Vis dar neįprasto formato Eglės ir Manto vestuvės


TOBULŲ VESTUVIŲ IDĖJA SLĖPĖSI VIENAME JAUNŲJŲ PRAŠYME

Nuotraukoje Liudmila ir jos vyras. 
Visiems jau tapo įprasta, kad jaunieji kvietimuose į vestuves nurodo ne tik aprangos stilių, gėlių spalvas, bet dažnai ir sąrašą daiktų, kuriuos nori gauti dovanų. Ir nors tai nieko nestebina, vilniečių pora tą sugebėjo padaryti labiausiai neįtikėtinu būdu... Bet apie viską nuo pradžių, ši istorija tokia įkvepianti, kad nekantraujame ja pasidalyti su Jumis!

Tobulų vestuvių planavimo paslaptys

Kaip ir visos būsimos nuotakos, Liudmila jau seniai svajojo apie tobulas vestuves. Norėdama jas planuoti ir koordinuoti pati, lankėsi Kaune vykusiame vestuvių planavimo seminare. Ten sužinojusi apie galimybę dalyvauti Anglijoje vykstančiuose išsamiuose vestuvių planavimo kursuose „Wedding planning academy“ nuotoliniu būdu, moteris tyliai ėmė svajoti ne tik apie savo šventę, bet ir tai, kad pati norėtų šį nuostabų planavimo procesą patirti dažniau nei vieną kartą ruošdamasi savo vestuvėms.
Liudmila ir jos vyras.
Ne paslaptis, kad laikas lekia labai greitai, ir planuojama šventė netruko ateiti. Neseniai atšventusi vestuves Liudmila džiūgauja, kad jos buvo fantastiškos, viskas nuostabiai pavyko pačiai – ir organizuoti šventę, ir ją koordinuoti. Laiminga moteris tikina, kad daug žinių bei idėjų rado kursuose ir seminaruose, bet skuba pasidalyti savo tobulų vestuvių paslaptimi, kuri yra tokia už širdies griebianti, kad ją išgirdus net nekyla minčių, jog šios vestuvės galėjo būti kitokios. Beje, gražiausia šių vestuvių idėja gimė pačiai Liudmilai dėl jai atsitikusios skaudžios nelaimės.

Ypatingiausias malonumas – po šventės

Kaip jau užsiminėme, ši pora svečiams pateikė neeilinį prašymą – vietoj gėlių jie buvo raginami atnešti pačių įvairiausių žaislų ir priemonių mokyklai, kuriuos pora sumanė padovanoti specializuoto darželio „Čiauškutis“ vaikams su negalia. Paklausta, kaip kilo tokia idėja, Liudmila atvėrė savo širdį. „Prieš dvejus metus patyriau persileidimą, praradome savo 15-os savaičių kūdikį. Po šio įvykio su vyru nusprendėme, kad norime padaryti kažką įsimintino ir gero vaikučiams, kurie yra šiek tiek gyvenimo nuskriausti. Beje, kai sulaukėme tokios palaikančios reakcijos iš svečių, tik pasitvirtino nuojauta, kad padarysime ir vaikus laimingus, ir kiekvieną, prisidėjusį prie šio nerealaus įvykio, – apie idėjos gimimą pasakojo moteris. – Tiesą pasakius, tą dieną, kai vežėme žaislus į „Čiauškutį“ jaudinomės tikriausiai labiau nei per savo vestuves“, – juokėsi geraširdė.

Šventė vaikams

Vaikams dovanas jaunieji nusprendė atiduoti kaip įmanoma greičiau, o ir patys nekantravo kaip vaikai. „Mūsų idėją nusprendė palaikyti ir visi kiti savo sričių profesionalai, kurie dalyvavo šventėje. Kartu į vaikų darželį važiavo ir akimirkas įamžino ir fotografai Ražauskai, ir vedėjai „MSSShow“, ir dekoratorė iš gėlių salono „DiFiore“, ir mano suknelės dizainerė Jovita Valaitė“, – negali atsidžiaugti Liudmila. Ji sako, kad buvo nuostabi diena, vaikai džiūgavo pamatę svečius su dovanomis.
Apsilankymo akimirkos. 
„Nusprendėme, kad palepinsime vaikus ir saldainiais, tad pasiėmėme pilną pintinę. Vaikai yra vaikai – saldainiai buvo sutikti su didžiausiais plojimais“, – juokėsi moteris. Visus gautus žaislus auklėtojos išpakavo ir sudėjo ant stalo, todėl Liudmila ir kiti turėjo progą pamatyti nuostabų reginį – kaip vaikai džiūgavo, krykštavo, žaidė ir nekantriai apžiūrinėjo žaislus.

Mažos širdelės svajoja būti suprastos

„Aukojome „Čiauškučio“ darželiui, ne dienos centrui, kadangi centras yra gausiau aprūpintas iš Europos Sąjungos lėšų, o štai darželiui tikrai trūksta paramos, – šiek tiek liūdnesnė gaida pasigirdo iš Liudmilos lūpų. – Darželį lanko vaikai su negalia, kurių tėvai negali sau leisti privataus prižiūrėtojo. Iš pirmo žvilgsnio vaikučiai neatrodė turintys negalių. Jie kaip ir paprasti vaikai nori džiaugtis kiekviena smulkmena, ragauti gyvenimą pilnomis saujomis, bet teko išgirsti pasakojimų, kad aplinkiniai dažnai juos nuskriaudžia, nes nesupranta jų negalios“, – daugiau istorijos pusių atskleidžia moteris. Jai teko girdėti, kad tiek vaikai, tiek jų tėvai patiria psichologinį spaudimą dėl savo „kitokių“ vaikų. Jiems dažnai primenama, kad tokie vaikai yra tarsi nepilnaverčiai, našta tėvams ir visuomenei. „Bet juk jie yra tokie patys maži žmogeliukai, tikriausiai turintys vieną didžiausią svajonę – kad visuomenė pagaliau išmoktų juos priimti tokius, kokie jie yra. Tėvai juos myli besąlygiškai, kad ir kokie jie būtų, ir mes jiems palengvintume gyvenimą patys būdami empatiškesni“, – dalijasi mintimis Liudmila. Taip pat ji prisimena, kad juos visus maloniai sutiko ir visą laiką buvo kartu darželio direktorė, kuri buvo be galo maloni bei miela ir aiškiai išdėstė esamą padėtį jaunavedžiams.

Dovanodamas gauni daug daugiau

Liudmila negali atsistebėti, kad darydami gerus darbus patys gavo šimteriopai daugiau. „Vaikai su auklėtojų pagalba nutapė mums nuostabų paveikslą ir parašė padėkos raštą, šie daiktai jau yra priskirti prie mūsų šeimos relikvijų ir visada primins ne tik šį įvykį, mūsų vestuves, bet ir išsikeltą tikslą – skatinti kuo daugiau jaunųjų atkreipti dėmesį, kad per savo šventę jie gali daryti ir gražius darbus“, – dalijasi mintimis pašnekovė.
Vaikų nutapytas paveikslas. 

Stalo dekore – žaislai

Emocijoms dar nenurimus ką tik vestuves atšokusi nuotaka sako, kad liūdna tik dėl to, kad nesugalvojo visų gėlių pakeisti žaislais, net ir tų, kurios buvo stalo dekoracijose.
Liudmila ir jos vyras su vaikais. 
„Juk juos vėliau irgi būtume galėję padovanoti vaikams, ir ne tik vienam darželiui. Nes jausmas, kai tave apglėbia šimto vaikų žvilgsniai, kai jie tave bučiuoja ir dėkoja, yra toks nenusakomas žodžiais, kad aš žinau, jog mes padarėme tik pradžią šiai idėjai. Ir labai tikiuosi, kad įkvėpti mūsų pavyzdžio ir kiti jaunieji savo vestuves planuos panašiai. Atsiradus daugiau tokių iniciatyvų situacija Lietuvoje tikrai pagerėtų“, – įsitikinusi Liudmila. Ir tyliai patikina, kad išpildžiusi šį savo planą jaučia, kaip ir jos širdies žaizdos sugijo. Nes niekas širdies negydo geriau už gerus darbus.
Ačiū Liudmilai ir jos vyrui už nuoširdumą, iniciatyvumą ir daugybės vaikų šypsenas!  
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai