Daugiau nei 12 kėdžių dekoras


BARBĖS KOLEKCIJA: ĮŽYMYBIŲ VESTUVĖS IR DIZAINERIŲ KURTOMIS SUKNELĖMIS VILKINČIOS LĖLĖS

 
Šiemet visame pasaulyje populiariausia lėlė, kurios kolekcijas sudaro skirtingų profesijų, tautybių ir net skirtingo kūno sudėjimo Barbės, švenčia 59-rių metų sukaktį. Pirmoji Barbė buvo sukurta amerikiečių verslininkės Ruth Handler ir viešai pristatyta dar 1959 m.
Pirmajai lėlei buvo suteikta XX amžiaus septintojo dešimtmečio Holivudo aktorės Jayne Mansfield, šviesiaplaukės ir gražių kūno formų savininkės, išvaizda. Iš pradžių Barbė vilkėjo juodai ir baltai dryžuotą maudymosi kostiumėlį ir tik vėliau ją pradėjo rengti ir sieti su rožinės spalvos drabužiais. Be to, lėlės šukuosena – į kasą surišti plaukai, jie buvo šviesūs arba tamsūs.
Vėliau prasidėjo kolekcinės Barbės kaip „Vintage Barbie“ (1959–1964), kurios nuo pat pradžių tapo vienos vertingiausių aukcionuose ir buvo numeruojamos skaičiais (nuo 1 iki 7): kuo aukštesnis skaičius, tuo vertingesnė lėlė. Įdomu tai, kad pirmoji vestuvinė Barbė su jaunikiu Kenu buvo sukurta jau 1959 m., o simbolinė lėlės suknelės širdies formos iškirptė ir pirštinės puikiai atspindėjo tų laikų eros vestuvinių suknelių stilių.
Tokie pasaulio dizaineriai kaip Dior, Givenchy, David‘s Bridal, Carolina Herrera, Oscar de la Renta, Badgley Mischka, Vera Wang ir kt. yra sukūrę vestuvines sukneles šiai lėlei, o darbą kurti Barbei laiko prestižiniu. Barbes labai mėgsta kolekcininkai, nes šios lėlės – vienos vertingiausių žaislų kolekcijų. „Mattel“ Barbių kūrėjai yra apskaičiavę, kad yra daug daugiau nei 100 000 šių lėlių kolekcininkų. Šiuo metu originalių Barbių kainos ebay.com svyruoja nuo 60 iki 300 JAV dolerių ir daugiau.
Barbės kolekcijos atvaizduoja pasaulio įžymybių vestuves
Viena ryškiausių Barbės vestuvių kolekcija vaizduoja ne tik vestuvinių suknelių visų laikų stiliaus tendencijas, bet ir atkartoja įžymių žmonių vestuves. Štai 2008 m. Barbės vestuvių kolekcijoje vaizduojamas Elvis Presley su žmona Priscilla.
2012 m. kolekcija atkartoja karališkąsias Anglijos princo Wiliamo ir Chaterine vestuves: lėlės jaunavedžiai vilki tokius pat vestuvinius drabužius kaip ir princas su žmona vestuvių dieną.
2000 m. Barbės vestuvių kolekcijoje galima išvysti filmo „Nuotakos tėvas“ (1950 m.) aktorės ir nuotakos filme Elizabeth Taylor vestuvinės suknelės kopiją.
2012 m. Barbės kolekcija atkartoja romantinio filmo „Saulėlydis“ pagrindinių herojų Bellos ir Edward‘o Cullen‘ų vestuves.
Barbės, puoštos garsiausių dizainerių suknelėmis
Įdomu tai, kad ne vieną Barbės vestuvinę suknelę yra sukūrę skirtingi pasauliniu mastu žinomi dizaineriai. Pavyzdžiui, 2016 m. Barbės vestuvinę suknelę papildo dramblio kaulo spalva, nuostabios gipiūro detalės, šifonas su šviesiai mėlynu tiuliu – lėlė „ištekėjo“ su šiuolaikišku, švariu dizainu ir romantišku amerikiečio dizainerio Oscar de la Rentos meniškumu. 2005 m. Barbės kolekciją papildė garsios dizainerės Carolinos Herreros sukurta elegantiška ir nėriniuota vestuvinė suknelė.
Pirmajai savo 2004 m. Barbės kolekcijai vestuvinį ansamblį sukūrė dar vienas amerikietis dizaineris David‘s Bridal: baskų juosmens suknelė su blizgančia tiulio sija ir pirštinėmis iki alkūnių bei saldžiųjų rožių puokšte. Tikriausiai viena įspūdingiausių yra pūstu šifono sijonu, nėriniais, nuometu ir prabanga bei karališkumu dvelkianti dizainerio Bobo Mackie suknelė, pasirodžiusi 1992 m. Barbės kolekcijoje. Kitose populiarios lėlės kolekcijose galima rasti ne tik skirtingų laikotarpių, bet ir skirtingų pasaulio dizainerių sukurtų suknelių.
Barbės kolekcijų kainos internete
Barbės vestuvių kolekcijų kainos tinklalapyje www.ebay.com siekia net iki 300 JAV dolerių ir daugiau. Štai karališkosios poros Wiliam‘o ir Chaterine vestuvių kolekciją galima įsigyti už 299,99 JAV dolerius, o Elvio ir Priscillos 2008 m. vestuvių kolekcijos lėlės tame pačiame tinklalapyje kainuoja kiek mažiau – tik 79,95 JAV dolerius. Nors dizainerės Veros Wang 1997 m. kolekcijos suknele pasipuošusi Barbė yra seniausia, jos kaina yra mažiausia – 65,00 JAV doleriai. Vestuvinių suknelių dizainerio David‘s Bridal 2006 m. vestuvių kolekcijos lėlės kaina 199,99 JAV dolerių.
Pastaraisiais metais „Mattel“ pardavė platų „Barbie“ lėlių spektrą, skirtą konkrečiai kolekcininkams, tarp jų porcelianines versijas, senovines reprodukcijas ir Barbės vaizdus iš įvairių filmų ir televizijos serialų, tokių kaip „The Munsters“ ir „Star Trek“. Stefani Canturi Barbie (2010 m.) parduota už didžiausią sumą 302 500 JAV dolerių. Ši elegantiška blondinė lėlė yra brangiausia kada nors parduota Barbė. Dizainerė Stefano Canturi sukūrė lėlės karolius, kurių smaragdo pjūviuose įtaisytas Australijos rožinis deimantas su karatų gabalu, apsuptu trijų karatų blizgiais baltais deimantais. Tačiau ši istorija yra kilnaus darbo pavyzdys: lėlės buvo sukurtos siekiant surinkti pinigų krūties vėžio tyrimų fondui.
Užsienio įžymybes įkūnijančios Barbės
„Barbie“ produkcija yra išplatinusi ne tik žinomų pasaulio veidų vestuvines lėles, bet ir garsių žmonių lėlių atvaizdus, tačiau nesusijusius su vestuvėmis. Dar vieni žinomų žmonių veidai Barbėje – modeliai: Gigi Fadid, Ashley Graham; dainininkės: Beyonce Knowles, Nicki Minaj, Shakira, Sher; aktorė Jenifer Lopez; balerina Misty Copeland ir gimnastė, olimpinio aukso medalininkė Gabby Douglas.

Ar jau skaitei? 

 
 
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS