaidų vengti ir kaip rinktis fotografus bei vedėjus, pataria jie patys. Tad visų pirma pažvelkime į fotografiją. Kodėl mums tai turėtų būti taip aktualu?

Režisūra ir reportažas

Seminaruose šia tema kalbėjo du savo srities profesionalai: Mantas Janavičius ir Giedrė Rein. Būtent apie režisūrinę fotografiją mums daugiau papasakojo Mantas. Nors dabar ganėtinai populiari reportažinė fotografija, tačiau be pozavimo sunku tikėtis ko nors labai ypatingo. Režisūrinė fotografija daugiau garantas, kad nuotraukos bus tokios, kokių tikisi jaunieji. Iš esmės tokia fotografavimo maniera – tai pozavimas, meninė fotosesija, apgalvotos akimirkos. „Vienos vestuvės – vienas šansas įamžinti jaunuosius“, – teigia Mantas. Jis taip išskiria momentus, kurie, pasak fotografo, yra tikra taisyklė taikoma režisuojant fotografijas. Tai nuotraukos su artimaisiais, pamergėmis, pabroliais, suknelės ir aksesuarų nuotraukos.
Visgi Mantas pabrėžė, kad jeigu fotografijos nenusisekė, tai kaltė tikrai ne jaunųjų: „ne jaunieji nedirba, o tu, kaip fotografas, nedirbi.“ Uždavus klausimą ar režisūrinė fotografija yra nesuvaidintos akimirkos, buvo susilaukta įvairių nuomonių. Visgi paties fotografo nuomone, tai išties yra tikra. Tiesiog kartais jauniesiems reikia pagalbos. Kaip teigė viena seminaro dalyvė: „ne visi jaunieji yra modeliai, ir žino, kaip tinkamai pozuoti.“
Kita fotografė – Giedrė Rein pristatė savo fotografijos viziją. „Vestuvių fotografija kaip terapijos priemonė“ – jos pristatyta tema. Kūryboje dominuoja romantiškas požiūris, todėl Giedrei ypatingai svarbu, kad vestuvių nuotraukos būtų jausmingos. Kokią nuotaiką kuria fotografija, kokią žinutę neša ir kas lieka ateičiai – tokiu kūrybos principu vadovaujasi fotografė. „Kai nuotraukos jausmingos, jos ir po metų, ir po penkerių ar dešimties vėl sužadins tą jausmą, kuris buvo vestuvių dieną“, – teigia menininkė. Renkantis fotografą taip pat siūloma atsižvelgti į save: ar tau prie širdies romantika, fatališkumas, o galbūt visiškai crazy idėjos. „Nesusirkite perfekcionizmu. Jeigu norėsite, kad viskas būtų tobula, įgausite tik papildomos įtampos“, – tokiais patarimais fotografė pabaigė savo pristatymą.

Vestuviniai papuošalai

Arūnas Kleišmantas mums daugiau papasakojo apie brangakmenius. Kelis jo patarimus norime pažerti jaunavedžiams, kurie dar rinksis vestuvinius žiedus. Jeigu norite nešioti tik metus, pirkite plonus žiedelius. 585 prabos arba 14 K (karatų) yra standartiniai žiedų variantai. Taip pat siūloma pasižvalgyti ir į tuos, kurie turi 750 prabos ar 18 K (karatų). Specialistai pataria nesižavėti užsienietiškais baltais žiedais – jie padengti rodžiu. Anot Arūno: „nuostabiai gražūs, bet nepatikimi.“ Jie ilgai Jums netarnautų. Taip pat pataria negraviruoti širdelių, kiškučių ar ko panašaus. Jeigu graviruoti – tai klasiką.
Sužadėtuvių žiedai – dar vienas grožis ir indėlis į ateitį. Čia dažnai dedami briliantai, deimantai. „Teisingai nupirktas deimantas – pinigų išsaugojimas.“ Reikia mokėti rinktis, nes dažniausiai dauguma žmonių, to net neįtardami, perka falsifikatus. Arūnas pastebi, kad „papuošalai yra ne vien turėjimas, bet ir emocija“. Pačiam specialistui deimantas – tai žemės gelmių tobulybės išraiška, tad jo patarimas toks: jeigu pirkti brangakmenius – tai tik natūralius.

Renginių vedėjų patarimai

Viena plačiausiai pristatytų temų – tai vestuvių vakaro scenarijus. Kaip susikurti sau ypatingą šventę, nuotaiką ir kaip išsirinkti vedėją kalbėjo jie patys: Mindaugas Krasauskas ir Gintas Vaičikauskas. „Kaip sėkmingai suvaldyti svečius ir susidėlioti vakaro scenarijų?“ Tokią temą pristatė Mindaugas.
Jis atskleidė, kad vestuvių laikas tolygus atmosferai. Svarbu išvengti duobių ir nemalonių pauzių. Pirmas etapas, tai svečių rinkimosi laiko nustatymas. Vedėjas pataria, optimaliausias laikas – 1 valanda. Jeigu ketinama užtrukti ilgiau, tada reikėtų susirūpinti užimtumu. Tarkim, atlikti degustaciją ar ką panašaus.
Antrasis etapas – sveikinimai. Svarbu nuspręsti, kur patogiausia sveikinti. Prie bažnyčios ar per vakarinę dalį? Geriausia apsispręsti iš anksto, siūloma net pažymėti kvietimuose: „17 valandą lauksime jūsų vakarinėje dalyje, kur išklausysime Jūsų gražius žodžius mums.“
Taip pat vertėtų apžvelgti karštų patiekalų patiekimo laiką. Žinoma, padavėjų taip pat turėtų būti užtektinai. Dažnai būna, jog vieni būna jau suvalgę savo patiekalus, o tuo tarpu kitiems – dar tik atnešė.
Svarbu nusistatyti puokštės metimo ir šokio laiką. Šokis vidurnakty – ne taisyklė, tad Mindaugas jį siūlo atlikti ankščiau, kai atmosfera krinta. Taip pat jaunieji turėtų žinoti scenarijų. 3–5 susitikimai su vedėju iki šventės – išties reikalingi. „Geras renginio vedėjas yra tas, kuris sugeba valdyti atmosferą, kad žmonės nepajaustų prievartos“, – dalijosi įžvalgomis Mindaugas.
Gintas Vaičikauskas taip pat patarė, kaip kurti nepamirštamą šventę. Jam darbas prasideda nuo artimo kontakto su jaunavedžiais. „Svarbu gyvai pakalbėti“, – pabrėžia Gintas. Galbūt tau nepatiks vedėjo manieros, išvaizda, balsas. Yra daugybė niuansų, kuriuos galima pamatyti tik susitikus.
Vestuvių vakarą svarbu, kad būtų vienas vadovaujantis žmogus, nes kitaip atsiranda nesusikalbėjimai ir nesusipratimai. Gintas teigia, kad tai nebūtinai turi būti renginio vedėjas, bet būtinai tik vienas žmogus. Taip pat svarbu nesuklysti renkantis vietą ir žinoti, kas, kur ir kaip. Dažnai neapgalvojama vieta muzikantams, kambarys persirengimui. „Rinkitės vietą tokią, kur telpa visi svečiai ir šokių aikštelė – kur viskas yra vienoje erdvėje“, – tai, pasak jo, idealiausia vieta.
Taip pat Gintas pataria apgalvoti aprangą. Svarbu jaustis patogiai. Jaunoji tegul turi kitus batelius, jaunasis – kostiumą ar bent marškinius. Negali žinoti, kas atsitiks, o ir taip, po visos dienos norisi jaustis gaiviai ir patogiai. Dar vienas svarbiausių dalykų – muzika. Pasak vedėjo, tai 80 % sėkmės. Tegul renkasi jaunavedžiai tokią, kokią išties klausosi. Dažnai pasitaiko, jog jaunieji pareiškia, jog nepageidauja lietuviškos muzikos. Tačiau kad ir būtų, beveik visada vakarui įpusėjus jos prašoma. Tad Ginto patarimas – nebūti kategoriškiems, daugiau išsistudijuoti savo norus ir aptari maksimaliai daug su vedėju.
Nuotraukų galerijos autorės Duemadam
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2014-04-22 23:28
Liepa
buvau ten ir as
patiko siti pranesejai
2014-04-22 23:18
Vestute
oooo musu vestuviu vedejas. Linkejimai Mindaugui :) Faina kad kaune renginiu randasi vestuvems