Per gražūs suvalgyti sausainiai


NUO KO PRADĖTI PLANUOTI VESTUVES?

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com
Vestuvių planavimas – didžiulis iššūkis, reikalaujantis nemažai žinių ir įgūdžių. Dažniausiai užduodamas klausimas: „nuo ko pradėti planuoti vestuves?“ kamuoja didžiąją dalį būsimų jaunavedžių. Nesvarbu, ar galvojate vestuves patikėti vestuvių planuotojai, ar jas planuojate patys, turėtumėte žinoti keletą pirmųjų žingsnių, kurie palengvins jūsų naštą.

1. Minčių lietus

Tikrai taip, perskaitėte teisingai. Nereikėtų pulti ieškoti vietos, fotografų ar kviesti svečių. Pirmiausia jums reikėtų susikurti savo vestuvių viziją ir apgalvoti, ko iš šios šventės norėtumėte labiausiai. Kartu su antrąja puse apsvarstykite savo prioritetus, pagalvokite, kokiose vestuvėse jau teko dalyvauti, kas jose patiko, kas ne. Visa tai jums padės sukurti savo šventės viziją. 

2. Svečių sąrašas

Susidarę vestuvių viziją turėtumėte apsvarstyti svečių sąrašą. Apgalvokite, kas dalyvaus Jūsų vestuvėse, ir sudarykite svečių sąrašą. Svečių sąrašas Jums padės apsibrėžiant biudžetą ir svarstant dėl šventės vietos. 

3. Biudžeto nustatymas

Vienas iš svarbiausių žingsnių – biudžeto nustatymas. Turite apgalvoti, kiek pinigų skirsite savo vestuvėms. Galite paskaičiuoti, kiek apytiksliai šventė kainuos vienam žmogui. Taip pat pasitarti su draugais, jau kėlusiais vestuves, pasikonsultuoti, kas kiek kainavo ir pan. Prie biudžeto reikėtų pridėti 30 % nenumatytoms išlaidoms. 

4. Sprendimas, kas planuos vestuves

Turite nuspręsti, ar samdysite vestuvių planuotoją, ar vestuves organizuosite patys. Jeigu samdysite vestuvių planuotoją, visi tolimesni žingsniai bus daug lengvesni. Jeigu nusprendėte vestuves planuoti patys, reikėtų nueiti į individualų konsultacinį susitikimą, per kurį vestuvių planuotojos pasidalija savo žiniomis ir patirtimi. 

5. Sprendimas, kokio pobūdžio bus šventė

Turėtumėte nuspręsti, kokios ceremonijos norite. Ar tai bus santuokos ceremonija, po kurios išgersite tik po šampano taurę, ar ištaiginga vakarienė restorane, ar vakarėlis per naktį kaimo turizmo sodyboje. Ar svečiai bus apnakvyndinti, ar šventė tęsis antrą dieną, ar pakaks vienos. Visa tai labai svarbu renkantis vietą ir planuojant biudžetą.
Vestuvių planavimo tema taip pat pakalbinome rusų kilmės auksinio jaunimo atstovę, būsimą nuotaką Viktoriją Tverskają.

Sakykite, nuo ko pradėjote planuoti vestuves?

Pradžioje apgalvojome, kaip norėtume, jog atrodytų ta diena, mažytės smulkmenos – gėlės, stalai, aprangos stilius, suknelė bei kostiumas, taip pat šventės vieta.

Kur ieškojote informacijos apie vestuvių planavimą?

Informacijos ieškojome Facebook‘e, portalo ApieVestuves.lt straipsniuose, žurnale „Bride“.

Kiek planuojate išleisti pinigų savo vestuvėms?

Vestuvių biudžetas 70 000 Lt.

Apie kokias vestuves svajojate?

Samdysimės vestuvių planuotoją, nes patys to tikrai neįgyvendinsime, o taip pat norėtųsi, kad patartų profesionalas ir pasiūlytų ką nors naujo, iš ko galėtume pasirinkti. Gyvename ne Lietuvoje, o Mančesteryje, todėl tai komplikuoja situaciją. Svajojame padaryti šventę sau, nebūtinai pagal papročius, gal tiesiog keletą įterpsim, nes papročiai labiau sujungia ir sustiprina šeimą. Norime, kad tai būtų mūsų diena, mūsų šventė, tad bus tik artimiausi svečiai, gera nuotaika, skanus maistas, geri muzikantai ir vedėjai. Kalbant apie bažnyčią – per svarbiausią įvykį ji turėtų būti gražiai papuošta ir jauki.  
JEI LIKO DAUG NEATSAKYTŲ KLAUSIMŲ, KREIPKITĖS PADĖSIME - vestuvių planavimo KONSULTACIJA
Daugiau patarimų apie vestuvių planavimą skaitykite rubrikoje VESTUVIŲ PLANAVIMAS
Apie vestuves taip pat diskutuoja ApieVestuves.lt FORUMO merginos, pasisemti idėjų ir patarimų užsukite čia!
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai