PRIVALOMA INFORMACIJA PLANUOJANTIEMS TUOKTIS UŽSIENYJE

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com
Kuo toliau, tuo madingiau tampa savo vestuves atšvęsti ne gimtojoje šalyje, o kur nors svetur – egzotiškiau, savo svajonių šalyje... Taip puikiai suderinami du pagrindiniai vestuvių atributai – šventė ir povestuvinė kelionė! Tai toks patrauklus šventės ir kelionės derinys. Taigi, ką reikia žinoti planuojant vestuves svetur?

Datos pasirinkimas

Visų pirma, svarbu nusistatyti vestuvių datą . Atsižvelgdami į pasirinktos šalies klimatą ir norimą datą, pasirinkite geriausiai suderinamą variantą. Pasilikite pakankamai laiko suplanuoti pagrindinius vestuvių akcentus. Vestuvių ceremonijos vietos pasirinkimas, dokumentų tvarkymas, baldų nuoma, visi šie būtini vetuvių planavimo etapai atima nemažai laiko. Tačiau turėkite omenyje, kad vestuvių planavimo laikas svetur beveik tolygus planavimui Lietuvoje. Tad kuo daugiau laiko bus skiriama kiekvienai vestuvių detalės planavimui, tuo jūsų diena bus panašesnė į įsivaizduojamą.

Finansinė apžvalga

Svarbu gerai perskaičiuoti savo finansus ir suprasti, kokią sumą esate pasiruošę išleisti savo šventei. Švenčiant vestuves užsienyje, į vestuvių planavimo kainą įeina kelionės bilietai, tačiau dažniausiai tokios šventės sutinkamos nedideliame artimųjų ir draugų būryje ar net dviese, taigi palyginus su įprastomis storomis lietuviškomis vestuvėmis tokia alternatyva su visa vestuvių atributika gali kainuoti netgi mažiau.

Vietos pasirinkimas

Norimos vestuvių vietos pasirinkimas gali būti daugiausiai laiko atimantis procesas. Yra tiek žadą atimančių vietų, kuriose siūloma ištartį tą lemtingąjį „Taip“, tad išsirinkti vieną labiausiai patinkančią yra itin sunku. Gali tekti praversti daugybę katalogų, išklaustyti begalę patarimų, tačiau būtinai aptiksite tą vienintelį kampelį, kuriame jūsų vestuvių vizijai lemta išsipildyti. Jūros pakrantė, citrinų plantacijos, įspūdingi vandens telkiniai, kalnai… Ar gali būti romatiškiau? Tai judviejų, būsimi jaunavedžiai, pasirinkimas, koks kraštovaizdis jums yra priimtiniausias ir labiausiai atitinkantis jūsų kišenę. Juk kiekvienas kraštovaizdis turi savo piniginę vertę. Todėl būtina įvertinti planuojamos vestuvių šventei išleisti sumos dydį.

Dokumentacija

Pasirinkus vestuvių ceremonijos vietą, būtina apsispręsti, kokios sąjungos jūs norėsite: ar tai bus civilinė, ar bažnytinė santuoka. Atsižvelgiant į tai, būtina pasiruošti reikalingus dokumentus, kurių kiekis panašus kaip ir Lietuvoje (pasai, gimimo liudijimai, krikšto dokumentai ir leidimai tuoktis kitoje parapijoje). Svarbu, kad visi dokumentai turi būti išversti į užsienio kalbą ir patvirtinti notaro. Dažniausiai reikalaujama, kad dokumentai būtų išsiunčiami paštu atstovui į santuokos vietą likus keliems mėnesiams iki jaunųjų atvykimo. 

Tolimesnė planavimo seka

Kai sutvarkomi pagrindiniai dalykai – data, vieta, dokumentai – ateina laikas suskirstyti biudžetą visoms kitoms reikalingoms ir norimoms paslaugoms, tokioms kaip floristas, muzikantai, vedėjas, fotografas, dekoracijos ir t. t. Šioje srityje jau žaidžia jūsų norai ir fantazija. Viskas vyks pagal jūsų norus. Išsirinkite jums gražiausią gėlių stilistiką, kuria bus papuošta jūsų šventės vieta. Išsirinkite muzikantą, kuris puikiai atspindėtų šalies tradicijas, papuoštų jūsų šventę užburiančiais garsais. Taip pat ir visos kitos vestuvių detalės priklausys tik nuo jūsų norų, tiesiog stenkitės išlaikyti vientisą šventės stilistiką ir pasirinkti jums prieinamiausią variantą.

Vestuvių dienos planas

Paskutiniai akcentai vestuvių planavimo eigoje dedami kuriant jūsų šventės eiliškumą, nustatant kas po ko eis. Svarbu aiškiai sudėlioti planą, kokia seka kas eis: sutuoktuvių ceremonija, fotosesija, iškylos, vakaro šventė ir t. t. Artėjant didžiajai dienai, reikia aiškiai žinoti šventės planą, kad nesigautų balaganas ir nekiltų nereikalingų rūpesčių.
 Daugiau apie vestuves svečioje šalyje skaitykite VESTUVĖS UŽSIENYJE
 Patarimų apie vestuves užsienuje taip pat ieškokite Olgos EKSPERTŲ SKILTYJE
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2016-02-21 14:24
jurate
Vestuviu organizatoriai Tenerifeje


https://m.facebook.com/Vestuviu-organizatoriai-Tenerifeje-667067326734229/