Už ką ir kiek mokame dekoratoriams?


KO REIKĖTŲ PAKLAUSTI KAI NUOMOJIESI VIETĄ VESTUVĖMS?

Mielieji, šįkart noriu pasidalinti savo patirtimi ir Jums patarti. Ieškote idealios vietos savo vestuvėms? Tuomet šis tekstas kaip tik Jums. Aštuonių klausimų sąrašiukas, kurį galite atsispausdinti ir nepamiršti paklausti paslaugų tiekėjų.

Ar turi pakankamai patirties aptarnaujant vestuves?

Jei toje vietoje buvo surengta daug vestuvių, darbuotojai žinos daugiau, ir organizuoti šventę bus paprasčiau. Jie galės Jums patarti, ko reikėtų vengti, ką būtina padaryti, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, ko dažniausiai trūksta ir pan.

Kiek svečių talpina?

Ar pakanka vietos patogiai priimti tiek svečių, kiek planuojate kviesti į šventę? Kur jie bus susodinti, kiek vietos liks šokiams, muzikos grupei sustoti ir kt.

Kaip atrodys vieta vestuvių dieną?

Paprašykite nuotraukų iš jau vykusių vestuvių. Taip matysite, kaip paruošiama salė, kaip atrodo stalai, staltiesės ir papuošimai, kaip patiekiamas maistas ir kitus svarbius dalykus. Jei vietą renkatės žiemą, o šventė vyks vasarą – paprašykite vasarą vykusių švenčių nuotraukų. Juk geriau sužinoti iš anksto, kad toje jaukioje terasoje vasarą stovės alaus logotipais išmarginti ir saulėje nublukę skėčiai, kurie tikrai nepuoš Jūsų šventės.

Kiek aptarnaujančio personalo vestuvių dieną dirbs vietoje?

Tai svarbu aptarnavimo kokybei užtikrinti. Teiraukitės, kiek padavėjų aptarnaus svečius, kas rūpinsis gėrimais, kas palydės svečius į jų kambarius ar atsakys į jiems rūpimus klausimus. Jei personalo atrodo mažoka – reikalaukite padidinti jų skaičių šventės vakarui be papildomo mokesčio.

Ar yra papildomų mokesčių?

Ar nurodyta nuomos kaina yra už visą vakarą, nepriklausomai nuo to, kiek laiko ten praleisite? Dažnai imamas papildomas mokestis už padavėjų ir kito personalo papildomas darbo valandas. Klauskite, kokie įkainiai ir už ką jie, kaip jų galėtumėte išvengti.

Kuo galėsite naudotis už sutartą nuomos mokestį?

Jei vietoje matote stovinčią aparatūrą, baltais užvalkalais vilktas kėdes ir kitus Jums reikiamus dalykus, tai dar nereiškia, kad jie įskaičiuoti į nuomos kainą. Gali tekti papildomai mokėti už naudojimąsi vietoje esančia technine įranga, puošybos elementus, kėdžių užtiesalus ir kitus svarbius dalykus. Būtina tiksliai viską išsiaiškinti.

Ar yra specifinių apribojimų, apie kuriuos turėtumėte žinoti?

Klauskite, ar nekils rūpesčių, jei garsiai gros muzika, ar galėsite naudotis visomis patalpomis, ar kai kurios jų bus neprieinamos Jūsų šventės vakarą. Teiraukitės, ar galėsite naudotis kiemeliu, jei jis yra, ar leidžiama degti žvakes, svečiams naudotis automobilių stovėjimo aikštele, ir kitų, atrodo, elementarių dalykų. Dažnai tai, kas Jums atrodo savaime suprantama, kitiems gali pasirodyti naujiena!

Kaip vykdomas atsiskaitymas?

Kada reikės sumokėti už suteiktas paslaugas – labai svarbus klausimas. Nesutikite, jei atsiskaityti prašys išvykstant iš vietos. Juk greičiausiai bus naktis, būsite išgėręs, o nagrinėti sąskaitos už maistą tikrai nenorėsite... Nepatingėkite susitikti kitą dieną ar savaitę ir aptarti praėjusią šventę, personalo darbą, paminėti trūkumus, jei tokių buvo, patikrinti, už ką konkrečiai mokate, kiek maisto, gėrimų suvartojote.
Kuo daugiau paklausite ir išsiaiškinsite iki pasirašydami sutartį ar pervesdami avansą – tuo mažiau staigmenų bus planuojant šventę!
Sėkmės!
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
8
Komentarai
2012-11-08 07:56
Jūratė
Dar norėčiau papildyti iš savo patirties prie skyrelio - kiek svečių talpina. Patariu jaunavedžiams, kurie ieško salės su nakvyne, labai atidžiai susiskaičiuoti kiek žmonių tipls miegoti nakvynės vietoje. Kai ieškojom šventės vietos savo vestuvėms, vienoje salėje mums pasakė, kad laisvai talpina 33 žmones. Kadangi mūsų vestuvėse turėjo dalyvauti iki 30 žmonių, mums vieta puikiai tiko. Apžiūrėjom ir tų vietų neskaičiavom, o derėjo paskaičiuoti, nes 33 vietos, jei visi po du miega. O bent jau pas mus buvo 5 žmonės, kurie turėjo atskirai miegoti, nes buvo be porų. Tai vat čia mums buvo didelė problema, nes automatiškai dvigulėje lovoje reikėjo guldyti po vieną žmogų, taigi tų 33 žmonių suguldyti tikrai nėra įmanoma :) aišku aš nesakau, kad čia mus apgavo :) reikėjo patiems būti atidesniems.
2012-11-07 19:31
Robertas
Tas pasakymas kad kuo daugiau "išspausti" nemokamų paslaugų, personalo ir kuo mažiau mokėti gali tolygiai atsisukti į šventės kokybę.. Nes kaip sakma skupas moka 2x daugiau, o šiuo atveju dar svarbiausia šventė gyvenime, jau geriau mažiau žmonių bet tobulai, negu daug žmonių ir visur taupant... Sekmės visiems, gražaus povedybinio gyvenimo ;)
2010-04-30 11:45
Laurute
Gera informacija tiems, kas nieko nenutuokia..
2010-04-20 20:10
asta
Puikus straipsnis
2010-04-20 19:54
Giedre
man atrodo, kad svarbiausias klausimas ar leidzia atsinesti savo alkoholi. Nes jei ne, tai labai isauga kaina zmogui .
2010-04-15 18:38
tapati
as irgi girdejau kad ne visur galima leisti fejerverkus. Aciu uz informacija :)
2010-04-15 16:38
Mindaugas
Jei planuojate leisti fejerverkus arba dangaus zibintus - kai kuriose sodybose to daryti negalima. Pasiteiraukite ir apie tai. P.S. puikus straipsnis.
2010-04-15 16:26
TOma
eina sau kokia foto ir klausimai geri :) tikrai reiketu atsispausdinti :)aciu