Asmeninė vestuvių programėlė


PROJEKTAS NUOTAKOS ĮVAIDZIS: PRABANGI RŪTOS FOTOSESIJA

Mielieji, pristatome straipsnių ciklą apie nuotakos įvaizdžius. Pirmasis straipsnis apie romantiškąją Indrę ir jos stilių, kurį sukūrė didelė profesionalų komanda jau publikuotas. Dabar kviečiame pasigrožėti beprotiškai gražia Rūtos fotosesija ir paskaityti, ką apie nuotakos stilių mano kūrėjai ir ko turi pasimokyti visos būsimos šio sezono nuotakos.

Apie tai, kaip buvo kuriamas šis įvaizdis

Anna ir Audingas Konderauskai, fotografai:

Prisipažinsime, mums patinka fotografuoti nuotakas: tikras, individualias ir ypatingas, su jų jausmais ir emocijomis. Būtent dėl to mes pasirinkome šiam projektui ne profesionalius modelius, o tikras nuotakas, kad kurdami jų įvaizdį ir portretą kartu nueitume visą kelią. Svajonių suknelė – tai šio kelio pirmas taškas, bet kitom detalėm – papuošalam, gėlėm ir t. t. – reikia skirti ne mažiau dėmesio. Kiekviena ansamblio detalė yra svarbi, o ką nors praleidus – rizikuoji visu įspūdžiu. Kaip fotografai, pamatome galutinį rezultatą vestuvių dieną, ir kartais pasitaiko, kad kaip tik viena detalė (keisti papuošalai, netinkamai parinktas arba išvis nereikalingas nuometas, per ryškus, neskoningas makiažas, senamadiška puokštė) yra silpniausia, ir tai niveliuoja visas pastangas ir labai pablogina visą įvaizdį. Tokiais atvejais visada stengiamės nuotraukose paslėpti trūkumus ir akcentuoti gražiausias detales, bet artimieji ir svečiai viską matys taip, kaip yra. Tad venk standartų, ieškok individualumo, leisk sau eksperimentuoti, pasimatuok skirtingus ir net netikėtus variantus, nedėvėk nuometo tik dėl to, kad esi nuotaka ir „taip reikia“, nesirink papuošalų iš draugės rankdarbių kolekcijos, patikėk makiažą ir šukuoseną tik profesionaliems specialistams, supažindink fotografą su savo įvaizdžio detalėmis iš anksto, kad jis parinktų tinkamas vietas fotografavimui, nes vienodų nuotakų su baltom torto formos suknelėm ir standartinių vestuvių maršrutų laikai jau seniai praėjo.
Antram mūsų projekto įvaizdžiui su nuotaka Rūta pasirinkome skoningą klasiką. Fotosesijai puikiai tiko subtiliai prabangus interjeras – dėkojame juvelyrikos salonui „Fashion Gold“ už jaukias patalpas ir kantrybę. Šios fotosesijos akcentais tapo nuostabus suknelės siluetas, sijono lengvumas ir medžiagos prabanga, papuošalų subtilumas ir, svarbiausia, pačios Rūtos nerealiai grakščios rankos, išraiškingos akys ir žavinga šypsena.

Živilė Jakubčionienė, dizainerė:

Pačios gražiausios tos nuotakos, kurios per savo šventę išlieka savimi ir pasirenka jų nevaržančią, o asmenybę atspindinčią suknelę. Todėl visuomet patariu nuotakoms siūtis natūralaus šilko sukneles, nes jos ne tik atskleidžia moters grožį, bet ir papildo jį rafinuotumu, natūralumu, lengvumu, romantiškumu ir t. t. Be abejo, turi būti apgalvoti ir kiti akcentai: šukuosena, makiažas, aksesuarai, nes netinkamai parinkta detalė gali sugadinti bendrą visumą, tada negelbės ir pati gražiausia suknelė.
Nuotakas puošiu jau septintus metus ir, galima sakyti, kad tendencijos nuotakoms neegzistuoja. Suknelės modelis priklauso ne nuo metų, o nuo nuotakos charakterio. Jei mergina ekspresyvi, nesiūlysiu jai romantiškos suknelės, tendencingos tais metais. Svarbiausia – natūralus audinys ir tinkamai parinktas modelis pagal nuotakos figūrą.

Julija Gerlich, papuošalų ekspertė:

Daugelis nuotakų grožį suvokia akcentuodamos vieną detalę – vienai grožis priklauso nuo dizainerio suknelės, o kita jausis graži tik su tobulu makiažu ar šukuosena. Dar negirdėjau, kad nuotaka būtų pavadinta gražia dėl įspūdingų auskarų, todėl man nuotakos grožis yra visuma. Kai visos detalės dera tarpusavyje, kai nėra nei per daug, nei per mažai – nuotaka atrodo tobulai. Ir garantuoju, kad tokia mergina tiesiog švytės ir pati. Jeigu kalbame apie papuošalus, kaip šio grožio dalį – labiausiai vertinu subtilumą, eleganciją, kai moteris nepanaši į kalėdinę eglutę, bet tuo pačiu nėra ir nyki. Vestuviniams papuošalams Lietuvoje vis dar skiriama mažai dėmesio ir dažniausiai užuot pasitarusios su specialistais, nuotakos pasipuošia pirmu po ranka pasitaikiusiu bižuteriniu niekučiu.
Taisyklių ir tendencijų kokybiškiems vestuvių papuošalams nuotakoms nėra. Gali vyrauti vienos ar kitos vestuvių mados, bet paties fakto, kad mergina puošiasi, gražinasi ir ruošiasi didžiajai dienai, tai nekeičia. Taip ir su papuošalais – reikia derinti prie bendro nuotakos įvaizdžio. Klasikinėms vestuvėms tinka patikrinti variantai, retro – kas nors sendinto, o ekstravagantiškoms, modernioms – kas nors šiuolaikinio.
Žinoma, egzistuoja ir tradicijos, siekiančios šimtmečius. Pavyzdžiui, jaunikis mylimajai vestuvių dieną padovanoja perlus. Astrologiniu požiūriu, tai lyg šeimos apsauga – mergina nuo šiol tampa ištekėjusia moterimi ir perlai uždaru ratu įamžina jų šeimyninę laimę.
Rūtos suknelė buvo labai įmantri, su daug papuošimų, todėl vestuviniai papuošalai neturi to užgožti. Merginai išrinkome minimalius, klasikinius papuošalus, visų nuotakų draugus – baltuosius perlus ir baltą auksą. Prie gipiūro ir gėlių visada tinka perlai, net jei nuotakos net negalvoja apie juos, pasidabinusios iškart pakeičia nuomonę.

Kristina Gerulaitytė-Greičė, kirpėja-stilistė:

Vestuvinių šukuosenų mada jau kurį laiką įkvėpimo semiasi iš įvairių praeito amžiaus dešimtmečių, tiek praeitais metais, tiek šiemet madingos visos penkto–aštunto dešimtmečių Holivudo žvaigždžių šukuosenos : Merlinos Monro, Audry Hepburn ir kt., tai taip vadinamos glamūrinės garbanotų ir banguotų plaukų šukuosenos, elegantiški, aukštai iškelti kuodai ar ant pakaušio susukti maži kuodeliai, Elizabethos Taylor stiliaus plaukų sušukavimai ir daugybė panašių variacijų, kurios yra mėgstamos nuotakų dėl subtilumo ir elegancijos.
Rūtos įvaizdžiui labiausiai tiko glamūrinis romantiškas kuodas, nuostabiai atidengęs ir išilginęs kaklo liniją ir puikiai tikęs tiek prie veido, tiek prie nuostabios suknelės. Tokią šukuoseną galima puošti gėlėmis.

Nora Vanagaitytė, makiažo meistrė:

Vestuvinio makiažo madoje, kaip visada, vyrauja Jos Didenybė Klasika – šviesi, skaisti, matinė veido oda, paryškintos akys ir šviesios, pastelinės lūpos. Toks makiažas labai dera su šiais metais madingomis glamūrinėmis šukuosenomis. Aišku, nuotakoms nereikėtų bijoti ir ryškesnių spalvų, labai efektingai atrodo matinės raudono vyno lūpos ir „nude look“ nedažytų akių efektas su paryškinta antakių linija. Natūraliam akių išryškinimui rekomenduoju ilgalaikį blakstienų sutankinimą.
Rūtai buvo kuriamas elegantiškos nuotakos įvaizdis, todėl makiažas turėjo būti gaivus ir subtilus. Siekiau sukurti odos švytėjimą ir pabrėžti natūralų grožį. Labiausiai išryškinau akis ir veido reljefą, o lūpoms parinkau šviesų, pastelinį lūpų dažą. Makiažui naudojau natūralią mineralinę kosmetiką – puikų pagalbininką darant klasikinį nuotakos makiažą, neužkemšantį porų, nuostabiai išlyginantį odą. Jis puikiai laikosi visą dieną. Vestuvių sezono įkarštyje, kartais tenka daryti makiažą ir 5 val. ryto, o nuotaka turi išlikti graži iki vėlyvo vakaro, todėl kosmetikos kokybė yra labai svarbi.

Marius Kiaunė, floristas:

Elegantiškam, klasikiniam Rūtos įvaizdžiui pasirinkau klasikinę puokštės formą, o siekiant šiuolaikiškumo, puokštę sukūriau iš įvairių nestandartinių gėlių. Šiame klasikos ir naujovių derinyje ypatinga detale tapo pelenų spalvos rožės – ši rafinuota spalva tiks pačiai išrankiausiai nuotakai.
Video filmas kaip viskas vyko

Kūrybinė komanda:

Dizainerė – Živilė Jakubčionienė, http://www.mane-pasiuvo-zivile.lt/
Papuošalų ekspertė – Julija Gerlich, http://fashiongold.lt/
Makiažo meistrė – Nora Vanagaitytė, „Gatineau“ grožio salonas, http://www.groziopaslaugos.lt/
Plaukų stilistė – Kristina Gerulaitytė-Greičė, „Gatineau“ grožio salonas, http://www.groziopaslaugos.lt/
Floristas – Marius Kiaunė, www.rozyte.lt
Fotografai – Anna ir Audingas Konderauskai, www.a-photo.lt
Už suteiktas patalpas fotosesijai dėkojame „Fashion Gold“ salonui (Pamėnkalnio g. 5).
 
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2014-05-17 11:27
labai grazu
tikri papuosalai visgi labai puosia nuotaka - itikinot. labai grazu
2014-05-16 12:39
as
Kazkaip nenatūraliai nuotaka lūpas sustačius daug kur - kaip merginos fotografuojasi pačios socialininiu tinklu nuotraukoms - nelabai gražiai žiūrisi, nedera prie karališko įvaizdžio.
2014-05-14 18:37
Tommule
oho kokia nuotaka ir as noriu