Užkandžių stalas – neatrastų duonos skonių paieškos


KARINOS IR MODESTO KELIAS NUO SUSIPAŽINIMO IKI VESTUVIŲ

Nuotrauka iš Karinos ir Modesto archyvo
Mūsų puslapio skaitytoja bei aktyvi forumo dalyvė Karina dalijasi didžiosios dienos įspūdžiais. Kaip diskotekoje gimusi meilė gali išaugti iki nuostabiausios gyvenime dienos.

Kada ir kaip susipažinote? Kada įvyko piršlybos ir kokios jos buvo? 

Susipažinome mes prieš šešerius metus per Jūros šventę diskotekoje. Turėjome bendrą draugą, kuris mus ir supažindino. Jau iš pirmo žvilgsnio pajutau, kad šis žmogus kažkuo ypatingas. Per visą diskoteką jo akys stebėjo tik mane, o žvilgsnis buvo toks gilus... 
Pasipiršo jis man du kartus. Didžiąja mūsų meilės liudininke tapo jūra. Abu pasipiršimai turi savo istorijas. Pirmą kartą sieja data, tai buvo ta diena, kai prieš ketverius metus mes susipažinome. Jis labai jaudinosi, todėl man buvo įtartinai smalsu, kas čia jam dabar nutiko. Tiesiog gražų vasaros vakarą pasiūlė važiuoti prie jūros pasivaikščioti. Tuo tarpu man paskambino draugė, kurią seniai mačiau, todėl ir šiai pasiūliau prie mūsų prisijungti. Mano vyrui buvo šokas: jis tiek planavo, o aš ėmiau ir pasikviečiau kartu draugę. Tad šiai atvykus patyliukais jie vis šnibždėjosi apie jo planus. Taigi, važiavome prie Olando kepurės (labai dažnai mėgstam atvažiuoti čia, todėl didelių įtarimų nekilo). Bevaikštant priėjome tą vietą, kur jis pasiryžo atsiklaupti ir ištarti: „Ar tekėsi už manęs?“ Aš iš tikrųjų labai sutrikau ir nežinojau, ką ir sakyti, tačiau galų gale apkabinau, priimdama dovanojamą žiedą. Pirmą kartą visi mums sakė, kad per metus būtina susituokti, kitaip žiedas praranda savo prasmę. Praėjo metai ir jis dar romantiškiau padovanojo antrą žiedą, kurio istorija liks mums... Tada pradėjome planuoti vestuves. 

Kada ir nuo ko pradėjote planuoti vestuves? Kiek laiko planavote? Kas buvo sunkiausia? Kas maloniausia? 

Vestuves pradėjome planuoti prieš metus. Po truputį pradėjome domėtis sodybomis, fotografais ir vedėjais. Kadangi pati esu mačiusi daug įvairių vedėjų, muzikantų, tai šis uždavinys nebuvo labai sudėtingas. Labiausiai savo programomis mane sužavėjo „Šoumenų“ atstovai. Savaime aišku, išsiaiškinome kainas ir susidėliojome numatomą biudžetą. Išskyrėme prioritetus, kam galime skirti daugiausia lėšų. Pirmoje vietoje buvo sodyba, fotografai, vedėjas. Taip pat mano vyras labai norėjo filmuoti vestuves. Galiausiai – suknelė. Todėl didžiausią dėmesį skyrėme šiems prioritetams skirstydami biudžetą. Pasidomėję, kokios kainos ir koks sodybų užimtumas, išsirinkome datą. Švęsti norėjome rugpjūtį ar rugsėjį, tad pagal šiuos mėnesius ir žiūrėjome, kada galime užsakyti sodybą. Paskui užsisakėm fotografus: vauras.lt. Ilgai dvejojome, kas geriau: ar brangiai kainuojantys ir daug patirties turintys fotografai, kurių nuotraukos atrodo kaip žurnalo viršeliams darytos; ar jaunas žmogus, vis dar pilnas savų idėjų, nors patirties gal ir mažiau? Taigi nusprendėme išbandyti Martyną Vaurą; ir nė trupučio nesigailėjome – nuotraukos buvo fantastiškos, taip pat užsisakėme vedėją, filmuotojus ir galiausiai nunešėme dokumentus į bažnyčią. Kai pagrindiniai objektai ir žmonės buvo užsakyti, ėmiausi planavimo darbų. Rinkau, domėjausi internete vestuvių idėjomis kaupdama nuotraukas. Ši dalis buvo maloniausia ir smagiausia. Užrašuose žymėdavausi, kas man labiausiai patinka, ir iš to kartu su vyru rinkomės bendrą vestuvių temą ir spalvas. Naršydama internete užtikau ApieVestuves.lt forumą, kuriame buvo galima dalytis surinkta informacija su kitomis būsimomis nuotakomis. Dienų dienas skaičiau ir pati dalijausi savo sukaupta patirtimi. Ypatingai mėgau dalyvauti įvairiuose konkursuose, kurie buvo skirti tik būsimoms nuotakoms. Ne kartą laimėjau. Teko dalyvauti keliuose seminaruose nuotakoms, kuriuos rengė „Dvelkia laime“ vestuvių organizatorės ir profesionali vizažistė Olesia Žuravliova (ji ir buvo mano išrinktoji, vestuvių dieną puošusi mane savo makiažo galia). Šie seminarai buvo labai naudingi, informatyvūs man kaip nuotakai, pasisėmiau daug patirties ir patarimų. Teko išgirsti apie įvairius paslaugų teikėjus, netgi paragauti desertų stalo skanumynų. Dekoracijas, kvietimus ir pan. dariausi pati ir nė kiek tuo nesigailiu, nes savas darbas man maloniausias, nors produktas ir nėra profesionalus. Sunkiausia ir daugiausia nervų ląstelių suėdė visi bažnytiniai popieriniai reikalai. Baisiai nemėgstu popierizmo. Visi tie bažnyčios reikalaujami leidimai ir visi kiti popierizmai labiausiai erzino. Bet nuo to nepabėgsi. Atėjo ir praėjo. Sunkiausia buvo nuspręsti, kaip elgsiuosi su suknele. Siūdinsiuos, pirksiu ar nuomosiu? Perėjau visus Klaipėdos salonus nuo A iki Z. Peržiūrėjau visus internetinius skelbimus, tačiau neradau tokios, kokią pamačius iškart skraidyčiau. Todėl galų gale nusprendžiau suknelę siūdintis!!! Likau patenkinta!!!! 

Kaip gimė vestuvių idėja? Apie kokias vestuves svajojote? Kur ieškojote informacijos ir idėjų vestuvėms? 

Didžiausia mano svajonė buvo lengva, vėjo plaikstoma suknelė ir gera nuotaika. Pati vestuvių idėja gimė interneto platybėse bei per seminarus apie vestuves. Įvairių idėjų sėmiausi net nagrinėjant fotografų darbus. 

Kaip kvietėte svečius? Pamerges? Pabrolius? 

Jokio išskirtinio kvietimo pabroliams ir pamergėms neturėjome. Pirmieji apie vestuves sužinojo liudininkai, tėvai ir tada galiausiai pabroliai ir pamergės. 

Kur šventėte? Kas rūpinosi maistu? Saldumynais? 

Šventė vyko A. ir S. Baniulių sodyboje, esančioje Šiūparių k. ( Klaipėdos raj.). Čia dirba puikiai savo darbą išmanančios virėjos. Maisto patiekimas aukšto lygio, o skonis – neapsakomas. Vaisiais rūpinomės patys, tačiau auksinės virtuvės šefės rankos vaisius pavertė įspūdingais meno kūriniais. Aptarnaujantis personalas be galo paslaugus ir kruopščiai atlieka savo darbą.
O savininkas ponas S. Baniulis – ypatingas. Tai žmogus, dirbantis dėl kliento, o ne dėl pelno. Tik jis siekia puošti sodybą, įsiklauso į kliento norus bei nuomonę. Man pakako užsiminti pora žodelių apie savo norus ir jis stengėsi kiek įmanoma daugiau įgyvendinti. Ponui Sauliui rūpi kliento nuomonė, tai, manau, didelis pliusas.
Saldaus stalo gėrybėmis rūpinausi pati. Grybukus ir marcipaninius sausainukus užsakiau iš „Pitliaus skanėstų“, įsikūrusių Klaipėdos senamiesty. Likusius saldumynus pirkau „Saldumynų pasauly“. Pyragas „Kukulinis“, kurio užtekom dar savaitei, mėgstamiausias vestuvių pyragas, jį gamino mano teta. Didžiausia saldaus stalo puošmena turėjo būti mūsų vestuvių tortas, tačiau šio labai greitai neliko, kadangi buvo per daug skanus. Tortą gamino „Kiškio pyragai“. Svečiai, kurie nevalgo saldumynų, o ypač vestuvinių tortų, vis kartojo man: „Koks nerealiai skanus buvo tortas, puoliau ragauti net visų aukštų!“ 

Kur ieškojote drabužių – suknelės ir aksesuarų? 

Suknelės ieškojimo istorija ilga. Aplankiau beveik visus Klaipėdos salonus, nuomojančius vestuvines sukneles, teko nuvykti net į Šilutę, peržvelgiau visus įmanomus skelbimus internete, kol galiausiai nusprendžiau, kad suknelę teks siūdintis! Medžiagos suknelei važiavau pirkti į Vilnių, o suknelę siuvome Plungėje. Aksesuarus gaminausi pati. 

Kodėl dalijotės vestuvių planavimo dienoraščiu? Kokias merginas forume sutikote? 

Vestuvių dienoraštyje pasidalijau trumpai apie savo šventę, norėdama suteikti daugiau informacijos kitoms būsimoms nuotakoms apie įmones, teikiančias paslaugas. Kiek įmanoma, pasidalijau tos dienos savo patirtimi ir įspūdžiais. Daugiausia pati skaičiau kitų merginų dienoraščius, nors pati visą tą laiką iki vestuvių jo nepildžiau, tačiau dalyvavau kitose forumo skiltyse dalydamasi savo informacija. Merginos čia renkasi įvairios, kiekvienos su savo svajonėm, savo patarimais ir įspūdžiais. Kadangi didžioji dalis vestuvių planavimo darbų tenka moterims, šios renkasi ApieVestuves.lt forume, kur galima gausiai dalytis ir imti idėjas iš tokių pačių merginų kaip jos, nes tik čia jos supranta viena kitą. 

Jūsų TOP 3 patarimai būsimiems jaunavedžiams. 

1. Nepamirškit, kad tai jūsų šventė, tad šokinėti turi aplink JUS.
2. Planuojant biudžetą, būtina išskirti prioritetus.
3. Šventė Jūsų, todėl galutinis žodis bus jūsų, o ne mamos, sesers, draugės ar kitų.
 
Daugiau istorijų apie vestuves galite rasti rubrikoje TIKROS VESTUVĖS
Vestuvių planavimo įspūdžiais dalijasi būsimos nuotakos www.apievestuves.lt/forumas
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2014-11-05 20:56
Karina
Daugiau Martyno ir Giedrės užfiksuotų akimirkų iš mūsų šventės galima pamatyti čia ->
https://www.youtube.com/watch?v=ZSjGFZ7BbDk
2014-11-05 14:56
Greta
labai silti ir faini
super