Rudens skaitiniai sužadėtiniams


PSICHOLOGĖ PATARIA: KAIP ELGTIS SU ARTIMAISIAIS PRIEŠ VESTUVES

Fotografai A-photo www.a-photo.lt
Šeimos psichologės atsakymai į Jūsų siųstus klausimus.
Klausimas:
FAUSTINA (26 metai, Vilnius)
Mano tėvai išsiskyrę ir turi antras puses. Į vestuves kviesime abu su antromis pusėmis. Kaip išvengti konflikto? Ar teisingai elgiamės kviesdami ir antras puses? Su abiem (mamos nauju vyru ir tėčio žmona) mes su būsimu vyru bendraujame gražiai. Kaip viską mums sutvarkyti, kad per vestuves nekiltų konfliktų? Prie bendro stalo, manau, nesodinsime. Prašau, padėkite išlaviruoti.
Atsakymas: 
Jūs nerimaujate dėl galimų konfliktų tarp jūsų tėvų ir jų antrų pusių, nes kviečiate juos visus. Jūsų nerimas suprantamas, tačiau, rodos, jūs jaučiatės pernelyg atsakinga už kitų žmonių santykius. Jei klaustumėte, kaip jums pačiai su kuriuo nors svečiu nekonfliktuoti, būtų lengviau atsakyti. Tačiau kaip išvengti jūsų artimųjų konfliktų – čia jau keblus klausimas. Juolab kad kyla abejonė, ar tokią galią jūs išvis turite. Jūs galite padaryti tik tai, kas nuo jūsų priklauso, galbūt pakalbėti su tėvais ir paprašyti, kad jums svarbią dieną jie nelietų pagiežos vieni ant kitų, t. y. patiems tėvams ir jų antrosioms pusėms perduokite atsakomybę už konfliktus ar jų nebuvimą. Daugiau vargu ar galite ką nors padaryti. Jūs savo ruožtu kviečiate į vestuves tuos žmones, kurie jums yra brangūs ir svarbūs, o tėvų antrų pusių kvietimas, tai visų pirma pagarba tėvams. Teisinga tai ar ne, sprendžiate jūs patys.
Klausimas:
INETA (23 metai, Kaunas)
Mano giminė bendrauja labai glaudžiai, o sužadėtinio – ne. Jis nenori kviesti jokių giminių, taip pat ir mano, nes vestuvės mažos ir tik artimiausiems. Mano giminė tikrai nesupras, kodėl į savo vestuves jų nekviečiu, o su vyru šiuo klausimu nesutariame. Prisideda 21 asmuo – tikrai daug. Nežinau, kaip tėvams į akis žiūrėti. Lauksiu pagalbos. Iš anksto ačiū.
Atsakymas:
Iš tiesų sprendimą apie kviečiamus žmones ir apie vestuvių dydį turite priimti jūs abu su vyru. Svarbu pasverti visus už ir prieš, ką tai reikš jūsų šeimai ar kiekvienam iš jūsų, kiek tai kainuos ir kur yra jūsų, kaip būsimos šeimos, prioritetai. Žinoma, vyrui gali būti sunkiau suprasti, kodėl taip norite kviesti giminę, kai jis su giminaičiais nebendrauja, tačiau tuokiasi ne jis vienas, tad drąsiai grįžkite prie šios temos ir tiksliai išreikškite savo nuomonę ir poreikį. Tiesa, prieš tai, svarbu jums pačiai išsiaiškinti, ar giminaičius norite kviesti dėl to, kad tikrai to labai norite, ar giminaičių pakvietimas vertas visų su tuo susijusių kaštų ir rūpesčių, ar juos kviesite tik dėl to, kad jie nesupras jūsų, jei nebus pakviesti. Jei kviesti giminaičius vis dėlto nusprendėte labiau dėl pačių giminaičių reakcijos (žinoma, suprantama, kad dėl jos nerimaujate), jums reikėtų nuspręsti, kieno poreikiai jūsų ypatingąją gyvenimo dieną svarbesni – jūsų ar giminaičių? Kad ir kaip būtų, svarbiausia jums išgirsti savo tikruosius norus ir poreikius, drąsiai laikytis ir argumentuoti savo poziciją, tiek kalbantis su vyru, tiek bendraujant su giminaičiais.
Turite klausimų ir Jūs? Rašykite redakcija@apievestuves.lt ir šeimos psichologė į juos atsakys.
O jei norite pasikalbėti su planuojančiomis nuotakomis, užsukite į ApieVestuves.lt FORUMĄ ir raskite bendraminčių.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai