Pasidaryk pats: popierinė gėlė


ŠEIMOS ŽIDINIAI, TAPSIANTYS NAMŲ PUOŠMENA

Nuotrauka ŠEIMOS ŽIDINYS arch. Daugiau židinių čia į https://www.seimoszidinys.lt/
Šeimos židinys – tradicija, nepamirštama net ir šiuolaikiškose, netradicinėse vestuvėse, dažniausiai laikoma vienu iš prasmingiausių vestuvių papročių. Šiandien pasakojame apie šeimos židinio istoriją, prasmę ir šiuolaikines interpretacijas.

Simbolika

Ugnis židinyje nuo seno simbolizuoja šilumą ir jaukumą šeimoje. Viso to linkėdami jaunavedžių tėveliai bažnyčioje arba šventės metu jauniesiems įteikia nedidelį namuką su žvakele viduje. Šeimos židinio įteikimą lydi nuoširdūs tėvelių žodžiai ir linkėjimai. Ši ceremonija yra graži ir prasminga, nes perduodamas židinys yra visų vertybių ir gražaus pavyzdžio simbolis, kurį tėvai palieka savo vaikams. Turbūt todėl vengiama įteikti šeimos židinį, kai vieno iš jaunųjų tėvai yra išsiskyrę. Tokiu atveju kito sutuoktinio tėveliai visgi galėtų įteikti židinį ir rodyti gražų pavyzdį dar atsakingiau.

Šiuolaikinis židinys

Kaip ir minėjome, anksčiau šeimos židinys buvo suvokiamas vienareikšmiškai – kaip namukas su žvakele. Šiais laikais šeimos židinį atstoja bet kokia daili žvakidė ar žibintas. Stengiamasi pritaikyti tokį židinį, kuris bus ne tik simboliškas, bet ir derės prie namų interjero, atitiks jaunavedžių skonį. Taigi, galima sakyti, kad bandoma šeimos židinį padaryti praktiškesnį.
Dažnai socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „NUOTAKŲ NAMUČIAI“ merginos pasakoja, kad gavo baisius šeimos židinius, tada kitos, kad tokių išvengtų, židinių ima ieškoti pačios ir nupirkusios perduoda juos tėvams. O atrasti kažką gražaus ir dailaus tikrai būna sunku... Kai „Facebook“ grupėje paklausėme, kas žino, kur ieškoti gražaus šeimos židinio, gavome šių gamintojų kontaktus ir apsalome. Tai be galo gražu: www.seimoszidinys.lt!

Visas jų prekes galite pamatyti čia

Visi pasirinkimai ČIA. 
Pagrindinė jų specializacija – asmeninių židinių kūryba. Galite kreiptis telefonu (8-611) 11165 arba rašyti „Facebook“ puslapyje.
 

Įteikimas

Šeimos židinio įteikimas yra viena jautriausių ir gražiausių vestuvių dienos akimirkų. Kad ji išlaikytų rimtį ir grožį, derėtų kalbėti tik savais žodžiais ir, svarbiausia, iš širdies gelmių, o ne eilėmis iš interneto platybių. Reikėtų vengti skambių frazių, bet pasirinkti paprastumą ir nuoširdumą. Jaunavedžiai turėtų apdovanoti dėmesiu tiek nuotakos, tiek jaunikio tėvelius.

Istorija

Šeimos židinio įteikimo per vestuves tradicija atkeliavo dar iš pagonybės laikų, kai ugnis buvo garbinama tarsi dievybė, o šeimos židinio ir ugnies deivė buvo viena – Gabija. Taigi, ugnis buvo namų gerovės simbolis, o kiekvienuose namuose turėjo rusenti šventa ugnis, kuri niekada negalėjo užgesti. Tada ir gimė tradicija, kad naujai susikūrusiai šeimai nuolat degantį židinį užkurdavo ne kas kitas, o jaunavedžių tėveliai.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai