5 RentBoutique.com deriniai ištikimiausioms nuotakos draugėms


VESTUVIŲ VEDĖJAS AR PIRŠLYS?

Pradėję planuoti savo vestuves dažnai suprantate, kad svarbiausi dalykai, apie kuriuos reikia pagalvoti, yra šie: šventės vieta, fotografas, vestuvinė suknelė (ypač merginoms) bei žmogus, kuris valdys visą Jūsų šventės atmosferą. Štai čia kyla keletas pasirinkimo variantų. Jūs turite priimti sprendimą, kam patikėsite savo šventės dirigento lazdelę.
Nuotraukoje: Mindaugas www.vedejas.lt

Tai bus piršlys ar vestuvių vedėjas?

Piršliai. Su jais man turbūt teko bendrauti mažiausiai. Kita vertus, jie puikiai tiks, jeigu norite savo vestuves matyti tokias, prie kurių pripratę Jūsų tėveliai. Jeigu pageidaujate „stalo užsėdimo“ (išsipirkimo), tradicinių žaidimų pasitinkant jaunuosius, režisuoto židinio įteikimo, vainikėlio deginimo – tuomet piršlys yra puikus pasirinkimas. Šiuo amatu dažniausiai užsiima vyresnio (40–50 metų) amžiaus savo profesijos žinovai. Tai turi ir privalumų, ir trūkumų. Privalumai – ilga darbo patirtis bei gerai perprastas scenarijus. Prie trūkumų priskirčiau ganėtinai konservatyvų požiūrį į vestuvių šventę – dėl to tenka susidurti su piršlių pateiktais vestuvių scenarijais, kurie nesikeičia jau keliasdešimt metų.
Kita kategorija, kurią apibrėšiu „vestuvių vedėjas“, tai neseniai (3–5 metai) į vestuvių verslą įsitraukę vedėjai. Jų vedimo stilių formavo įvairių koncertų, organizacijų švenčių, privačių gimtadienių vedimo patirtis. Prie šios kategorijos priskirčiau ir populiarius televizijos veidus. „Vestuvių vedėjų“ amžiaus vidurkis – 30 metų. Šios kategorijos vedėjų privalumas – šiuolaikiška renginių ar vestuvių vedimo patirtis. Trūkumai – šis vedimo stilius ne visada būna priimtinas vyresnio amžiaus svečiams, kurie tikisi išvysti tradicines vestuves. 
Kaip jau supratote, vienai ar kitai kategorijai atstovaujantys žmonės turi tiek privalumų, tiek trūkumų. Ir piršlys, ir vestuvių vedėjas gali sukurti puikią nuotaiką Jums ir Jūsų svečiams. Be abejo, jeigu tie žmonės profesionaliai dirba ir puikiai išmano savo amatą. Siūlyčiau vengti du darbus vienu metu atlikti besisiūlančių žmonių. Mano patirtis rodo, kad labai retai, pavyzdžiui, didžėjus gali atlikti darbą taip pat kokybiškai, kaip vestuvių vedėjas, ir atvirkščiai. Nepagailėkite skirti laiko ir peržiūrėkite rekomendacijas, kurias Jums pateikia vestuvių vedėjas, paskambinkite ir pašnekėkite su buvusiais jaunaisiais, kuriems Jūsų pasirinktas vestuvių vedėjas ar piršlys vedė šventę. Ir tik tuomet priimkite sprendimą. Ne veltui sakoma – geras pasiruošimas – pusė darbo. Sėkmės!
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
23
Komentarai
2014-05-19 11:10
AUSRA
Laba, labai gerai pagalvokit samdydami Dangi Cholina, samdziau jubiliejaus sventei. Svente buvo sugadinta. Vedejas velavo, pasiruosimo 0, mikrofonas neveike, sveciu uzimtumas 0 kas ka norejo tas ta dare jis ju visiskai nevalde. Esu labai nusivylusi
2011-10-08 21:54
Arturas
Sveiki,
Gerb. Rasa, gal butu galima gaut jusu kontaktus i pasta ? mes ieskom vedeju vestuvems :) jei sutinka poziuris i Linos komentara, tai rastume bendra kalba :) Lauksiu ziniu.
2010-11-10 15:11
Rasa
100 % sutinku su Lina.Mes su vyru esame pirsliai.Mums siek tiek virs 30,bet musu bagaze virs 70 jaunuju,todel negalime sakyti,kad neturime reikiamos patiries,todel noriu paneigti komentara,kad pirsliai - tik tie,kam virs 40 metu.Ir 30-meciai turi patirties.Kodel sutinku su Lina? Ogi todel,kad pries kiekvienas vestuves,ilgas valandas bendraujame su jaunaisiais ir teveliais,kur aptariame viska iki smulkmenu - ko nori,ko nenori,ko pageidauja,ko ne,kokie sveciai dalyvaus,i ka atkreipti didesni demesi ir t.t. ir surandame bendra kompromisa.Taip pat manau daro ir vedantieji,todel manau,kad ir tie ir tie gali dirbti vestuvese,uzsakovai patys renkasi,o vykdytojai derinasi prie uzsakovu,todel isskirti vienu ar kitu privalumu ar trukumu - tikrai negalime.Tiesiog siulau visiems besiruosiantiems susituokti,napsidaryti isankstines nuostato ir pabendrauti tiek su vedanciaisiais,tiek su pirsliais ir rinktis tinkamiausia varianta ;-) Sekmes ;-)
2010-10-08 11:59
Lina
Pradėję planuoti savo vestuves mes irgi susidūrėm su šia problema - abu nenorėjom labai jau tradicinių vestuvių, piršlių tuo labiau, bet suprantama, kad vienokių ar kitokių vedėjų ir atsakingų už "veiksmą" žmonių reikėjo. Įkalbėjom šioms pareigoms vieną svečių porą - jaunojo pusseserę su vyru. Amžius jų buvo pats tas - 35 - vidurys tarp mūsų ir tėvų metų. Ir likom laaaaabai patenkinti savo sprendimu. Mūsų vedėjai buvo pasiruošę tokią programą, kuri tiko tiek tradicijų mėgėjams, tiek jaunimui. Tiesa, vyriausi žmonės ir buvo mūsų tėvai :) Nebuvo jokių įkyrių prašymų sakyti tostus - viskas apipinta žaidimais, vainikėlio nedegino - "užvakavo" ir įteikė jaunajam, tėvai židinį perdavė - labai graži tradicija, kurią tikrai reikia išsaugoti, prieš sėsdami prie stalo visi jauni svečiai turėjo keliais per žirnius pereiti ir paragauti jaunųjų skanėstų, ką jau bekalbėti apie linksmus žaidimus pertraukų metu, ar tik individualiai jauniesiems skirtas užduotis. Ir, kad ir kaip baidėmės mes tų visų tradicijų, ir buvom įspėję vedėjus, kad tų visų "piršlių dalykų" nenorim, niekas nenuvylė. Tad, manau, tiek vedėjai, tiek piršliai gali puikiai atlikti savo darbą, svarbu, kad žinotų kas per svečiai ir ko nori jaunieji :)
2010-08-12 20:35
Sandra
Vestuviu vedejas kurkas mieliau skamba ir yra siuolaikiskiau
2010-08-04 01:10
Roberta
kazkodel man asmeniskai pirslys asocijuojasi su nevykusiom girtom giminiu vestuvem :) o to as tikrai nenoreciau. As uz vestuviu vedeja.
2010-08-03 20:13
Giedre
O jeigu ir pirslys blogas? :)
2010-08-03 20:13
Giedre
O jeigu ir pirslys blogas? :)
2010-07-27 23:42
Laura
Vedejas jeigu geras, tai puiku:) jei blogas tada jau geriau pirslys:)
2010-07-27 19:45
Jurgita
Tik vestuviu vedejas!