Dovanos vienas kitam: ar būtina? Ką ir kaip dovanoti?


R. SILĖ: KURIU NE SUKNELĘ, O ŠVENTĘ

Raimonda Silė dizainerės karjerą pradėjo siūdama vakarines sukneles ir štai įgavusi patirties šiuo metu rankomis siuvinėja ir kuria vestuvines sukneles. Dizainerė mano, kad vestuvinės suknelės gali būti įvairių spalvų ir ornamentų, tai neprivalo būti tradicinė balta spalva.
Nuo vakarinių suknelių iki vestuvinių
Žinoma dizainerė Raimonda Silė jau vaikystėje drąsiai galėjo pasakyti, kuo nori būti. Jau tada dizainerę žavėjo puošnūs vakariniai ir proginiai drabužiai. Vakarinių suknelių kūrimas padėjo įgauti įgūdžių vis sudėtingesniam suknelių dizainui. Vakarinių suknelių žavesys ir jas dėvinčiai moteriai kuriama aura pastūmėjo žengti toliau – pradėti kurti vestuvines sukneles. Vestuvinės suknelės Raimondai atrodė kažkuo įdomios ir stebuklingos.
„Link vestuvinės suknelės kūrybos ėjau labai mažais žingsneliais, po truputį. Kūriau įvairius proginius drabužius kaupdama žinias ir patirtį“, – apie savo buvusius tikslus prisimena dizainerė.
Nuotaka turi išlikti savimi
R. Silė kiekvieną suknelę kuria individualiai, atsižvelgdama į klientės norus. Ji neturi katalogų, pagal kuriuos galima pasiūti sukneles. Dizainerės manymu, kitos nuotakos sukurto įvaizdžio kartojimas panaikina asmens individualumą.
„Manau, didesnės klaidos, nei pasirinkti sau svetimą įvaizdį, negali būti. Suknelė gali būti pati įvairiausia. Gražiai gali atrodyti ir pūsta, ir lengvo šifono besiplaikstanti suknelė. Ji graži ar negraži, spręsti kiekvienam pagal jo skonį, bet svarbiausia, kad mergina su ja jaustųsi savimi. Pirmiausia reikėtų paklausti savęs: kas esu aš pati, kokia aš? Ir per savo didžiąją šventę nesistengti atrodyti kaip kažkas kitas“, – išreiškia nuomonę dizainerė. Pasak jos, labai sunku nepasimesti instagramo ir pinteresto pasiūlymų gausybėje.
Tendencijos nedomina
R. Silė drąsiai pasisako, kad tendencijos nedomina, o jų vaikymasis – ne dizainerio, o stilistų darbas. Pasak R. Silės, dizaineris pats turi kurti ir diktuoti madas, o ne kartoti kitų idėjas. Dizainerė mano, kad su madų ir tendencijų vaikymusi dingsta kūrybinio proceso grožis.
„Kartais norėtųsi, kad žmonės nustotų aklai vaikytis diktuojamų mados tendencijų. Kartais norėtųsi, kad pamirštų „greitąją madą“ ir susidomėtų drabužiu kaip kūriniu, kuris gali būti perduodamas iš kartos į kartą“, – sako dizainerė.
Naujausia kolekcija
R. Silė su entuziazmu žvelgia į savo naują kolekciją, kuri bus išskirtinė ne tik dėl įdomių sudėtingų suknelių, bet ir dėl naujos idėjos įgyvendinimo – Mikado šilko ir stručio plunksnų derinio.
„Man nauja kolekcija yra absoliutus kūrybinis žaidimas. Eksperimentuoju audinio ir plunksnelių medžiagiškumu ir suknelių forma. Kolekcija yra vientisa, visose suknelėse dominuoja tas pats Mikado šilkas ir plunksnelės. Kai kurios suknelės dekoruotos rankomis siuvinėtais ornamentais. Viena iš suknelių šioje kolekcijoje pasiūta iš 40-ies metrų audinio. Tai buvo asmeninis iššūkis, nes šis drabužis nėra tiesiog labai pūstas rauktas sijonas, tai sudėtingo kirpimo suknelė“, – su entuziazmu pasakoja dizainerė.

 Ar jau skaitei?

Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
0
Komentarai
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS