O gal vilkėti netradicinę juodą suknelę? Interviu su R. Piekautaite


Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ SAMDANT PASLAUGŲ TIEKĖJUS?

Nuotrauka iš asmeninio Marijaus arch.
Rekomendacijos. Pasitikėkite tik Jums pažįstamų žmonių, kurių skoniu neabejojate, rekomendacijomis. Elektroninėje erdvėje rekomenduojančių žmonių skonis ir kokybės supratimas gali kardinaliai skirtis nuo Jūsų.
Susitikite ar šiuolaikinių technologijų pagalba bent susisiekite su tiekėju. Tai, kaip žmogus kalba, rengiasi ir tariasi dėl susitikimo, dažniausiai labai tiksliai nusako žmogaus estetikos ir atsakomybės lygį teikiant paslaugas.
Derinkite raštu. Stenkitės visą informaciją siųsti ir gauti elektroniniu paštu – taip visa informacija ne tik nepasimirš, nepasimes – tai bus Jūsų garantas ginčo atveju.
Jei su tiekėju detales aptariate žodžiu, vėliau jam parašykite laišką su Jūsų pokalbio santrauka ir paprašykite patvirtinimo.
Pasirašykite sutartis. Jei tiekėjas neturi savo sutarties varianto, sudarykite savo – surašykite esminius Jūsų susitarimo punktus.

Esminiai dalykai, ką reikėtų įtraukti į sutartį ar bent aptarti elektroniniu paštu:

  • Tiksli paslauga. Įvardykite, kokia tiksliai paslauga perkama (pavyzdžiui, sudarant sutartį su restoranu, turėtų būti numatyta, ar be maisto ir aptarnavimo įeina šios paslaugos: dekoravimas, įgarsinimo, apšvietimo ir vaizdo aparatūra, ar ji tinkama Jūsų pasirinktam atlikėjui, patalpa atlikėjų persirengimui ir kt.).
  • Paslaugos teikimo data ir laikas – kada pradedama teikti, kada baigiama. Ar skaičiuojamas laukimo laikas, ar tik paslaugos teikimo. Aptarkite, nuo kada tiksliai skaičiuojami viršvalandžiai.
  • Kaina. Nurodykite tikslią kainą, aptarkite, ar į kainą įskaičiuotas transportas, mokesčiai, priemonės darbui, suderinkite viršvalandžių kainą.
  • Avansas. Visiškai normalu tiekėjui iki vestuvių sumokėti avansą – paprastai jo dydis svyruoja nuo 10 % iki 30 %. Niekada iki vestuvių nemokėkite tiekėjui visos sumos.
  • Baudos. Lygiai taip pat normalu kaip ir avansas tiekėjui – sutartyje numatykite baudas, jei nesilaikoma sutarties sąlygų. Pavyzdžiui, neatvykimo į renginį be svarbios priežasties, savo paslaugų atšaukimo likus nustatytam terminui, vėlavimo ar kt. Baudos dydis turėtų būti atitinkamas avanso dydžiui.
  • Alternatyva. Tiekėjo ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju tiekėjas turėtų numatyti alternatyvą, kaip jis galėtų pakeisti savo paslaugas kitu tiekėju.
  • Apranga. Numatykite tiekėjų aprangos kodą / gaires. Tam, kad Jūsų puošniose ir iškilmingose vestuvėse fotografas nebūtų apsirengęs plėšytais džinsais ir „žvejo“ liemene, arba atvirkščiai – Jūsų kaimiškose ir jaunatviškose vestuvėse, kur vilkėsite trumpą lengvą suknelę, grupės dainininkė neatvyktų pasipuošusi vakarine suknia.
  • Alkoholis. Visiškai normali sutarties sąlyga, draudžianti tiekėjui vartoti alkoholį per renginį.
  • Paslaugų teikimo sąlygos. Iš anksto gaukite muzikantų ir atlikėjų technines sąlygas („rider’ius“) ir suderinkite su įgarsinimo tiekėju. 
2–3 dienos iki vestuvių. Visiems tiekėjams išsiųskite galutinį scenarijų / dienos planą, kuriame būtų visų kitų tiekėjų kontaktai, paskambinkite visiems ir pasiteiraukite, ar viskas aišku ir nekyla klausimų.
Šventės dieną pasirūpinkite tinkamo dydžio persirengimo kambariu tiekėjams, kuriems jo reikia. Dirbantys Jūsų šventėje (koordinatoriai, fotografai, operatoriai, DJ, vedėjai ir muzikantai) dažnai savo dieną pradeda anksčiau arba baigia vėliau nei Jūs. Dauguma tikrai dirbs su didesne meile, jei pasirūpinsite vandeniu ir užkandžiais jų persirengimo kambaryje.
Atsiskaitymas. Jei atsiskaitote pavedimu, šventės dieną tiekėjui užteks padėkos. Jei grynaisiais, iš anksto pasiruoškite voką su tiekėjo vardu ar pavadinimu.
 
Daugiau apie vestuvių tiekėjus ir planavimą skaitykite rubrikoje VESTUVIŲ PLANAVIMAS
 
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2015-02-20 19:42
Greta
na jusu pranesimas per seminara vilniuje paliko ddeli ispudi. sekmes jums