Paslaugų teikėjų dress code


KAIP PASIRINKTI PASLAUGŲ TEIKĖJUS, NESUTRIKTI IR NESUKLYSTI

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com
Interneto platybėse, parodose, reklaminiuose lankstinukuose ir vestuvių žurnaluose – pilna įvairiausių paslaugų teikėjų, vieni už kitus gražesni, geresni, kaip teigia, o kainos nemažos – kaip išsirinkti? 

Siūlau pasitelkti sveiką logiką ir pritaikyti bent pusę šių kriterijų: 

1. Rekomendacijos – artimųjų, pažįstamų visada geriausia ir patikimiausia reklama. Bet įvertinkite ir tai, kokio žmogaus klausiate. Jei dažniausiai jūsų nuomonės sutampa, tuomet valio. Bet jei ne... Galvokite savo galva. Draugai tikrai nuoširdžiai patars ir pasakys, kas, kaip, kodėl buvo ir pasidalys kontaktais. Jei teko dalyvauti tų draugų vestuvėse, prisiminkite, kaip patys ten jautėtės ir ar teko stebėti paslaugos teikėjo darbą. 
2. Asmeninis kontaktas. Pasitikrinti rekomenduojamą paslaugų teikėją patiems: susitikite asmeniškai, pabendraukite ir tada įvertinkite, ar patinka ir tinka Jums. Pasikalbėkite, įvertinkite ir pagal aprangą, ir bendravimo stilių, klauskite detalių. Jei tai vedėjas, kokius tiksliai žaidimus ves, kaip tiksliai elgtųsi tam tikroje situacijoje ir t. t. Jei tai muzikos grupė, kur galima peržiūrėti jų repertuarą, koncertus, renginius. Jei tai fotografas, prašykite parodyti visas kelių vestuvių nuotraukas. Jei tai vaizdo operatorius, prašykite kelių vaizdo peržiūrų. Jei tai planuotoja, prašykite rekomendacijų – kam galite paskambinti ir paklausti, kaip sekėsi dirbti kartu. 
3. Ragauti. Jei renkatės maistą, būtinai paragaukite. Niekada nepasitikėkite tokiomis šeimininkutėmis, kurios yra labai geros ir labai skaniai gamina, bet jų gaminamo maisto iki vestuvių nėra kur paragauti ir pamatyti... Jei jums svarbu, ką valgote kasdien, tai kodėl neturi rūpėti kuo vaišinsite per savo šventę? 
4. Kaina. Dar renkantis, ypač maistą, rekomenduoju atkreipti dėmesį į kainą: jei turite 3–4 pasiūlymus, toks pat kiekis, tačiau 1 teikėjas siūlo žymiai mažesnes kainas, gali būti patrauklu, bet įtartina. Maistas toks dalykas, kuris turi būti labai šviežias. Tad jo gali būti kiek mažiau, bet labai geras, juk čia šventė ir dabar 21 amžius, tad ne maisto kiekis ant stalo, o kokybė pati svarbiausia. 
5. Rekomendacijos. Paprašykite, kad duotų bent kelis buvusių klientų numerius, paskambinkite, paklauskite, ar skanu buvo, ar patiko, kaip viskas pateikta buvo... Apskritai visų prašykite rekomendacijų: telefono numerio, el. pašto ir nepatingėkite paskambinti ar parašyti. 
6. Sutartys. Nepasitikėkite paslaugų teikėjais, nenorinčiais rašytis sutarčių, net jei jie yra didžiausios žvaigždės. Apie tai, kas popieriuje nesurašyta, liaudyje sakoma: „šakėmis ant vandens parašyta.“ Parašei, padėjai parašiuką ir ramu – visos pusės žino: kada, kur, kiek ir ko pažadėjo, kiek kainuoja ir ko tikėtis, o jei tai neįvyko, kaip kompensuojama. 
7. Lyginti. Nesidrovėkite lyginti kainų ir paslaugų, išsiųskite kelias užklausas, ištirkite rinką patys. Klientas dažnai laimi konkurencingoje rinkoje. Patarimas: siųsdami elektorinius laiškus nedėkite visų el. paštų į visiems matomą eilutę, siųskite jei norite vienodą laišką, bet adresatus paslėpkite. 
8. Konsultacija. Galite kreiptis į vestuvių planuotoją asmeninės konsultacijos, jos dažniausiai turi patirties ir gali labai greitai pasakyti vieno ar kito paslaugų teikėjo pliusus bei minusus ir į ką atkreipti dėmesį, ko reikalauti ir kur ieškoti.
Rinkitės ramiai ir apgalvokite, viską patys išbandykite ir tai turi jums patikti. Pasitelkite pagalbą. Nesamdykite jokių mistiškų niekur nematytų negirdėtų paslaugų teikėjų. Patikėkite savo svarbiausią gyvenimo šventę tikriems profesionalams
Daugiau vestuvių planavimo patarimų bei idėjų rasite rubrikoje VESTIVIŲ PLANAVIMAS
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS