Jurgitos ir Šarūno vestuvių planavimo istorija II dalis


SUŽADĖTUVIŲ ETIKETAS: VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI

Kol būsima nuotaka savęs klausia, ar nepasirodytų pagyrūnė, jei publikuotų sužadėtuvių žiedo nuotrauką, jos draugės svarsto, ar nepasirodytų įžūlios, jei paklaustų šio bei to apie žiedelį. Tai, žinoma, ne vieninteliai klausimai – jų gerokai daugiau. Į juos norisi atsakymų, tačiau paieška gali būti ilga ir varginanti. Tam, kad viskas būtų paprasčiau – sužadėtuvių etiketo gidas.

Būsimai nuotakai

Ar publikuoti sužadėtuvių žiedo nuotraukas socialiniuose tinkluose jau reiškia girtis?
Jūsų šeima ir draugai (bei, žinoma, įvairūs žmonės, kuriems tiesiog įdomus jūsų gyvenimas) tikriausiai labai nekantrauja norėdami pamatyti sužadėtuvių žiedą, tad tarsi jiems paskirta nuotrauka neturėtų būti laikoma gyrimusi. Tačiau reikia pasirinkti tinkamą būdą tai padaryti. Nuotraukoje neturėtų būti matomas tik žiedas – taip atitraukiamas dėmesys nuo pačio įvykio ir susitelkiama į tai, ar yra brangakmenis ar ne, jei taip, kokio jis dydžio. Geriausia nuotrauka būtų ta, kurioje matomi abu sužadėtiniai ir, žinoma, žiedas.
Su kuo sužadėtuvių žinia reikia pasidalinti pirmiausia?
Nors svarstymas su kuo pirmuoju pasidalinti džiugiąja žinia gali pasirodyti juokingas, tačiau įsivaizduokite situaciją, jog jūsų tėvai apie sužadėtuves sužino ne tiesiogiai iš jūsų, o iš socialinio tinklo paskyroje publikuoto įrašo. Tikriausiai jie pasijaustų nepakankamai svarbūs, nuliūstų. Norėdami to išvengti, pirmiausia žinia pasidalinkite su artimiausiais šeimos nariais, kitais giminaičiais, geriausiais draugais ir visais likusiais. Tiesa, jei turite vaikų, rekomenduojama pirmiausia pranešti jiems, o geriausia tai padaryti akis į akį.
Ką daryti, jei jums labai nepatinka sužadėtuvių žiedas?
Vyrų ir moterų skoniai dažnai skiriasi, tad yra galimybė, jog jūsų išrinktasis siūlydamas tekėti už jo pasikliaus savo skoniu. Ką daryti, jei skoniai kardinaliai skiriasi ir jums labai nepatinka sužadėtuvių žiedas? Galite pasirinkti vieną iš trijų būdų:
  • Taktiškai išreikšti savo nuomonę. Tai reiškia, jog jūs nepulsite verkti, skųstis ar savo nepasitenkinimą žiedu skandinti gurkšnodama gėrimus su draugėmis. Karštas emocijas turi pakeisti rimtis ir supratimas, jog žiedo parinkimas, tikėtina, sudegino ne vieną dešimtįjūsų mylimojo neuronų. Švelniai užsiminkite, kad galbūt jums labiau žavesį keltų ar mieliau nešiotumėte kiek kitokio tipo žiedą.
  • Bendradarbiaukite. Jei tai jūsų išrinktojo šeimoje iš kartos į kartą perduodamas žiedas, galite pasiūlyti jį tiesiog perdaryti taip, kad jis labiau atitiktų jūsų skonį. Jei žiedas nupirktas būtent jums, galite pasiūlyti leistis į paieškas to, kuris jums patiktų labiau – paaiškinkite, jog taip ne tik daugiau sužinosite apie vienas kito stilių, tačiau taip pat nepaleisite vėjais pinigų už daiktą, kuris neteikia džiaugsmo.
  • Pamilote išrinktąjį – pamilsite ir žiedą. Ne kiekviena moteris gali pasakyti, jog sužadėtuvių žiedas jai nepatinka. Tokiu atveju lieka vienintelis būdas: pažvelkite į jį kitu kampu. Atraskite tai, kas leistų žavėtis žiedu. Pavyzdžiui, pagalvokite, kaip valandų valandas jūsų mylimasis ieškojo to vienintelio, kuris, jo manymu, geriausiai įkūnytų jo meilę jums. Galų gale, viskas nėra taip blogai – juk jūs tekate už vyro, o ne už žiedo.
Kaip atsakyti į nemalonius klausimus apie žiedą?
Kartais žmonės mėgsta žinoti daugiau nei jūs jiems pateikiate, tad nenustebkite, jei būsite paklausta apie žiedo kainą, brangakmenio dydį ar kilmę.Yra keletas variantų, kurie turėtų užkirsti kelią kvotos vykdymui. Pavyzdžiui, galite pasakyti, kad ne dydis ar kokybė svarbiausia, o tai, kad jis jums patinka.Jei kas nors paklaustų, ar brangakmenis tikras, gali pajuokaudama atsakyti, jog geriau jau būtų tikras, nes kitu atveju juvelyras turės problemų. Kilus klausimams apie vertę, pasakykite, kad jūsų mylimasis tikriausiai išleido daugiau nei reikėjo.
Kada pasikeisti santykių statusą socialiniame tinkle?
Tai visiškai priklauso nuo jūsų. Nėra jokių sužadėtuvių etiketo gairių, kurios nurodytų, kada tam geriausias laikas. Tik jūs turite nuspręsti, ar norite tai padaryti praėjus kelioms minutėms (žinoma, prieš tai pranešus šeimai) ar praėjus keliems mėnesiams.
Kada į sužadėtinio tėvus kreiptis „mama/tėti“ ?
Jokiu būdu negalvokite, kad sužadėtinio tėvus jam vos pasipiršus turite pradėti vadinti „mama“ ir „tėčiu“. Tai turi ateiti natūraliai. Jei dvejojate, ar atėjo tinkamas metas, esant progai panaudokite naujuosius kreipinius raštu – net jei tėvams pasirodys keista, bent jau bus mažiau nemalonu.
Ką pakviesti į sužadėtuvių vakarėlį?
Svarbiausia atsiminti, kad bet kas, ką kviesite į sužadėtuvių vakarėlį, turėtų būti pakviesti ir į vestuves, tad rinkitės atsakingai. Paprastai apsiribojama šeimos nariais irgeriausiais draugais – juk svarbu ne kiekybė, o kokybė, tiesa?
Kas ir kada turėtų rengti sužadėtuvių vakarėlį?
Įprasta, jog galimybė rengti sužadėtuvių vakarėlį pirmiausia pasiūloma nuotakos tėvams, po jų – jaunikio tėvams. Nepaisant to, tai nebūtinai turi būti tėvai. Vakarėlio organizatoriais galite tapti ir jūs patys ar jūsų draugai, tačiau neužkraukite to vyriausiajam pabroliui ir/arba vyriausiajai pamergei, kadangi jie turės pakankamai daug darbo ir be sužadėtuvių vakarėlio organizavimo.Kalbant apie laiką, sužadėtuvių vakarėliams data parenkama artimesnė sužadėtuvėms nei vestuvėms. Ekspertai rekomenduoja jį daryti nuo vieno iki trijų mėnesių laikotarpiu, jei sužadėtuvės ilgos, o jei ne – likus šešiems mėnesiams iki vestuvių.
Ką vilkėti sužadėtuvių vakarėlyje?
Įprasta vilkėti baltos spalvos rūbus arba tokius, kurie derėtų prie vakarėlio temos. Viskas priklauso nuo būsimos nuotakos – jei mieliau renkamasi kitokios spalvos ar raštuoti rūbai, tai nėra problema.

Draugams ir šeimai

Ar mandagu klausti specifinių klausimų apie žiedą?
Natūralu, kad norite žinote viską, tačiau geriau klausimus pasilikti sau. Jei būsima nuotaka norės pasidalinti detalėmis, būkite tikri, ji tai padarys.
Ar galima klausti, ar gausiu pakvietimą į vestuves?
Geriau palaukti, kol nuotaka pati tai padarys: jei nuotaka neplanavo jūsų pakviesti, ne tik pats pasijausite prastai, tačiau ir ją pastatysite į nepatogią padėtį.
Kada galima viešai pasveikinti?
Vėlgi, geriausia palaukti. Bent jau tol, kol susižadėjusieji patys viešai tai paskelbs. Galbūt jie nori tai pranešti ypatingu būdu, o juk jūs nenorėtumėte visko sugadinti, tiesa?
Ar reikia dovanoti sužadėtuvių dovaną?
Tai priklauso nuo jūsų. Jei nuspręstumėte nieko nedovanoti ar padovanoti smulkmeną, tai būtų suprantama, kadangi vestuvinė dovana, šiaip ar taip, tikrai patuštins jūsų kišenę.

Rekomenduojama:

 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai