Veiklos idėjos su vienkartiniais aparatais


PLANUOJU VESTUVES PATS: PLIUSAI IR MINUSAI

Fotografas Redijus Anikanovas  www.redijus.com
Vestuvės dažniausiai reikalauja daug pastangų, įgūdžių bei pinigų, todėl klausimas, ar vestuves planuoti patiems, ar samdytis vestuvių planuotoją, tikriausiai kyla kiekvienai jaunavedžių porai. Visgi nusprendę vestuves planuoti patys, turėtumėte žinoti, kokie iššūkiai gali laukti ateityje. Šis straipsnis palengvins jūsų apsisprendimą ir atsakys į klausimą, ar vestuves planuoti patiems, ar tai turėtų daryti profesionalas. Pateikiame jums pliusų ir minusų sąrašą, jeigu vis dėlto nusprendėte vestuves planuoti patys.

Minusai

Stresas. Tai vienas iš didžiausių faktorių, galintis paveikti nuotaką per šventę. Ar tikrai norite ne mėgautis, o būti pavargusi savo vestuvių dieną? Organizuodama vestuves turėtumėte įvertinti savo galimybes. Turėtumėte pagalvoti, ar tikrai vestuvių dieną galėsite ir norėsite atsakinėti į skambučius, eiti prie altoriaus ir tuo pačiu koordinuoti visą šventės eigą.
Pažintys. Pasisamdžius vestuvių planuotoją jums nereikės valandų valandas naršyti internete ir ieškoti įvairiausių kontaktų. Fotografai, maisto tiekėjai, automobiliai, šventės vieta, dekoracijos ir t. t. Vestuvių planuotojas turi visus kontaktus ir visu tuo pasirūpins už jus.
Nuoseklumas. Norint, kad vestuvės vyktų sklandžiai, reikėtų, kad viskas vyktų pagal planą, tačiau patarlė byloja: žmogus planuoja, o Dievulis juokiasi. Pagalvokite, ar turite tokių organizacinių gebėjimų ir įgūdžių, jog viskas vyktų pagal planą.
Laikas. Vestuvių planavimas atima be galo daug brangaus laiko, kadangi viskuo pasirūpinti turi pats. Jei vestuves planuojate patys, tai daryti reikėtų kuo anksčiau, kadangi suplanuoti vestuves kainuoja daug laiko. Reikėtų žinoti, kad gali tekti sėdėti naktimis ir rūpintis vestuvių smulkmenomis.
Klaidos. Planuojant vestuves dėl įgūdžių ir patirties stokos galite prisiplanuoti ir klaidų. Dėl to gali tekti už vestuves ir permokėti, o ir pačių jaunųjų nuotaikos tikriausiai bus visai nešventiškos.

Pliusai

Biudžetas. Nusprendę vestuves planuoti patys galite sutaupyti tam tikrą dalį pinigų ir juos panaudoti kitoms reikmėms. Vestuvių planuotojų kainos svyruoja nuo 2500 ir kopia į viršų, kadangi daug kas priklauso nuo vestuvių pobūdžio. Taigi, sutaupytus pinigus galėsite tiesiog pasilikti medaus mėnesiui.
Idėja. Jei planuojat vestuves patys, galite būti tikri, jog niekas neprimes savo idėjų jums. Jeigu nuosekliai viską vykdysite, iškelsite tokias vestuves, kokias ir įsivaizdavote.
Draugai. Planuodami vestuves patys į pagalbą visada galite pasikviesti draugus, tėvus, tetas ar dėdes. Juk tai artimiausi žmonės, kurie tikriausiai neatsisakys padėti ar patarti. Tačiau turėtumėte pagalvoti, ar jie padeda savo noru, o gal tiesiog nenori jaunavedžiams pasakyti ne?
Užtikrintumas. Niekas nepirktų katės maiše, todėl kiekviena nuotaka, planuojanti vestuves pati, turės galimybę stebėti visą procesą. Galės pati pauostyti gėles, paragauti maisto, dekoruoti šventės vietą ir kalbėti su fotografu. Tik pati pabendravus ir prisilietus prie proceso ji galės būti užtikrinta, kad viskas vyksta pagal planą, juk atiduoti savo šventės planavimą kitam reikia didelio pasitikėjimo.
Laurai. Jeigu jūsų vestuvių šventė praėjo kaip sviestu patepta, o jūsų nuotaikos bei emocijos tiesiog kunkuliuoja, sveikiname! Tai reiškia, kad jums puikiai pavyko ir galite savimi didžiuotis, visi laurai ir ovacijos priklauso tik jums. Ir jūs drąsiai galite paglostyti sau galvą, nes atlikote nuostabų darbą.
 
 
Daugiau apie vestuvių planavimą skaitykite atskiroje rubrikoje VESTUVIŲ PLANAVIMAS
Apie vestuves ir jų planavimo peripetijas diskutuoja ApieVestuves.lt forumo merginos, idėjų pasisemti užsuk ir TU!
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2014-09-26 14:11
Meda
Na, čia gal reikia turėti organizatoriaus gyslelę, nes tikrai ne kiekvienam pavyksta suplanuoti šventę.Labai smagu, kad viską puikiai ir sklandžiai pavyko įgyvendinti :)
2014-09-25 16:13
O mes savo vestuves planavomės be jokių koordinatorių. Įdėjom daug darbo ir meilės į tai, ir rezultatas buvo nuostabus, ir toks, kokio tikėjomės. Tiesiog reikia labai gerai apie viską pagalvoti. Draugai dalyvavę vestuvėse sakė, kad dar tokios ramios nuotakos nėra matę, nes likus porai valandų iki vestuvių sėdėjom ir gurkšnojom kavytę, ramiai laukdami, kada važiuosime į bažnyčią :) Visi stebėjosi, kaip apie visas smulkmenas buvo pagalvota, ir kaip viskas linksmai išėjo. O ir biudžetas vestuvių, į kurį pavyko sutilpti nustebino ne vieną :)
2014-09-25 08:59
Meda
Vestuves su vyru planavome patys, bet turejome konsultacija, tikrai b8tina, jei nori viska suorganizuoti sklandziai, nes atsiranda dalyku, apie kuriuos nebutum pagalvojes