ApieVestuves.lt forumas – puiki vieta bendrauti


STILINGA TURI BŪTI NE TIK NUOTAKA, O PORA!

Marija Palaikytė

Štai jis – tikrasis romantikos triumfas… Svarbiausia gyvenimo šventė – būtent taip neretai apibūdinama vestuvių diena, įprasminanti simbolinę amžino pasižadėjimo ir amžinos meilės idėją. Kad ir koks Jūsų asmeninis stilius, gyvenimo būdas, požiūris į vestuves ar jų svarbą – šios šventės statusas kiekvieno gyvenime neturi lygių, tad esu linkusi laikytis drąsios pozicijos, kad tai proga, kai galime sau leisti „skoningai nesikuklinti“! Visgi kaip nepasiklysti svajonių, vizijų ir tikrų planų sumaištyje? Kaip išlikti savimi ir, svarbiausia – neprarasti subtilaus skonio pojūčio?

Pagrindinė siekiamybė – HARMONIJA!

Visų pirma, poros tarpusavio darna... Mergaitės nuo vaikystės kiek savanaudiškai svajoja apie savo nuotakos suknelę, būsimą tortą, būsimą puokštę, o ar svajojote apie tai, ką vilkės Jūsų išrinktasis? Matyt, ne veltui tas išrinktasis vadinamas „antrąja puse“... Jūs turėtumėte derėti – ne tik vidumi, bet ir išore. Vestuvės nėra nuotakos šou – tai pirmasis oficialus šeimyninis, bendras viešas pasirodymas, poros darnos įprasminimo šventė. O jei dar tą darną, net ir išorinę, pavyktų išlaikyti visada, būtų tobula. Visgi harmonija turi vyrauti ne tik jaunųjų aprangoje – svarbu visos vestuvių šventinės stilistikos, metų laiko, pasirinktos erdvės bei jos formalumo statuso ir galiausiai pačių sutuoktinių aprangos dermė.

Nuoširdžiai džiugu, kad vestuvių industrija nebėra izoliuota, dinamiškų mados vėjų nepasiekiama zona su savo nepajudinamomis nuotakų suknelių konstrukcijomis, kone fikcinėmis viso ko dekoracijomis ir, apskritai, abejotino skonio taisyklėmis. Vestuvių mados pagaliau nusipelno mados srities statuso ir tampa glaudžiai susijusiomis su globaliomis naujausiomis tendencijomis. Nuotakos jaučiasi vis laisvesnės, ypatingosios dienos apranga jos nori atspindėti savo individualumą, asmenybės statusą, stiliaus pojūtį ir t. t. Tai, kas mūsų močiutėms galbūt atimtų žadą, dabar jau tampa stilingos nuotakos atributais bei saviraiškos priemonėmis, tad vis dažniau matome šiuolaikiškų, drąsių ar net pabrėžtinai originalių jaunųjų stilistinių sprendimų.

2017 tendencijos

Jau prasidėjus 2017-ųjų metų lenktynėms altoriaus link, siūlyčiau atkreipti dėmesį į tai, kad ne tik šiemet, bet, apskritai, šiame laikmetyje mada tampa vis dekoratyvesnė. Taip ir naujausios vestuvinių suknelių tendencijos siūlo nebijoti rinktis vieno ar keleto pabrėžtinai išdidintų kaspinų arba reljefinio 3D efekto aplikacinius elementus, kurie gali būti ne tik klasiką menantys gėlių ornamentai, puošyba įvairiausiais karoliukais, bet ir grafinių formų akcentai. Nuotakos suknelė nebėra vientisa ir lygi, jos paviršius sukuria tam tikro lengvo judesio efektą ir nebėra statiškas.

Iš praėjusių metų vis dar išlieka ryški apnuogintų pečių tendencija, tačiau po truputį siūlomos ir tarsi prieštaringos alternatyvos, pavyzdžiui, ilgos, netgi akivaizdžiai prailgintos rankovės. Nors seksualumas tikrai neturėtų būti pagrindinis nuotakos įvaizdžio kriterijus (bent jau ne ceremonijos metu), gilios iškirptės pasirinktinai nugaros arba dekoltė zonoje bus ypač populiarios naujausiose vestuvių mados tendencijose. Bene ryškiausia būtent šio sezono naujiena – įvairiausios skraistės bei pelerinos, kurių formų ir fiksavimo vietų įvairovė leidžia joms tapti ilgų šleifų ar net nuometų alternatyvomis.

Drąsiausioms – drąsiausi sprendimai

Ar nuotaka būtinai turi vilkėti ilgą suknelę? Ar ji iš viso privalo puoštis suknele? Kelnių ir palaidinės deriniai, vyriško švarko interpretaciniai eksperimentai, žaidimas netikėtais ilgiais, drąsūs aksesuarai ir galiausiai – netikėti spalviniai sprendimai. Visa ši „laisvės rinktis“ forma jau nieko taip nebestebina ir išlieka visada aktuali. Amžinai balta jau nebėra tik balta – 2017 metais nuotakos suknelėms siūloma rinktis ir rausvą, kuri yra akivaizdžiai populiariausias nestandartinių atspalvių pasirinkimas, o kiek retesniais atvejais – net it švelniai melsvą.

O ką rinktis jaunikiui?

Kalbant apie jaunikio aprangą, bene pagrindinis kriterijus yra tas, kad kostiumas atitiktų vestuvių šventės formalumo tipą. Nors gyvename vis sąmoningesnio vartojimo kultūroje, kur lyg ir viskas turi būti praktiška, aš vis dar linkusi romantizuoti idėją, kad vestuvės nėra ir neturi būti „praktiškos“, tad ir pasipuošti galime sau leisti labiau nei įprastai. Net ir kukliausių vestuvių metu jaunikis neturėtų atrodyti it su nauju, bet vis tiek „darbiniu“ kostiumu... Kai jau žinome, kokio formalumo lygio kostiumo Jums reikia, kitas žingsnis, nepriklausomai nuo Jūsų stiliaus ar vestuvių vizijos, yra tinkamai parinktas, o tiksliau – specialiai Jums pritaikytas dydis. Tobulai tinkantis kostiumo dydis yra ne prabangos, o pagarbos sau ir nuotakai ženklas!

Spalvinis jaunikio kostiumo pasirinkimas priklauso nuo visos vestuvių stilistikos, šventės formalumo bei jaunųjų noro būti originaliems. Žinoma, reikia atsižvelgti ir į kūno proporcijas, odos, plaukų, akių atspalvius – ypač renkantis margą audinį. Pastaruoju metu pabrėžtinai, bet pelnytai vyriškuose deriniuose daug dėmesio sulaukia raudono vyno atspalviai. Visgi net ir norint puoštis klasikiniu kostiumu, labai svarbu, kad jaunikis išsiskirtų iš kitų šventės dalyvių, tad derinį siūlyčiau pagyvinti varlytės ar kitu fantazijos dekoro pasirinkimu bei subtiliais švarko atlapo puošybos elementais. Siekiant išbaigto įvaizdžio, jaunajam, kaip ir nuotakai, labai svarbu pasirūpinti plaukais, veido oda bei rankų priežiūra. Kaip žinia, detalės sukuria sėkmingą visumą.

Pabaigai

Nesvarbu, ar laikysitės nuosaikesnio klasikinio stiliaus, ar rinksitės drąsesnius sprendimus, svarbiausia, kad savo vidinę tarpusavio harmoniją perkeltumėte ir į išorę. Žinoti, kas yra madinga, yra viena, išlikti savitu – visai kas kita. Neleiskite šventei Jūsų užgožti – būkite savimi ir, svarbiausia, siekite visa aprėpiančios harmonijos.

Šilčiausi linkėjimai
Marija Palaikytė
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai