„Didžiosios vestuvės“ užkariauja kino teatrus


FANTASTIŠKOS JUSTĖS IR SVAJŪNO VESTUVĖS KRETOJE

 
AG photomoment nuotrauka
Kai pamatėme vilniečių Justės (28 m.) ir Svajūno (31 m.) nuotraukas fotografės Agnės Palkimienės, AG Photo Moment, socialinio tinklo „Facebook“ profilyje, negalėjome nustoti žiūrėti ir žavėtis. Nebuvome girdėję apie vestuves Graikijos saloje KRETOJE (niekada nežinojome, kad lietuviams jos įmanomos), bet štai atskriejo atsakymas, kad jaunavedžiai mielai papasakos istoriją apie savo vestuves ten – kas, kaip, kodėl… Poros vestuvės vyko 2016 m. rugpjūčio 29 d. Kretos saloje, skaičiuojant ketvirtuosius buvimo kartu metus. Tobulais jaunųjų įvaizdžiais rūpinosi jų draugė, nestokojanti idėjų ir mėgstanti laužyti standartus kūrėja Agnė Baltinė. Visais organizaciniais klausimais pasirūpino Kreta kitaip planuotoja Lina Laurinavičiūtė Glozer.
Pradėjusi vestuves planuoti Lietuvoje, pora greitai persigalvojo
Justė ir Svajūnas savo vestuves pradėjo planuoti Lietuvoje, tačiau pradėję domėtis kainomis, įvairiomis paslaugomis bei jų teikėjais, jie suprato, kad tai, visų pirma, neatitinka jų lūkesčių ir siūlomų kainų. Taip pat viena iš pagrindinių priežasčių imti domėtis santuokos galimybėmis užsienyje buvo lietuviškas nenuspėjamas oras – pora norėjo, kad jų vestuvių diena būtų labai šilta. Justė ir Svajūnas pradėjo internete ieškoti informacijos apie oficialią santuoką užsienyje ir juos kuo toliau, tuo labiau viliojo ši mintis. „Internetinės paieškos langelyje tiesiog vedėme žodžius, susijusius su santuoka užsienyje. Mums užkliuvo vestuvių pasiūlymas Kretos saloje, nes prieš keletą metų esame ten atostogavę ir ši sala mus tiesiog sužavėjo“, – prisiminimais apie vestuvių planavimo pradžią dalijosi pora.

Kaip sekėsi planuoti vestuves Kretoje?

Pora pasakojo, kad vestuves planuoti jiems sekėsi puikiai. „Pagrindinis mūsų noras buvo kuo mažiau kištis į vestuvių reikalus, norėjome tiesiog ramiai laukti savo šventės. Mums tai turėjo būti staigmena, todėl bendravome su vestuvių planuotoja ir mums patiems praktiškai nieko daryti nereikėjo. Išdėstėme jai visus savo norus, pageidavimus ir ji viskuo rūpinosi. Kartą buvome susitikę su planuotoja, ji viską mums paaiškino, pasirašėme sutartį ir laukėme savo didžiosios dienos“, – sakė Justė. 
AG photomoment nuotrauka

Kaip viskas vyko? 

Su pora į Kretą skrido jų tėvai bei kelios artimos draugės. Prieštaravimų dėl kitos šalies pasirinkimo pora nesulaukė, gal kaip tik daugiau nuostabos, nes artimieji kartu galėjo susiplanuoti ir atostogas. „Vestuvių diena prasidėjo nuo rytinės fotosesijos miestelyje, kuriame gyvenome, ir netoliese esančiame nuostabiame vienuolyne, senoviniame, tradiciniame graikiškame kaimelyje. Vėliau grįžome pailsėti, atsigaivinome graikišku vynu, o artimieji tuo metu mėgavosi laisvu laiku. Antroji vestuvių dalis prasidėjo vakare, iki vestuvių ceremonijos likus pusantros valandos. Su fotografe vykome prie uolų, kur mūsų laukė artimieji bei šventės planuotoja. Toliau fotografuotis vykome į laukinį paplūdimį, kur besileidžiant saulei vyko mūsų vestuvių ceremonija, po kurios romantiška vakarienė tęsėsi restorane prie jūros kranto“, – pasakojo laiminga nuotaka. Ceremonija vyko lietuvių ir anglų kalbomis. Įregistruoti santuoką Lietuvoje nebuvo jokių kliūčių, nes visi dokumentai buvo sutvarkyti nepriekaištingai – jais rūpinosi planuotoja, visa informacija, ką ir kada reikia padaryti, porai buvo detaliai išaiškinta.

Jaunųjų patarimai poroms, planuojančioms vestuves užsienyje:

  • Nebijoti bėgti nuo stereotipų ir savo vestuves planuoti taip, kaip norite Jūs patys.
  • Nekreipti dėmesio į nuolat mėgstančius kištis artimuosius ar draugus su savo patarimais.
  • Nebijoti, kad grįžus į Lietuvą santuoka gali negalioti. Tam yra vestuvių planuotojai, todėl būtinai kreipkitės į juos pagalbos ir dėl nieko daugiau nereikės bijoti.
  • Jei norite nepriekaištingo oro ir nuostabių vaizdų, nedvejokite ir tuokitės užsienyje.
Kai Justės ir Svajūno paprašėme pabaigti sakinį „Kai prisimenu savo vestuves, tai...“, jie tai padarė labai romantiškai: „Norime išgyventi šią nepakartojamą akimirką dar ir dar kartą...“. Apie šios poros vestuves pakalbinome ir jų planuotoją Liną Laurinavičiūtę Glozer bei fotografę Agnę Palkimienę. 

Viskas apie vestuvių planavimą Kretoje nuo A iki Ž

Lina Laurinavičiūtė Glozer, „Kreta kitaip“ planavo poros vestuves. Moteris pasakoja, kad jau septynerius metus Graikija yra jos tikrieji namai. „Mus su vyru ši meilės sala užbūrė ir nusprendėme čia susikurti savo gyvenimą. Jau penkerius metus pagrindinė mūsų veikla yra vestuvių organizavimas. Per visą šį laiką susiradome daug naujų draugų, įgavome daug vestuvių organizavimo patirties ir sutuokėme šimtus porų. Puikūs jaunavedžių atsiliepimai bei rekomendacijos kasmet mus verčia tobulėti, augti ir ieškoti naujovių.
Visos poros, norinčios prisiekti amžiną meilę Kretoje, yra laukiamos pas mus – „Kreta kitaip“! Vietiniai salos žmonės labai džiaugiasi sulaukę jaunavedžių iš Lietuvos – jie didžiuojasi, kad ir kiti žmonės įvertina jų salos grožį bei unikalumą ir renkasi ją savo vestuvėms. Graikai yra labai nuoširdūs, draugiški, šilti ir svetingi. Jie visada pasirengę padėti viskuo, kuo tik gali, kad išsipildytų visos jaunųjų svajonės. Kiekvienas mano, kaip vestuvių planuotojos, patarimas ar prašymas būna išgirstas ir įgyvendintas. Jie labai vertina mano darbą, kuris padeda vis didesniam skaičiui žmonių pamatyti ir pamilti Graikiją. 
Jaunavedžiai turėtų žinoti, kad Kretos sala puikiai tinka vestuvėms: čia visada puikus oras, nuostabi gamta, tinkanti fotosesijai, restoranai po atviru dangumi jų vestuvinei puotai. Na ir, žinoma, čia turime lietuviškai kalbančias ir puikiai savo darbą atliekančias vestuvių planuotoją ir fotografę. Pačių vestuvių suplanavimas užtrunka apie porą mėnesių. Tai optimalus laikas, per kurį galime suorganizuoti oficialias civilines vestuves ant jūros kranto ar koplytėlėje. Nors savo darbo praktikoje esame suorganizavę vestuves ir per dvi savaites ☺. Bet jei jaunieji nori susituokti konkretų mėnesį ar savaitę, jie turėtų kreiptis kuo anksčiau, nes mūsų vestuvių kalendorius sparčiai pildomas“. 

AG Photo Moment komentarai apie vestuves svetur

Paklausėme Agnės Palkimienės, „AG Photo Moment“, kokius pliusus suteikia jaunųjų pasirinkimas į svetimą šalį keliauti kartu su savo fotografu?
„Manau, kad svarbiausias privalumas – tai galimybė sužadėtiniams bendrauti su fotografu sava kalba. Tai leidžia iš anksto įvertinti bendradarbiavimo sėkmę. Dar būdami Lietuvoje, sužadėtiniai turi progą pažinti fotografą kaip asmenybę – įvertinti bendravimo toną, pasiruošimą bei galimybes įamžinti šventę norimu stiliumi. Tiesa, privalumas fotografui gali būti ir vietinės kalbos žinojimas. Ruošdamasi darbui, įsitikinau, kad dalis informacijos apie lankytinus objektus, internete paskelbti vietinių atsiliepimai, gali būti prieinami tik tos šalies kalba. O ir vietiniai gyventojai, bendraudami sava kalba, šypsosi plačiau“, – pasakojo A. Palkimienė.
 
Planuojant vestuvių fotosesiją užsienyje, labai svarbu pasiruošti iš anksto. Internete apstu iliustruotų straipsnių apie lankytinas vietas, kuriuos ruošia šalies turizmo centrai ir įspūdžiais besidalinantys kelionių mylėtojai. „Įsitikinau, kad internete paskelbta informacija gali būti pasenusi, tad atvykus, dar prieš šventę, privaloma ją pasitikslinti. Suprantama, šiuo klausimu padeda ir šventės organizatoriai, kurie, paprastai, turi pakankamai informacijos apie apylinkes ir lankytinas vietoves, kaip ir šalies kultūrą, klimato ypatybes. Ruošiantis darbui, patarčiau orientuotis į vietoves, esančias arčiausiai planuojamos ceremonijos ir pokylio vietų, o jas rinktis atsižvelgiant į vestuvių šventės tematiką, šventės organizatorių patarimus, sužadėtinių pageidavimus ir planuojamą jų aprangos stilių. Beje, fotosesija gali įvykti ir visai netikėtai pasirinktoje vietoje, įvertinus tuo metu susiklosčiusias aplinkybes!“, – sakė fotografė.
 

Straipsnį norime pabaigti fotografės A. Palkimienės prisiminimais apie darbo dieną Kretoje

„Šventės scenarijus ir fotosesijos planas buvo kruopščiai aptartas dar šventės išvakarėse. Kadangi tikimybė, kad vasarą Kretoje oras netikėtai subjurus, yra minimali, tad šiuo klausimu rūpintis nereikėjo. Darbo diena prasidėjo įprastai: ankstyvi pusryčiai ir pasiruošimas darbui, kuriam prasidėjus, beliko mėgautis kūrybos procesu, nuostabiais vaizdais ir šiluma. Jaunųjų istoriją pradėjome pasiruošimu, vykusiu atskirai, apartamentuose. O pirmojo jų susitikimo žvejų kaimelio uoste akimirkas spėjau įamžinti dar neįdienojus – taip išvengėme kaitros ir gausaus smalsių poilsiautojų dėmesio. O laikas, kaip įprasta, tirpo neįtikėtinai greitai! Kaitrai atslūgus, mus pasitiko šventės organizatorė ir, saulei leidžiantis, ošiant Viduržemio jūros bangoms, šventės fotosesiją vainikavo jaunųjų priesaika“, – pasakojo A. Palkimienė.
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai