Pasigamink pati – 10 nemokamų idėjų dekoracijoms


DARNIOS IR LAIMINGOS SANTUOKOS TAISYKLĖS

 
Fotografas: Linas Dambrauskas
Prisiekdami amžiną meilę, mes tikimės gražios, darnios ir laimingos santuokos, tačiau norint, kad ji tokia būtų, neužtenka vien rasti mylimą asmenį. Reikia nemažai pastangų, kad santuoka teiktų tik abipusį džiaugsmą. Beveik kiekvienai susituokusiai porai kyla klausimas, kokia yra laimingos santuokos paslaptis? Pateikiame kelias taisykles, kurios padės tokią santuoką sukurti.
Kalbėtis. Pagrindinė taisyklė yra mokėti atvirai kalbėtis apie savo jausmus, poreikius, baimes, abejones ir viską, dėl ko neramu. Reikia suprasti, kad sutuoktinis nėra aiškiaregys ir negali mums padėti, jeigu nesupranta, dėl ko esame blogos nuotaikos ar liūdni. Nereikia bandyti nuspėti, kas kamuoja antrąją pusę ir elgtis pagal tą spėjimą, nes itin dažnai jis gali būti klaidingas. Kalbėjimasis taip pat padeda rasti kompromisus konfliktiškose situacijose ir greitai jas numalšinti.
Lūkesčiai. Dažnai dar prieš susijungdami santuokos saitais, kiekvienas turime susikūrę iliuziją, ko tikimės iš santuokos ir būsimo sutuoktinio, o kai po santuokos nesulaukiame to, ko tikėjomės, dažnai nusiviliame ir nesijaučiame laimingi. Mokslininkė iš Šiaurės Vakarų universiteto, lygindama santuokos modelį su paklausos ir pasiūlos principu, siūlo du sprendimo būdus. Pirmas būdas – sumažinti paklausą, t. y. mažiau reikalauti iš partnerio, antras – padidinti pasiūlą, t. y. skirti daugiau laiko, dėmesio ir kitų būtinų išteklių santuokai.
Tinkamos vertybės. Norintiems laimingos santuokos reikia turėti ir puoselėti tinkamas vertybes. Niekada nebūsite laiminga pora, jeigu jūsų pagrindinės vertybės bus savanaudiškumas ar lyderiavimas. Norėdami, kad santuoka būtų darni, vadovaukitės pagarba antrajai pusei ir bendradarbiavimu.
Gerbkite. Jeigu negerbsite antrosios pusės, santuoka niekada nebus laiminga. Reikia stengtis bendrauti su antrąja puse pagarbiai. Tik tokiu atveju pagarbos sulauksite ir iš partnerio.
Pasitikėti. Vienas svarbiausių dalykų yra pasitikėjimas savo antrąją puse. Jei nuolat priekaištausite, įtarinėsite ir atvirai tą demonstruosite, tikėtina, kad tai partnerį pradės erzinti ir varginti.
Nepykite. Venkite polinkio greitai supykti dėl visokių smulkmenų, stenkitės nuolat neprieštarauti antrosios pusės nuomonei. Neiškelkite savo nuomonės ir nebandykite įrodyti, kad tik ji yra teisinga. Daugelis pamiršta, kad svarbiau yra laimėti mylimojo širdį, negu ginčą.
Mokėkite atleisti. Reikia suprasti, kad visi nesame tobuli, taip pat klaidų neišvengiamai padaro ir antroji pusė, tačiau labai svarbu mokėti atleisti už tas klaidas ir neturėi nuoskaudų. Ypač jeigu jūsų atsiprašė ir nuoširdžiai gailisi.
Romantiškos ir stabilios santuokos veiksniai. JAV sociologai sukūrė laimingo šeiminio gyvenimo formulę „10-3-7-2-6“. Ši formulė šifruojama taip:
  • 10 – ne mažiau dešimt kartų per savaitę pasakyti „Aš tave myliu!“ ir ne mažiau dešimt bučinių per savaitę. Dešimt kartų per mėnesį ilgai ir išsamiai pasikalbėti tarpusavyje.
  • 3 – sekso dažnumas per savaitę. Trys pasimatymai per mėnesį kokioje nors romantiškoje vietelėje. Trys galimi susipykimo per mėnesį atvejai. Reikia turėti bent tris bendrus interesus bei pomėgius.
  • 7 apsikabinimai per savaitę.
  • 2 vakarus per mėnesį galite praleisti atskirai, kiekvienas su savo draugais. Reikia bent du kartus į metus kartu atostogauti.
  • 6 – tiek kartų per mėnesį reikia kartu išsitiesus ant sofos ir susiglaudus žiūrėti televizorių.

Ar jau skaitei apie?

 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai