Svečiai AIKČIOS, jei įgyvendinsite šias idėjas


PAVERSKITE MERGVAKARĮ NEPAMIRŠTAMU ŠOKIU!

Nuotrauka iš SokiuAkademija.lt archyvo
Vieną jaukų vasaros vakarą Vilniaus senamiestyje kalbėjomės su Jurga Česnavičiūte – „Šokių akademijos“ įkūrėja – apie mergvakarius, jų tradicijas ir šokio subtilybes. Jurga atskleidė, jog merginos drąsiai renkasi šokio pramogas mergvakariui ir papasakojo, kaip atrodo mergvakaris „Šokių akademijoje“. Apie visa tai ir dar daugiau skaitykite straipsnyje.

Sakykite, kaip dažnai į Jus kreipiasi merginos, norinčios mergvakarį paversti šokiu?

Vasarą mūsų studijose Kaune ir Vilniuje kiekvieną savaitgalį vyksta šokių pamokos mergvakario dalyvėms. Tačiau tai tik tarpinė stotelė merginoms – pašokusios ir išsišėlusios jos toliau tęsia savo programą, kuri, kaip pastebėjau, būna gana aktyvi.

Kokio stiliaus šokio dažniausiai pageidauja mergvakariui? Gal turite tam tikras programas?

Dažniausiai merginos pageidauja moteriškų šokių, tad jau keletą metų pastebiu, kad populiariausia burleskos tema arba Lotynų Amerikos karštis (salsa, bačiata, merengė). Gana dažnai pageidauja sukurti nesudėtingą choreografiją pagal žinomo atlikėjo kūrinį. 
Mes siūlome, kad šią smagią pramogą įamžintų profesionalus fotografas, fiksuojantis visas smagiausias akimirkas. Po pamokos ar per pertraukėlę merginos gali papozuoti. 

Kokius mokytojus parenkate mergvakarių šokiams? Galbūt merginos pageidauja mokytojo vyro?

Visi mūsų mokytojai veda šiuos užsiėmimus, tik vieni yra linkę prie vienos temos, kiti – prie kitos. Pasitaiko, kad pageidauja ir mokytojo vyro. 

Tikriausiai pabendraujate su savo klientėmis. Sakykite, išmoktą šokį merginos kur nors pademonstruoja ar jį pasilieka paslaptyje, tik sau?

Tikrai nemaža dalis kompanijų išmoktą šokį pademonstruoja vestuvių šventėje po vidurnakčio. Adrenalino gauna visos. 

Kiek laiko trunka šokio pamoka per mergvakarį? Kaip ji atrodo? Nuo ko pradedate?

Pamoka trunka apie valandą. Pradedame nuo pažinties su mokytoja, kuri papasakoja, kaip viskas vyks, nuteikia merginas linksmai praleisti laiką, nes pagrindinis tikslas toks ir yra. 

Ar geros mokinės mergvakarių dalyvės? Ar užtenka tos vienos pamokos šokiui išmokti? Galbūt mokantis svarbiau ne rezultatas, o procesas?

Tikrai svarbu pats procesas, dėl to šias specifines pamokas veda renginių vedėjų patirtį turintys, komunikabilūs ir nuotaikingi mokytojai. Ypač svarbu įdomiai pateikti šokį, koncentruotis į merginų poreikius (jie dažnai būna skirtingi, tai galima pastebėti tik per pamoką) ir daugiau dėmesio skirti mergvakario kaltininkei. 
Visi mokiniai geri. Aišku, vienos drovesnės, kitos pašėlusios ar aistringos, būna ir pavargusių merginų, jeigu visą dieną vyksta šventė, o pas mus atvyksta tik vakarop... Bet šokis atgaivina, įtraukia, užburia. Džiaugiamės, kad visas pavyksta nudžiuginti, nustebinti ir išlydėti besišypsančias. 

Ar sunku išmokti šokti pradedančiajam? Ar yra tam tikros taisyklės, kurias turėtų žinoti merginos, norinčios šokio mergvakariui?

Choreografiją mokytojai yra paruošę kelių sudėtingumo lygių ir jau per pamoką sprendžia, kuri tinkamesnė, kad nebūtų vienoms per lengva, kitoms per sunku. Pagrindinė taisyklė – nusiteikti smagiai praleisti laiką ir dėvėti patogią avalynę. 

Papasakokite įsimintiniausią įvykį, susijusį su mergvakarių šokiais. Galbūt buvo išskirtiniai kostiumai, genealios klienčių idėjos, įdomi, kitokia muzika, išskirtinis šokis, keista vieta ir pan.?

Dažniausiai pamokas rengiame mūsų studijose, kur jauki aplinka, nėra pašalinių žvilgsnių, mokytojos dažnai pasirūpina papuošti salę žvakėmis...
Bet vieną kartą pačiai teko vesti mergvakarį pačiame Vilniaus centre esančio parko kavinėje. Tikrai susilaukėme daug dėmesio, nes merginos atrodė lyg atvykusios iš Karibų salų. Tačiau dėmesys buvo malonus: pačios organizatorės taip norėjo, ir viešumas buvo lyg išbandymas visoms. 
Merginos išradingos ir dažnai pasirenka temą ar tam tikras detales: apsirengia kariška tema ar visos vilki retro stiliaus sukneles. Vienos dėvėjo ilgus sijonus ir šoko basos (net ir mokytoją užkrėtė, kuri nusispyrė aukštakulnius) kaip kokiame hareme, kitos kaip akcentą pasirinko ryškias skirtingų spalvų pėdkelnes ir aukštakulnius. 

Ką patartumėte merginoms, norinčioms per mergvakarį išmoktą šokį pademonstruoti per vestuves?

Patarčiau dar kartą po mergvakario susitikti ir visoms prisiminti šokį. Dažnai po pamokos nufilmuojame rezultatą, kad galima būtų prisiminti pamirštą judesį ar žingsnį. Būtent tai patarčiau nepamiršti ir padaryti. 

Prieš kiek laiko reikėtų kreiptis į jūsų „Šokių akademiją“ norint rezervuoti pamokas mergvakario šokiui? Ir kaip tai padaryti?

Dažniausiai merginos kreipiasi likus trims savaitėms iki šventės, bet pasitaiko, kad paskambina ir prieš kelias dienas – stengiamės pagelbėti. Kreiptis kviečiame el. paštu [email protected]
Daugiau apie mergvakario idėjas skaitykite rubrikoje PAMERGĖMS IR PABROLIAMS
Ieškančioms daugiau apie šokį, kviečiame apsilankyti rubrikoje ŠOKIS bei Jurgitos ekspertų skiltyje
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
4
Komentarai
2014-09-02 12:04
Šokių Akademija
Labas Martyna, šokių pamoka mergvakariui mūsų salėje kainuoja 250 Lt. Ši kaina galioja kompanijai iki 15 žmonių.
2014-09-02 12:02
Šokių Akademija
Labas Martyna, šokių pamoka mergvakariui mūsų salėje kainuoja 250 Lt. Ši kaina galioja kompanijai iki 15 žmonių.
2014-09-02 12:02
Šokių Akademija
Labas Martyna, šokių pamoka mergvakariui mūsų salėje kainuoja 250 Lt. Ši kaina galioja kompanijai iki 15 žmonių.
2014-08-31 23:47
Martyna
Superinė idėja, įdomu kiek kainuoja tokia pamoka :)