Žiemos vestuvių idėjos 2014 m.


KODĖL IR KAIP RINKTIS VESTUVIŲ VEDĖJĄ?

Nuotrauka iš asm. archyvo

Pasitarkime: kodėl ir kaip rinktis vestuvių vedėją 

Yra labai daug variantų, kam patikėti savo vestuvių vakarą, tačiau jau daugiau nei šešerius metus vienas populiariausių yra vestuvių vedėjo ir DJ tandemas. Vedėjais dirba charizmatiški bei jaučiantys renginio nuotaiką ir ją galintys valdyti asmenys. Dažniausiai tai renginių organizavimo versle dirbantys žmonės arba televizijos ar šou pasaulio atstovai. 

Kas yra geras renginio vedėjas? 

Profesionalais galime vadinti tuos, kurie dirba ne vieną sezoną, o mažiausiai keturis. Jų sezonas ne tik vasarą, bet ir pavasario ar žiemos vestuvės. Taip pat šie vedėjai jau yra vedę lietuvaičių, mišrias ir užsieniečių šventes. Tokie vedėjai kartais veda vestuves ir užsienio šalyse. Todėl jie moka valdyti ne tik lietuviškai kalbančią publiką, bet ir užsienio svečius. Šie žmonės išmano savo darbą ir jaučia publiką. Jie į jūsų šventę žiūri kaip į renginį, kuris privalo pavykti. 

Patarimai į ką atkreipti dėmesį: 

  • Nesusigundykite du darbus dirbančiais asmenimis, pvz., rinkoje pilna pasiūlymų – vedėjas ir DJ viename. DJ negali gerai atlikti dviejų darbų vienu metu, kaip ir vedėjas negali būti DJ. Kiekvienas šventėje dirba savo darbą ir papildo vienas kitą.
  • Vedėjas ir DJ dirba kartu kaip komanda ir sukuria bendrą renginio atmosferą.
  • Dažniausiai vedėjo honoraras pateikiamas be DJ, garso ir šviesos aparatūros kainos.
  • Dažniausiai vedėjai dirba su profesionaliais DJ, todėl rekomenduojame savo vedėjo paprašyti dirbti su jam tinkančiu DJ. Nes ne kiekvienas DJ gali dirbti vestuvėse ir reaguoti į vedėjo kalbą. Rinkitės DJ, turinčius patirties dirbti su vedėjais. Idealu, jei DJ turi grojimo vestuvėse patirties.
  • Profesionalus renginio vedėjas prieš vestuves su klientais susitinka ne vieną kartą. Dažniausiai pirmas susitikimas vyksta susipažinimui ir preliminaraus scenarijaus sudėliojimui, paskui, kai apsisprendžiate dirbti kartu, pasirašoma sutartis, o kai turite visa šventės viziją, susitinkate sudėlioti scenarijaus, dar vieną kartą susitinkate prieš pat vestuves.
  • Geriausi vedėjai rezervuojami dar nesibaigus einamųjų metų vestuvių sezonui, todėl jei radote žmogų, kuris jums tinka ir patinka, rezervuokite ir pasirašykite sutartį.
  • Renginio vedėjas jums gali patarti šventės eigos klausimais. Drąsiai klauskite. Jie dirba ilgai vestuvių rinkoje, todėl matę daug pavyzdžių.
  • Jei jūsų vestuvės užsienyje, į vedėjo honorarą teks įskaičiuoti jo skrydžio ir gyvenimo išlaidas.
  • Jei jūsų vestuvėse bus svečių iš užsienio, įsitikinkite, kad vedėjas tikrai geba vesti šventę anglų ar kita reikiama kalba. Vien mokėti kalbėti nepakanka, reikia žinoti visas tarpkultūrines subtilybes. 

Kaip ir kur ieškoti savo šventės vedėjo? 

Rekomenduojame vedėją rezervuoti kuo anksčiau. Vos tik pradėję planuoti vestuves išsirinkite vedėją, vietą ir fotografą. Siūlome paskaitinėti internete apie vedėjus, pasiskaityti jų interneto svetaines ir pasiskambinti arba parašyti laiškutį, o idealiausia būtų susitikti. Rekomenduojame susitikti su keliais vedėjais, tada galėsite palyginti ir rinktis tą, kuris jums arčiau širdies. Nebijokite paprašyti rekomendacijų, buvę jų klientai tikrai nepatingės pasidalyti įspūdžiais po vestuvių. Idealu, jei buvote draugų vestuvėse ir matėte, kaip vienas ar kitas vedėjas dirba, tada suprantate, ko iš jo galite tikėtis, jei nebijote, kad programa gali kartotis, kreipkitės į tą žmogų. Programą visada galima adaptuoti. 
Jei svarstote sutaupyti vestuvių biudžetą vedėjo sąskaita, geriau to nedarykite ir nesamdykite bet ko, o keiskite vestuvių formatą. Pavyzdžiui, jauki vakarienė be šventinės dalies, vestuvių popietė, o gal vietoj vedėjo įdomi šou programa, pvz., šokių mokymas, magijos seansas ar kt. 
Daugiau apie vestuvių vedėjus skaitykite rubrikoje VESTUVIŲ VEDĖJAI
Mindaugo tekstų apie vestuvių vedimą rasite jo EKSPERTŲ SKILTYJE
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2015-04-27 15:54
Tina
O profesionalus vedėjas taip pat atsako už šventės koordinavimą pobūvio metu? Pvz. svečių pasitikimą, apgyvendinimą, virtuvės, padavėjų darbo suderinimą, vidurnakčio šou koordinavimą? Ar į jo kompetenciją įeina tik pobūvio vedimas?Ačiū.
2015-03-15 14:05
Ineta
musu vedejas fotkej :DDD perduokit jam linkejimu