„Renata Poccia“ kolekcija nuotakoms: „Žydėjimas“


NAUJA VESTUVIŲ SVEČIŲ IŠDAIGA: TUŠTI VOKELIAI

Lino Dambrausko nuotrauka
Taip taip perskaitėte teisingai. Šiuolaikiniams svečiams etiketo taisykles apie elgesį, aprangą ir kt. ApieVestuves.lt rašo jau trejus metus. Deja, šįmet gavome nemažai klausimų iš planuojančių ir ką tik savo vestuves atšventusių asmenų: AR NORMALU, KAD VOKELIS TUŠČIAS?
Suskubome pasiaiškinti, kas čia darosi ir kodėl atsirado tokia tendencija . Merginos papasakojo savo patirtis.
Monika Ž. (Kaunas): stovime su vyru, priimame sveikinimus, džiaugiamės, klausome visų linkėjimų. Vienas mums gana artimas žmogus rankose laiko rožinį vokelį ir gėles. Linkėdamas sako, kad vokas rožinis ir jame dovana šeimai, o gėlės nuotakai. Įteikė gėles, voką įsidėjo į kišenę, pabučiavo ir nuėjo. Mūsų koordinatorė pasivijo ir mandagiai priminė, kad ponas pamiršo įdėti voką į dėžutę. Ji gavo velnių ir išgirdo atsakymą: „aš jau pasveikinau.“
Ieva G. (Vilnius): po vestuvių praėjus dviem dienoms pagaliau radome laiko su vyru pažiūrėti sveikinimus ir, žinoma, suskaičiuoti dovanas. Nustebino tai, kad nepasirašytų atvirukų buvo 12 – šventėje dalyvavo 36 svečiai. Iš tų 12 atvirukų 5 buvo tušti. Jokių kitų dovanų negavome, vadinasi, kažkas penki nesveikino. Keistas jausmas.
Greta A. (Klaipėda): Grįžę iš povestuvinės kelionės pradėjome skaityti sveikinimus ir džiaugtis dovanomis. Gavome jų nemažai – prašėme vokelių. Radome visko – nuo tuščių vokelių, taip taip tuščias, tik vokas užklijuotas, ir viskas, iki atviruko su atsiprašymo laišku, kad neturi eurų ir atėjo į vestuves. Pikta mums nebuvo, kai perskaitėme draugo laišką, kad jis norėjo mus pasveikinti, tačiau neturėjo pinigų, mes net pradėjome galvoti, kaip jam padėti. Tačiau mums kilo klausimas dėl tuščių vokų: ar juos kas iškraustė, ar mūsų svečiai tiesiog nepasivargino?
Izabelė R. (Kaunas): Mane labiausiai nustebino, kad daug žmonių nepasirašė po sveikinimais. Atsiverti atviruką ar voką, o jame tik pinigai ir sveikinimas be pasirašymo. Iš mūsų sveikintojų tokių sveikinimų be vardų gavome pusę. Kas čia? Nauja mada ar bijo pasirodyti, kiek pinigų įdeda?

Kodėl taip nutinka?

  1. Finansinė padėtis žmonėms neleidža dėti sumos, kurios tikisi jaunieji, pvz. 100 Eur nuo poros, todėl atsiranda nepasirašytų vokelių su pinigais ir atviruku.
  2. Visuomenės spaudimas dovanoti kuo daugiau ir kuo nuostabesnę dovaną.
  3. Žmonės kartais nepiktybiškai pamiršta pasirašyti.
  4. Vokelio prašymas kartais klaidina asmenis - ką dėti į tuos vokelius: čekius, eurus ar ???

Ar jau skaitei? 

 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2016-09-05 08:48
vytautas
problema(jeigu tai vadiname problema) sprendžiama labai paprastai: už jaunųjų stovi nepastebimas pilkas vaikinukas(mergina), jam(jai) jaunasis paduoda vokelį ir tyliai pasako dovanojusio artimojo vardą. Vardas (ar pavardė, nickas, pravardė, etc. užrašomas vokelio kampe. Pasibaigus audringai vestuvių ceremonijai jaunieji peržiūri dovanas ir (naiviai tikiuosi) randa visus vokelius su "Įdaru". Vat.
2016-09-04 21:57
Vika
Iskrausto vokelius paslaugus viesbucio/restorano/planuotoju personalas!!! Pasisiulo padeti viska sunesti, o kadangi jaunieji uzsieme su sveciais, tai ir nesa "paslaugusis" personalas be niekieno prieziuros ...reikia butinai kad lydetu kazkas is artimuju ir priziuretu. P.s. gali zinoma buti ir tokiu dalyku kad su atsarginiu raktu kambarines viesbuciuose iskrato tuos vokelius ... :(
2016-09-03 11:05
Eliana
Per savo pacios vestuves tusciu vokeliu negavau nors apie tai esu girdejusi ir draugams taip buvo nutike bet nepasirasytu vokeliu buvo,gal kokie 5.Vienas ju prisipazino jog pamirso pasirasyti,manau jog likusieji irgi.Ta tendencija dovanoti tuscius vokelius yra sena mada ir tikras izulumas.Geriau neateiti i vestuves o tiesiog jaunuosius pasveikinti isejus is baznycios!
2016-09-02 10:09
Ieva
Jeigu tai ne svečio naglumas.. o iš 12 , 5 nagli būti tikrai negali, reiktų pagalvoti apie savo formuluojamus prašymus, kokių dovanų norite ir ar jūsų svečiai nėra per daug šmaikštūs, kad jūsų prašymą suprastų savaip. Mes prašėme "dovanas supakuoti i vokelius" ir visuose vokeliuose buvo jos "supakuotos" Bet jei rašote, kad dovanų norite vokelio, tai gal vokelį ir gavote :D? Labai keista ir savaip juokinga, o savaip graudu, nes kai pagalvoji, jeigu svečias neturi pinigų, tai bent kokią knygą ar mažmožį padovanot galėtų, bet kišti tuščia voką, tai jau arba apmaudi klaida arba pasityčiojimas iš jaunųjų, taigi jeigu gavote tokių vokų daug, manau reiktų galvoti apie savo formuluotę, o jei vieną, tai tikėtis, kad tai kvailas neapsižiūrėjimas. Arba taip, apkraustymas.. irgi gali būti..
2016-09-02 09:30
Justina
Na aš manau kad einan i vestuves dovana privaloma. Jaunieji visus metus ruošiasi, planuoja ir tikrai ne mažai išleidžia pinigų viskam tad gal pasirodysiu materialistė, bet jeigu neturi pinigų tai ir ne eik arba bent jau prisidėk kažkaip kitaip prie dovanos.
2016-09-02 09:08
Inga
Na per mūsų vestuves taip pat nepasitaikė tuščių vokelių, beveik visi buvo su pasirašymais, tik vienintelis be, bet aišku ir žinojome nuo ko jis:)) taip pat buvo perduoti keli vokeliai iš draugų, artimųjų kurie atvykti negalėjo į vestuves.
2016-09-02 08:44
Inga
O tai paaiskinimas kur? :)
Bet is esmes nera ko stebetis, toks jausmas, kad visi privalo sumoket uz tas draugu vestuves. Zinoma, geriau jau tada ideti bent koki dovanu kupona ar pan.
Mums nepasitaike tusti vokai, mes net gavom per daug voku - kiti draugai negaleje dalyvauti per draugus perdave vokelius su atvirukais ir net pinigais, buvom tikrai nustebinti :) matyt tai daug ka ir pasako apie draugu rata.