Už ką ir kiek mokame dekoratoriams?


VESTUVĖS SVEČIOJE ŠALYJE. INTERVIU SU VESTUVIŲ PLANUOTOJA ITALIJOJE

Nuotr.  vestuvių Italijoje planuotoja Olga
Kadangi vis daugiau jaunavedžių žvalgosi ne tik medaus mėnesį, bet ir pačias vestuves atšokti užsienyje, mes kalbiname vestuvių planuotoją Italijoje. „Olga Studio“ vadovė mums atskleis, kokios nepagrįstos baimės trukdo vestuvėms svečioje šalyje bei kokios tos vestuvės Italijoje.

1. Tapti vestuvių planuotoja Italijoje nusprendėte, kai pati ten surengėte savąsias. Ar nuo to laiko daug kas pasikeitė? Daug ko išmokote?

Pasikeitė, jog supratau, kad tai, ką padariau pati ir kiek daug pastangų man kainavo organizuoti vestuves sau, buvo neteisinga, nes šventė turi likti švente. Deja, visi organizaciniai rūpesčiai ir yra rūpesčiai. Taip pat supratau, kad atėjo laikas naujai paslaugai, nesulyginamai su kelionių agentūromis, kurios irgi siūlo paslaugas organizuojant vestuves. Šiuo metu jau turiu patirties, kaip greitai tvarkyti dokumentus, juos legalizuoti. Vestuvių planavimas man tapo ir darbu, ir pomėgiu. Atradau save ir savo galimybes paverčiau realybe – išpildau net pačias netikėčiausias jaunųjų svajones.

2. Jūs semiatės idėjų iš italų ar visgi tai daugiau lietuviškos vestuvės, tik kad Italijoje? Kuo apskritai skiriasi italų ir lietuvaičių vestuvės?

Sakyčiau, italų vestuvių organizavimo kultūra nėra artima mūsų tautiečiams. Tačiau iš italų semiuosi gerų emocijų ir sužinau apie naujienas jų rinkoje. Atrenku jas ir pritaikau daugiau pasiūlymų mūsų lietuviškoms vestuvėms, nes tikrai ne viskas būna priimtina. Storos itališkos vestuvės pasižymi sėslumu, valgių gausa, bet, deja, vakaro programos stoka, todėl savo klientams siūlau tradicijas maišyti ir išsirinkti sau artimą variantą.

3. Ar noriai jaunavedžiai iš Lietuvos perima kitos kultūros tradicijas? Ar leidžiasi į netradicinius sprendimus? Kokie jie dažniausiai būna?

Dažniausiai tenka maišyti kultūrines tradicijas, nes mažai kam patinka tai, ką gali pasiūlyti italų vestuvių organizatorius. Dažniau siūlau netradicinius sprendimus. Tarkim, tokius kaip susituokti leidžiantis saulei, ar per vestuvių pokylį, užuot sėdėjus vienoje vietoje, kartu su draugais pasivažinėti motoroleriais vienu gražiausiu pakrantės keliu, išsimaudyti viename iš daugelio paplūdimių, apsilankyti citrinų plantacijose, o galbūt plaukti jachta ir grožėtis kalnais... Viską sunku ir išvardyti!

4. Vestuvės Italijoje dažniausiai būna didelės, tradicinės lietuviškos ar lietuvaičiai daugiau apsiriboja artimų draugų ratu? Ar būna taip, kad grįžus į Lietuvą dažnai išgirstate, jog bus rengiama dar viena šventė jau su visais draugais?

Šiuo metu populiariausios vestuvės su 20–30 žmonių. Tačiau dar nėra tekę išgirsti, jog prireikė dar vienos šventės Lietuvoje. Nors ne kartą skatinau (tikrai siūlau) grįžus į Lietuvą kartu su visais draugais dar kartą surengti vakarėlį, kuriame parodoma tos dienos įvykių filmuota medžiaga ar skaidrės, bus tikrai smagu, pažadu!

5. Ar Italijoje vyrauja viena vestuvių tendencija. Ar yra vienas dominuojantis Jūsų vestuvių siūlomas scenarijus?

Stengiuosi būti tendencijų griovėja ir naujovių kūrėja, nebent jaunieji pageidauja kitaip. Mano kolegės italės siūlo jau paruoštus scenarijus, aš to nedarau. Siūlau arba kurti kartu, arba palikti šį rūpestį man. Aišku, yra keli dalykai, kuriuos siūlau būtinai įtraukti į scenarijų. Pavyzdžiui, vedėją iš Lietuvos, italų muzikantus ir tradicinę itališką vakarienę.

6. Kokių baimių turi jaunavedžiai prieš nusprendžiant kelti vestuves svečioje šalyje?

Dažniausiai jaunieji išgyvena dėl biudžeto. Kyla klausimas, ar bus įmanoma su esamu biudžetu pasikviesti visus artimuosius. Neretai siūlau jaunavedžiams prašyti svečių padovanoti jiems ne ką kita, o kelionę sau, pvz., nupirkti lėktuvo bilietus. Taip pat visada stengiuosi pabrėžti, jog kainos Lietuvoje ir Italijoje yra gana panašios. Skirtumas tas, jog atsiranda papildomos išlaidos bilietams, bet tuo pačiu svečiai papildomai gauna kelionę į rojaus kampelį.

7. Kokios pagrindinės priežastys nuveda lietuvaičius iki vestuvių šventimo užsienyje?

O kokios priežastys skatina keliauti, pažinti vis naujas vietas, ieškoti naujų įspūdžių? Jauni žmonės visada ieško ko nors naujo, įdomaus. Galimybė padaryti viską kitaip yra priimtina jaunajai kartai.

8. Visgi kokie būtų vestuvių Italijoje minusai, ar yra kas nors sunkiau įgyvendinamo?

Minusas – vasarą yra per daug karšta ir didelis turistų srautas. Tad vestuves stengiuosi organizuoti daugiau kitais sezonais, kurie kuo puikiausiai tinka tuoktuvėms. Dar vienas minusas, kad ištekėjusi jaunoji pasilieka mergautinę pavardę. Tokie Italijos civilinio kodekso įstatymai. Tačiau pavardę galima pasikeisti grįžus į Lietuvą.

9. O koks būtų Jums pačiai mieliausias darbas planuojant vestuves?

Ypatingai džiaugiuosi, kai jau būna pabaigtas pirminis etapas – bilietų, vietos, apgyvendinimo užsakymas – ir prasideda dienos scenarijaus bei dekoro kūrimas. Taip pat be galo smagu koordinuojant vestuvių dieną stebėti, kaip džiaugiasi jaunieji ir jų artimieji. Jaučiu palaimą prisidėjus prie šios magiškos dienos kūrimo.

10. Kokią savo įmonę matote dar po kelių metų? Ar vestuvės svečioje šalyje populiarėja?

Jau seniai poros ieško galimybių susituokti svetur, bet mūsų rinkoje nebuvo pasiūlytos tokios paslaugos, todėl dar nėra gilių tradicijų. Kol kas tuoktuvės svetur nėra labai populiarios, dėl tam tikrų nusistovėjusių mitų. Tačiau manau, jog tai yra tik laiko klausimas. Tikiuosi, su laiku mūsų įmonė ne tik pasiūlys tuoktis Italijoje, bet ir italams tuoktis Lietuvoje. 
Daugiau informacijos www.italianwedding.eu
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2014-05-05 07:48
Tomute
kur jus buvot kai mes savo planvom?
2014-05-02 23:00
Vejune
wauuu kiek kainuoja Italija?net neusismasciau apie tokia glaimybe bet labai noreciau