Knygos „Šeimos albumas“ pildymas – reabilitacija kiekvienai porai


APIE VIENOS VALSĄ JAUNAVEDŽIAMS

Pats populiariausias šokis tarp būsimų jaunavedžių – Vienos valsas. Apie jį šiandien, artėjant vestuvių sezonui, ir norėčiau pakalbėti. Vienos valsas – klasikinis, elegantiškas šokis, turintis gilias tradicijas ir įdomią istoriją.

Kodėl Vienos valsas?

Tarp šokių mokytojų vyrauja nuomonė, jog Vienos valsas – pats sudėtingiausias šokis klasikinių šokių programoje. Išties sunku niekada „rimtai“ nešokusiems žmonėms per keletą pamokų perkąsti šį riešutėlį. Žingsneliai gal ir nėra labai sudėtingi ir jų nėra tiek daug, palyginus su kitais šokiais, tačiau tempas išties svaiginantis. „Vienos valsas primena važinėjimąsi atrakcionų parke traukinuku „Waltzer“. Šis šokis – tai nepaliaujamas sukimasis grindimis dideliu greičiu“, – teigia Anton du Beke knygoje „Pašokime“. Šio šokio pagrindas – sukimasis (žodis valsas kilęs iš lotynų kalbos žodžio volvere – suktis.), kad nesvaigtų galva reikėtų išmokti suktis ne tik į dešinę, bet ir į kairę pusę.

Kokie sunkumai kyla mokantis?

Vardindama sunkumus, su kuriais susiduriama mokantis šio šokio, aš nenoriu Jūsų atkalbėti. Jeigu turite laiko ir galite sau leisti bent šešias ar aštuonias pamokas su patyrusiu šokių mokytoju – pirmyn, juk šis šokis tituluojamas visų šokių karaliumi, kurį privalu mokėti visiems išsilavinusiems žmonėms.

Mano Vienos valsas

Tačiau yra ir lengvesnis kelias – pasirinkti už širdies griebiančią muziką (J. Strausso „Žydrąjį Dunojų“ ar A. Keyes „If I aint got you“), plačiai šypsotis ir šokti mėgėjiškus elementus. Tokiam supaprastintam valso variantui išmokti Jums užtektų poros pamokų. Nors, kita vertus, daug pavyzdžių galite rasti www.youtube.com ir, išstumdę baldus svetainėje, bandyti juos pakartoti. Jeigu mokotės patys – paprašykite, kad Jus kas nors nufilmuotų, tada analizuokite savo klaidas, arba parodykite savo šokį tam, kuris supranta apie tai daugiau negu Jūs.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
9
Komentarai
2011-01-27 01:32
Justina
MES NEĮSIVAIZDUOJAM VESTUVIŲ BE VESTUVINIO ŠOKIO, NORIM KAŽKO ĮDOMAUS, GRAŽAUS, NE VIEN TIK BANALAUS VALSO, BET TIESIOG NĖRA GALIMYBĖS MOKYTIS, ESAM UŽSIENYJE IR GRĮŠIM TIK 2 SAVAITĖLES PRIEŠ VESTUVES, TAI NET NEŽINOM KĄ DARYT :) GAL PER YOUTUBE MOKYTIS :))
2010-03-31 17:21
TaPati
Kadangi busimas vyras sokiu mokytojas manau greit ismustruos ir viska teks ismokti be priekaistu... :) Vienos valsas nera labai sudetingas sokis manau galima greit ismokt.
2010-03-25 13:40
nuotaka
soksim rokenrola!!!! tiksliau valsa, pereinanti i rokenrola
2010-03-23 14:59
rugile
kiek mazdaug kainuoja pamoka ?
2010-03-22 13:52
Ramune
Aciu Jurgita uz issamu atsakyma.
2010-03-22 10:31
Jurgita
Labas Ramune, pagal lėtesnę (kiek įmanoma) muziką, palinguot kaip sako Laura ;) galima išmokti per 2-3 pamokas, aišku priklauso dar ir nuo pačių žmonių sugebėjimų. Vieniems lengviau sekasi, kitiems sunkiau. O kad išmokt normaliai valso sukinius į dešinę ir į kairę, reikės daugiau pamokų (labai sunku įvardinti skaičių) ir Jūsų pačių laiko. Sėkmės visiems ;)
2010-03-21 23:15
Ramune
Grazus sokis tikrai, per kiek laiko imanoma ismokti?
2010-03-21 14:55
Guste
Bet Vienos valsas toks pakyletas... esu sokeja, man sis sokis nuostabiausiais:)
2010-03-21 14:01
Laura
Bandem ir mes sio sokio ismokti...sudetinga buvo:) Apsistojom ties paprastu valsu ir keliais palingavimais.