„Nuotakos biblijos“ apžvalga


VESTUVINIŲ KVIETIMŲ IDĖJOS

Pakvietimai – tai labai svarbi vestuvių dalis. Nepatinka atmestinumas? Kas? Pavyzdžiui, dvejos vestuvės – du pakvietimai, vienas iš jų elementari „štampovkė“, kurią galima įsigyti bet kuriame prekybos centre, antras – rankų darbo mažutis vokelis, perrištas kaspinėliu, viduje esantis tekstas neypatingai skyrėsi nuo pirmojo, tačiau antrasis buvo su nuotaika. Atrodytų, tai smulkmena, visiškai bereikšmė, o gal Jums tiesiog „įsijungė“ sentimentalioji meniška sielos dalis ir teikiate pirmenybę tam, kas padaryta rankomis, o ne nupirkta tarsi pusfabrikatis. Dar vienas pavyzdys – pakvietimas nuo iki dekoruotas pačių jaunavedžių, nes matyti kreivai nukirpti kraštai ir panašiai, bet juk tai miela, nuoširdu. Vestuvės buvo seniai, o aš pakvietimą saugau, nes malonu tokį paimti ir prisiminti.
 

Ką galėčiau patarti tiems, kurie ieško idealių kvietimų?

Pirmiausia, jei neturite fantazijos, tam yra žmonės, kurie jos turi apstu. Vienas iš tų žmonių esu aš, dizainerė Irma. Norint, kad kvietimai būtų idealūs ir gražūs, reikėtų aptarti su kiekviena pora asmeniškai jų lūkesčius, vestuvių stilių ir net jaunųjų bei jų svečių aprangą, pamatyti šventės vietą (bent nuotraukas). Kokio nors šablono kvietimams kaip ir nėra, nes viskas kuriama konkretiems žmonėms. Kai jau išsiaiškiname visas smulkmenas, tada dizaineris imasi savo amato, kviečia mūzas ir – pirmyn. Pabandysiu nusakyti darbo eigą, o gal eigos „šabloną“. Pirmiausia turbūt pasiūlyčiau išsirinkti vieną spalvą, kuri dominuotų vestuvėse kaip akcentas. Labiausiai, ko gero, tiktų tokios spalvos: oranžiniai atspalviai, tamsiai mėlyna, sidabrinė ar varinė. Jeigu jums patinka kitos spalvos, šaunu. Juk jau minėjau, kad kiekvienas žmogus – individualus atvejis, todėl ir kvietimas – kitoks.

O dabar trumpai apie idėjas

Jei jūsų vestuvės – tradicinės, paremtos visais lietuvių liaudies papročiais, primenančios senus laikus, tiktų ornamentai, rūtos šakelės ar kitokių lauko gėlių fragmentai.
Jei vestuvės yra modernios ir prabangios, galima derinti netgi tamsias spalvas, pavyzdžiui, juodas, tamsiai mėlynas ar bordo popierius, tekstai ir kitos detalės gali būti sidabrinės ar varinės. Tamsiame fone tokios spalvos labai išryškėja, o ypač žavi tekstas išraitytom blizgiom raidėm. Ant pakvietimo viršelio gali būti minimaliai pora sidabro juostų arba baltas karpinys, primenantis snaiges, o gal turite kitokių idėjų?
Jei jūsų vestuvės be didelių balių ar ceremonijų, kitaip sakant – kuklios, tik su artimaisiais, nenorite žaisti su spalvomis ir kurti specialaus dekoro stiliaus, tuomet paprastas patarimas – faktūrinis popierius, jis nėra labai brangus, o, be to, jo daug nereiks. Jei atvirai, tai faktūrinis spalvotas popierius naudojamas kaip „įdėklas“ – tekstą galima užrašyti ant balto arba labai šviesaus spalvoto popieriaus. Jei norite, atviruką galima padaryti iš balto faktūrinio popieriaus, vidinis lapelis geriausiai tiktų vos turintis atspalvį, pavyzdžiui, dramblio kaulo, rausvo, melsvo ir kt. Jei į vidų dėtumėte tamsų popierių, patarčiau atvirukui parinkti permatomą, iškarpytą ar kitą karpymų turintį popierių.

Netradiciniai kvietimai

Na, o jei jūs esate modernūs ir nemėgstate to, ką visi mėgsta, ir ieškote išskirtinumo, tuomet galima rinktis kvietimus ant stiklo, medžio, akmens, netgi raštelį butelyje (yra daugybė apipavidalinimo būdų), dailyraščiu rašytas tekstas ant „pirmos klasės“ sąsiuvinio. Tai tik keli pavyzdžiai, iš kurių galima sukurti originalius savo kvietimus.
Taigi kvietimai – tai kiekvienos poros individualus pasirinkimas. Vieni juos perka, kiti užsako pas dizainerius, treti – kuria patys. Svarbiausia – prisiminkite, kad kvietimas – tai jūsų šventės vizitinė kortelė, todėl kiek širdies į ją įdėsite, matys visi jūsų svečiai.
ApieVestuves.lt Facebook puslapyje dalinasi kvietimų pavyzdžiais.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
10
Komentarai
2010-11-11 10:08
Milda
Jelena, o koks adresas tos popieriaus bazes?
2010-10-20 22:22
jelena
sveiki. kvietimus ir dovaneles sveciams daremesavo rankomis. pirkom gera popieriu popieriaus bazeje( jei ka tas pats popierius ispudziu stugijoje po 5 lt, o savikaina vos 80ct, su skalpeliu pjaustem musu inicialus-tai buvo vietoje lazerio:D, vokeliai beko irgi tan daug pigiau kainuoja. teksta atspausint siais laikais nereikia daud ziniu. is medzio pjaustem grazius medinius medalukus ovalios formos(netaisiklingos , deginome svecio varda, musu pavarde ir data, is kitos puses priklijavome magnetukus, tai padejome prie kiekvieno svecio lekstes-gavosi sveciu kortel -dovanele. kiek jau esu macius pa visus namuose ant saldytuvo musu dovaneles i ne siuksliu dezeje ar skrandyje;)
2010-04-19 14:56
Vilma
kadangi esu spaudos dizainere, tai kvietimus ir stalo korteles pati susidizaininau, atspausdinau, su kaspineliu perrisome ir viskas :) lb minimalus bet svarbu man ir mano suzadetiniui patiko :)
2010-04-02 20:39
Toma
jei vyriskis kurybingas - kodelgi ne?:) bet jei viska vienai daryti?:( nieko gero :)
2010-03-24 17:58
Ina
maniskes rankos irgi nesugebetu as su tavim Tapati:)))
2010-03-24 00:54
tapati
As irgi uz ranku darba, tik nzn ar mano rankeles tai sugebetu :)
2010-03-23 17:40
atene
jeigu vestuves prie juros, rastelis butelyje-kvietimas. puiki mintis:)
2010-03-22 13:59
linksmuole
As darau atvirukus per visas sventes savo draugams. Manau ir vestuviu kvietimus sugebeciau pati pasidaryt. Smagiau kai savu ranku darbas.
2010-03-14 19:44
Kuma
As bandziau:) Turejau tiek daug ideju vestuviu kvietimams, kortelems, vokams, ir padekos laiskeliams sveciams. Taciau mano geri norai sprogo tuomet, kai viska susipirkus bandziau pati gaminti.. Susinervinau ir galiausiai visa deze "gerio" perdaviau mergaitei, kuri mokykloje desto "darbus". laukiu nesulaukiu rezultato.
2010-02-17 14:46
Liuda
Dabar rankdarbiu ir popieriaus parduotuvese apstu visokio gerio! Galima tikrai paciam pasidaryt ir kvietimukus ir vokus.