Renkamės gėles vestuvėms


MANO DOVANA TAU, MIELOJI

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Kokia turėtų būti dovana, kad ji ne tik pradžiugintų būsimą žmoną ar vyrą, bet ir primintų apie vestuves dar ilgai? Brangi? Simbolinė? O gal geriausia dovanoti potyrius ir įspūdžius? Svarbiausia viską gerai apmąstyti. Ir būti nuoširdžiam.

Dovanos, kuriančios tradicijas

Vestuvės asocijuojasi ne tik su santuokos registravimu, fotografijomis, vestuvių filmu, limuzinu ar kitu gėlėmis puoštu automobiliu, vakariene ir šokiais iki ryto. Tai – šventė, kurios metu gaunamos įvairiausios dovanos. Kaip norėtųsi, kad jos būtų įsimintinos, kad jomis būtų galima pasidžiaugti dar ilgai ilgai. Todėl labai svarbu gerai pasvarstyti, ką padovanoti, kad vienas kitam (būsimam vyrui ar žmonai) įteikta dovana tokia ir būtų – nepakartojama. Ir čia visai ne vieta ir ne laikas mąstyti apie materialius dalykus, kurių tavo mylimajam reikia, pvz., kremo rankoms ar DVD grotuvo. Ši dovana gali būti ir simbolinė. Tai būtų laiškas, kuriame atvirai papasakojami lūkesčiai, norai ar ateities vizija, arba paties suklijuota knygelė su nuotraukomis, kurioje atsispindi svarbiausi/ linksmiausi/ įspūdingiausi gyvenimo momentai. Simbolinė dovana galėtų būti ir auksinė žuvelė - tegul išsipildo jo arba jos norai tačiau kaip jausitės, kai suprasite, kad ji tikrai amžinai negyvena? Simboline dovana pavadintume ir tokias dovanas, kurios gali padaryti pradžią įvairioms Jūsų šeimos tradicijoms. Pavyzdžiui, padovanoję taures (turintiesiems menininko gyslelę būtų gražu jas papuošti savo rankdarbiu), galėsite kiekvienais metais savo jungtuvių dieną iš jų gerti vyną. Padovanojus sidabrinius šaukštelius – kiekvienais metais tam tikrą dieną valgyti medų arba grietinėlę ir pan.

Ekstremalu, romantiška, o gal linksma?

Dovana gali kelti asociacijas su išgyventais įvykiais, pvz., jeigu susipažinote lėktuve, galite dovanoti stiklinį išgraviruotą lėktuvėlį arba pomėgiais. Jeigu Jūs mėgstate ekstremalius potyrius, kodėl antrajai pusei nepadovanojus šuolio parašiutu (vienam asmeniui šis „malonumas“ kainuoja apie 300 Lt) arba vasarą kartu buriuoti vėjaračius, o žiemą – ledroges arba važiuoti šunimis kinkytomis rogėmis (ši pramoga kainuos iki 300 Lt abiems).
Bet kai kuriems žmonėms vestuvių dovana, nors jie ir yra ekstremalių potyrių mėgėjai, vis dėlto turi būti romantiška. Tokių dovanų irgi galima prigalvoti ne vieną dešimtį. Galima dovanoti pasiplaukiojimą garlaiviu (valanda kainuos apie 80 Lt dviems asmenims), jachta (apie 200 Lt/1 val. dviem asmenims), romantišką naktį dvare, viešbutyje ar kaimo turizmo sodyboje (kaina, kuri gali būti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų, priklauso nuo įvairių faktorių: vietos, prabangos, pageidaujamų pramogų). Galima kurti ir lieti žiedus (apie 250 Lt), už maždaug 100 Lt smaguriauti šokoladą, o po to patiems bandyti sukurti ir vienas kitam padovanoti saldainius iš marcipanų, bandyti piešti mandalas, kurios simbolizuoja vientisumą, dieviškumą, vienybę, išbaigtumą ir amžinybę, o jų piešimas – tai vystytis ir tobulėti padedantis kūrybinis procesas. Tiesa, jeigu nenorėsite jų piešti kartu su kitais žmonėmis, ši pramoga kainuos apie 700 Lt.
Jeigu nei ekstremalios, nei romantiškos, nei dovanos-suvenyrai (graviruotos skulptūrėlės, knygos, albumai, paveikslai ir pan.) – netinka, tuomet galima rinktis ir linksmas, tik kelias dešimtis litų kainuojančias dovanas, tokias kaip „klaidų trintukas“, „pinigų medis“, „tobula žmona“... Svarbiausia, kad viskas būtų teisingai suprasta ir, jeigu pats gausite daug sentimentalesnę, daugiau fantazijos ir pastangų kainavusią dovaną, nebūtų nesmagu.

Svarbu, kad būtų nuoširdi

Priklausomai nuo fantazijos ir galimybių (ar tai būtų 2000 km/val. greičiu skraidymas Rusijoje naikintuvu MIG-29, už kurį tektų sumokėti apie 50 000 Lt, ar laiškas, perrištas kaspinėliu už kelis litus), svarbiausia, kad dovana būtų prasminga ir teikianti džiaugsmą. Juk kiekviena vestuvių detalė, įskaitant ir dovaną vienas kitam, turi būti nuoširdi ir apgalvota.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
10
Komentarai
2010-08-13 21:19
Dange
Noreciau nuo busimo vyro gauti kazka ka jis pats pagamino, odejo daug pastangu ir dalele saves...
2010-08-01 22:50
Tomas
Nedovanociau zmonai nieko! :DDD
2010-03-25 17:06
Vida
ai kazkaip irgi manau, kad nereikia tu dovanu.
2010-03-19 12:22
TaPati
Nemanau, kad reikia viens kitam dovanoti dovanas. Na nebent kokia miela nuosirdi staigmenele su gilia mintim.
2010-02-18 18:26
Musmere
O as laaabai noreciau kokios ispudingos dovanos:) Susijusios su nuotykais, gal nedgi kelione kokia:)
2010-02-17 14:56
Saule
Pritariu Violetai 100 proc.!!!!!
2010-02-15 22:07
Violeta
Man pati didziausia dovana salia mylintis vyras, ir nereikia kitu dovanu:)
2010-02-11 23:22
Lina
Dovana turi buti tokia, kuria prisiminsi visa gyvenima, o ne nukisi i stalciu, veliau i rusi ar palepe
2010-02-08 22:28
Aukse
Hmm... o ar butina vienas kitam dovanoti dovanas vestuviu diena? As manau, kad tai yra labai asmeniskas dalykas ir tikrai neturi buti "reikia". Suprantu - dovana tevams. Bet vieni kitiems? Turbut nuo kiekvienos poros priklauso asmeniskai.
2010-02-08 21:52
Ruta
Labai puikus straipsnis, sutinku su nuomone, kad dovanos neturi buti brangios. Jos turi buti nuosirdzios, i sirdies.