KIEK LAIKO LAUKTI NUOTRAUKŲ IŠ FOTOGRAFO NORMALU?

Fotografas Redijus Anikanovas www.redijus.com
Dažnai jaunavedžiams kyla klausimas: kiek laiko laukti nuotraukų iš fotografo normalu? Viena ApieVestuves.lt skaitytoja guodžiasi, kad „Po vestuvių praėjo pusantro mėnesio, foto neturiu dar nei vienos… Ar yra daugiau tokių pat praradusių viltį kaip ir aš?“ 

Fotografas Redijus Anikanovas atsako: 

„Visiems jauniesiems, kalbant su vestuvių fotografu, labai aktualus klausimas yra per kiek laiko jie gaus galutinį produktą – savo meilės šventės akimirkas – vestuvines nuotraukas. Kartais sulaukiu klausimų ir iš kitų jaunųjų, kurių pats nefotografuoju, per kiek laiko aš paruošiu nuotraukas savo jauniesiems. Aš ir pats prieš keletą metų buvau jaunikis, tad suprantu, koks svarbus yra šis klausimas ir kaip norisi kuo greičiau pamatyti savo šventės nuotraukas, kurios vėl ir vėl grąžintų į tą nuostabiąją dieną, primintų gražiąsias akimirkas, leistų vėl panirti į jausmų sūkurį, išgyventą vestuvių dieną. Kadangi ši tema yra labai aktuali, manau, jog reikėtų atskleisti nuotraukų kelią nuo vestuvių dienos iki jų atsiradimo pas jaunuosius ir papasakoti nuo ko priklauso tai, per kiek laiko jaunieji gauna nuotraukas. 
Pirmasis patarimas, kuriuo norėčiau pasidalinti su jaunaisiais, tai susirašinėjimo ir susitikimo su fotografu/-e metu išsiaiškinti per kiek laiko fotografas/-ė atiduoda nuotraukas. Taip Jūs iškart sužinosite, kada gausite savo vestuvių nuotraukas. Žinoma, laikotarpis, per kurį gausite nuotraukas turi būti įrašytas ir sutartyje, kurią pasirašote su fotografu/-e. 
Antra, reikėtų paminėti, kiek gi laiko fotografui užtrunka sutvarkyti Jūsų šventės akimirkas. Visa tai priklauso nuo fotografo užimtumo, nuo to ar fotografas/-ė užsiima kokia nors kita veikla, ar turi kitų užsakymų. Kai kuriems fotografams/-ėms vestuvių fotografavimas yra papildoma veikla – darbo dienomis jie dirba pagrindinį savo darbą. Tai suprantama, nes vestuvių sezonas Lietuvoje yra trumpas, o gaunamas atlygis už vestuvių fotografavimą ne visiems fotografams/-ėms gali padengti pragyvenimo, fototechnikos atnaujinimo, savęs tobulinimo išlaidas. Beje, kai kurie fotografai/-ės fotografuoja ne tik vestuves, bet ir kitas šventes, turi kitų projektų. Visa tai padidina fotografo/-ės užimtumą bei tuo pačiu nukelia nuotraukų koregavimą. 
Iš praktikos galiu pasakyti, kad priklausomai nuo to, koks yra laikotarpis (sezonas ar ne sezonas), koks fotografo/-ės užimtumas, vestuvines nuotraukas jaunieji gali gauti per 3 (ne sezono metu) ar 8 savaites (sezono metu) nuo vestuvių dienos. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, kokį paketą jaunieji užsisakė, nes, pavyzdžiui, albumų maketavimas, gamyba užtrunka dar daugiau laiko po visų nuotraukų sutvarkymo. 
Suprantama, aš negaliu kalbėti už visus fotografus/-es. Tiesiog norėčiau paminėti, kad visas vestuvių dienos akimirkas elektroniniame variante (persiunčiu jauniesiems prisijungimą prie galerijos, iš kurios jie gali atsisiųsti visas aukštos raiškos nuotraukas) savo jauniesiems pateikiu per 4 savaites nuo vestuvių dienos. Ne sezono metu (lapkričio–balandžio mėnesiais) šis laikotarpis gali būti ir trumpesnis, bet sezono metu (gegužės–spalio mėnesiais) vienų vestuvių nuotraukų sutvarkymas užtrunka apie 4 savaites, kadangi būna savaičių, kada fotografuoju ne vieną meilės šventę. 
Viską apibendrindamas norėčiau pasakyti, jog tikiu, kad kiekvienas fotografas/-ė labai vertina visus savo klientus ir, linkėdamas jiems kuo geriausio, nori pateikti aukštos kokybės galutinį rezultatą, nuotraukas, ir įdeda daug pastangų, kad pateisintų savo klientų lūkesčius. 
Jei turėsite klausimų, kviečiu rašyti [email protected]
Daugiau apie fotografus bei jų darbą ir patarimus kaip išsirinkti rasite rubrikoje VESTUVIŲ FOTOGRAFAI
 
Jei ieškote fotografo, dalijamės vyriausios reaktorės asmeniniu fotografų TOP, kurie vestuves fotografuoja KITAIP. Jį rasite ČIA, o kaip išsirinkti gerą fotografą ir teisingai suformuoti jam užduotį, skaitykite fotografės Oksanos Točickajos straipsnyje.
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai